Skocz do zawartości

Spryskiwacz przedniej szyby - nie działa


karol76

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skończył mi się płyn w spryskiwaczu, więc kulturalnie zakupiłem nową bańkę i wlałem. Niestety po tej operacji nie działa spryskiwanie przedniej szyby, tylny spryskiwacz ok. O co chodzi :?:

Pierwszy raz w forku dolewałem płynu, czy mogłem coś źle zrobić, zepsuć. Kiedy naciskam dźwigienkę to nie słychać pompki. Tylny spryskiwacz działa normalnie. Pomocy. Czy coś zrobiłem źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy płyn nie wylewa Ci się gdzieś spod samochodu.

 

Poprzedniej jesieni też miałem tak, że tył działał, a przód nie.

Lało się spod nadkola - okazało się że jakiś zwierzak wlazł pod maskę i przegryzł przewód na przód :evil:

 

Zimno się robi, to je ciągnie do ciepłego...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mloże dolałeś do chłodnicy.

Wlałem tam gdzie trzeba :evil:

Nie jestem zbyt techniczny, ale wiem gdzie chłodnica, gdzie sprawdzić poziom oleju i gdzie zbiornik na płyn do spryskiwaczy - tyle wiem resztę zostawiam fachowcom :roll:

 

-- 4 lis 2010, o 19:51 --

 

Sprawdź czy płyn nie wylewa Ci się gdzieś spod samochodu.

 

Poprzedniej jesieni też miałem tak, że tył działał, a przód nie.

Lało się spod nadkola - okazało się że jakiś zwierzak wlazł pod maskę i przegryzł przewód na przód :evil:

 

Zimno się robi, to je ciągnie do ciepłego...

:wink:

Chyba to jednak nie to, bo dzisiaj jak tylko skończył się płyn to dolałem nowy. Nie słychać pracy pompki podczas próby spryskiwania, tylko wycieraczki pracują.

Wstyd jechać z taką duperelą do serwisu, ale bez spryskiwaczy nie da rady :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak nie to, bo dzisiaj jak tylko skończył się płyn to dolałem nowy. Nie słychać pracy pompki podczas próby spryskiwania, tylko wycieraczki pracują.

Wstyd jechać z taką duperelą do serwisu, ale bez spryskiwaczy nie da rady :evil:

Pisałeś, że tył działa.

Jakby padła pompka, to tył chyba też nie powinien działać :idea: :?:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że tył działa.

Jakby padła pompka, to tył chyba też nie powinien działać :idea: :?:

Tak jest jak piszę :!:

Dlatego nie wiem o co chodzi :?: Nie wiem jak to jest rozwiązane. Jednak jak naciskam dźwigienkę aby uruchomić spryskiwanie to tylko wycieraczki pracują - silniczka pompki nie słychać, jak uruchamiam tylne spryskiwanie to jest ok.

Już sam nie wiem, może coś robię nie tak :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak piszę :!:

Dlatego nie wiem o co chodzi :?: Nie wiem jak to jest rozwiązane. Jednak jak naciskam dźwigienkę aby uruchomić spryskiwanie to tylko wycieraczki pracują - silniczka pompki nie słychać, jak uruchamiam tylne spryskiwanie to jest ok.

Już sam nie wiem, może coś robię nie tak :cry:

 

A to nie w tym modelu jest osobna pompka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem? Dlatego szukam porady, może w Subaru jest jakiś "guziczek" magiczny i będzie ok :wink:

Ciekawe ile to może kosztować w serwisie?

No to obejrzyj zbiorniczek ile masz tych pompek bo ja nie pamiętam - zwykle kierowca się tym nie interesuje tylko dolewa płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagle przestał działać spryskiwacz reflektorów. Wypompowałem płyn, zdemontowałem zbiornik, a dalej pompkę/silnik.

Już wiem że muszę do mechanika się udać. Jak sam się do tego wezmę to niedziałający spryskiwacz po tym to będzie pikuś :roll: Sam wlałem płyn do zbiorniczka i co z tego wyszło :mrgreen: Chyba że to wredny zbieg okoliczności, tylko dlaczego w tak młodym samochodzie taka wredna awaria - w mojej megance pompka padła po 6 latach :?: Ach te Japończyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy naciskam dźwigienkę to nie słychać pompki.

Dzwigienkę :?: w moim jest przycisk (albo guzik na dźwigience sterowania wycieraczkami)

Czy jest różnica z wyłączonymi i włączonymi światłami?

Mój wybawco DZIĘKI! Miałeś rację u mnie też jest przycisk w dźwigience, o którym zapomniałem :oops:

W megance ten przycisk służył do obsługi komputera - stare przyzwyczajenia (6 lat) wzięły górę :lol:

Dzięki za trafione spostrzeżenie, bo już miałem jechać do stolicy na naprawę - bo byłby śmiech na sali :oops:

Jednak Forum to POTĘGA!

Dzięki wszystkim za rady. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7 aut i w każdym to było w dźwigience,w forku też tak próbowałem...

Przez przypadek szukając na oślep znalazłem >To tak jak we francuzach klakson-tyle że on z lewej w przełaczniku kierunków.A wszędzie klakson w kółku kierownicy.Nie jesteś jedyny,rutyna czasem szkodzi,oj szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że okazało się, że wszystko działa jak należy 8)

 

Subaru ma parę takich pułapek dla nowych użytkowników, np. niekonwencjonaly włącznik świateł postojowych, gdy w stacyjce nie ma kluczyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Własnie mialem napisac o guziczku a nie dzwigienka. Sam sie na to nabralem jak tylko zakupilem forka. A chyba tam sa wogole 3 silnicvzki. Przod tyl plus reflektory

Tak przypuszczałem, że "robię coś nie tak" bo awaria spryskiwacza wydawała mi się w nowym aucie mało prawdopodobna :oops: Zafiksowałem się na tej dźwigience i jakoś tak wyszło. Dobrze, że jest Forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol76, ciesze sie ze Ci sie udalo... :))

Ja mialem podobny problem tylko ze dodatkowo jeszcze odlaczyl sie przewod od przednich spryskiwaczy i nic nie lecialo na przednia szybe. Tez sie zastanawialem co jest grane. Odlaczyl sie przewod pod przednia maska.

Jeszcze raz dzieki za plyte CD... Navi dziala jak ta lala:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol76, ciesze sie ze Ci sie udalo... :))

Ja mialem podobny problem tylko ze dodatkowo jeszcze odlaczyl sie przewod od przednich spryskiwaczy i nic nie lecialo na przednia szybe. Tez sie zastanawialem co jest grane. Odlaczyl sie przewod pod przednia maska.

Jeszcze raz dzieki za plyte CD... Navi dziala jak ta lala:))

Dzięki pomocy Forum znalazłem ten "magiczny" guzik :oops:

Ciesze się że płytka się przydała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram tylko RMFMaax, Eska i 3 x Radio Maryja razem z Ojcze Nasz :))

Polskie stacje radiowe nadaja w wiekszosci na czestotliwosciach parzystych, a moja wersja radia US odbiera tylko czestotliwosci nieparzyste. Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi. Dlatego chce przeprogramowac radio tak by odbierac wszystkie polskie stacje radiowe. Karol76 a Ty tez masz bodajze wersje radia US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...