Skocz do zawartości

z cyklu fuck-up świąteczny - usterki poza domem


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

...będę wdzięczny za zerknięcie fachowym okiem, czy auto może zrobić ok 60km trasę do domu, czy lepiej nie ruszać..

 

 

p1020978d.jpg

 

p1020979s.jpg

 

p1020981e.jpg

 

foto robiłem leżąc pod autem, wspartym na lewarku, starałem sie złapać co istotne...

 

na mój gust to cieknie gdzieś na łączeniu 1/2 osi ze skrzynią - olej w skrzyni prawie na full, w silniku także - to musiało sie stać bardzo niedawno... w piątek byłem w ASO na serwisie , wycieku na 100% wtedy nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cieknie między silnikiem i skrzynią . Możesz jechać te 60 km . Wszystkie elementy są mokre bo wiatr rozdmuchał krople w czasie jazdy . To nie stało się na ostatnim odcinku drogi . Moim zdaniem taki wyciek powstawał na ostatnich kilku tysiącach , ale nie zauważyłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cieknie między silnikiem i skrzynią . Możesz jechać te 60 km . Wszystkie elementy są mokre bo wiatr rozdmuchał krople w czasie jazdy . To nie stało się na ostatnim odcinku drogi . Moim zdaniem taki wyciek powstawał na ostatnich kilku tysiącach , ale nie zauważyłeś .

 

to byłby numer - w piątek 29.10 byłem na serwisie w ASO w Łodzi , wymiana płynów, filtrów + wymiana smoka miski olejowej, czyli auto długo na podnosniku, miska w dół, sporo czasu aby coś dostrzec - nie wierze, że dwoch mechanikow ASO, siedząc pod autem prawie 2h nie zauważyło takich wycieków... no powiedzcie że to malo prawdopodobne :shock: :roll:

 

 

Ale taki ubytek to już powinno być widać na bagnecie, silnik i skrzynię sprawdzałeś :?:

 

tak , na bagnecie silnikowym full

 

na bagnecie skrzyni powyżej 3/4 stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłby numer - w piątek 29.10 byłem na serwisie w ASO w Łodzi , wymiana płynów, filtrów + wymiana smoka miski olejowej, czyli auto długo na podnosniku, miska w dół, sporo czasu aby coś dostrzec - nie wierze, że dwoch mechanikow ASO, siedząc pod autem prawie 2h nie zauważyło takich wycieków... no powiedzcie że to malo prawdopodobne

 

No i sam sobie chyba odpowiedziałeś - zaczęło przeciekać po m.in. zdjęciu i założeniu miski... znaczy, najprawdopodobniej chłopcy z ASO spartolili... :evil:

A te 60 km powinieneś spokojnie dojechać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś sie rozlało troche oleju przy robocie w ASO ,a teraz został rozdmuchany dalej przez pęd powietrza.

 

I nie wytarliby takich plam ? Pęd powietrza juz by usunął ten olej . Moim zdaniem to nie stało się nagle w takim rozmiarze . Tam nie ma oleju pod ciśnieniem . Albo coś sknocili magicy albo zlekceważyli mały przeciek . Pojedz do nich i przypilnuj co zrobili zle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ściagnięciu prawej głowicy ,jeszcze przez tydzień olej palił się na kolektorze i to w takich ilościach ,że mechanik był przekonany ,że coś źle poskladał i już byłem umówiony na poprawki ,ale myjka wysokociśnieniowa załatwiła sprawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij z boku, tam gdzie downpipe moja się ze skrzynią.

On tam jest przykręcony do niej od boku.

Musisz się dosłownie położyć na silniku i wsadzić głowę koło IC :wink:

Mnie tam ciekło i objaw był podobny, jak masz 3/4 w skrzyni to pewnikiem przekładniówka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij z boku, tam gdzie downpipe moja się ze skrzynią.

On tam jest przykręcony do niej od boku.

Musisz się dosłownie położyć na silniku i wsadzić głowę koło IC :wink:

Mnie tam ciekło i objaw był podobny, jak masz 3/4 w skrzyni to pewnikiem przekładniówka 8)

 

 

to może być to...

 

czyli musze pilnować stanu oleju na skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...