Jump to content

problem z 3 przyciskami w desce rozdzielczej

Ptasi0r

Recommended Posts

Witam, posiadam Impreze GT MY95 i mam problem, otóż nie działają mi następujące przełączniki: awaryjki, halogeny, spryskiwacze reflektorów. Wiem że wszystkie trzy idą później tą samą wiązką, może mnie ktoś nakierować w czym może tkwić problem że żaden nie działa? Zero reakcji na wciskania. Jako ciekawostkę dodam że kierunki działają normalnie.

poszukaj w kablach pod lewym nadkolem (zaraz na wyjściu od puszki bezpieczników tej pod maską) Możliwe że masz coś tam przerwane.

U mnie nie działały awaryjne, nawiew, światło stopu, centralny zamek, światełko bagażnika, kontrolka od drzwi - czyli to co na stałym plusie + parę rzeczy na plusie po przekręceniu zapłonu. Nie jestem elektrykiem ani mechanikiem ale sam to znalazłem i pokleiłem kable :mrgreen:

-- 24 paź 2010, o 18:06 --

przekaźnik od awaryjnych i kierunków jest za radiem, jak działają ci kierunki to będzie pykał wiec go szybko znajdziesz.

Po rozebraniu pompki wymocz ją trochę w cocacoli/pepsi, następnie przetrzyj stalową gąbką, posmaruj lekko gęstym siuwaksem typu ŁT43 i będzie działać.

Na przyszłość do sprawdzania instalacji polecam patent - brzęczyk 12V + dioda prostownicza + kawałek przewodu, z czego jeden zakończony "żabką", drugi ostrą igłą. Żabkę wpinasz w masę, a dzięki igle można w łatwy sposób dostać się do przeróżnych zakamarków, tudzież bezinwazyjnie przebić się przez izolację przewodów.