Jump to content

problem z 3 przyciskami w desce rozdzielczej


Ptasi0r

Recommended Posts

Witam, posiadam Impreze GT MY95 i mam problem, otóż nie działają mi następujące przełączniki: awaryjki, halogeny, spryskiwacze reflektorów. Wiem że wszystkie trzy idą później tą samą wiązką, może mnie ktoś nakierować w czym może tkwić problem że żaden nie działa? Zero reakcji na wciskania. Jako ciekawostkę dodam że kierunki działają normalnie.

Link to comment
Share on other sites

poszukaj w kablach pod lewym nadkolem (zaraz na wyjściu od puszki bezpieczników tej pod maską) Możliwe że masz coś tam przerwane.

U mnie nie działały awaryjne, nawiew, światło stopu, centralny zamek, światełko bagażnika, kontrolka od drzwi - czyli to co na stałym plusie + parę rzeczy na plusie po przekręceniu zapłonu. Nie jestem elektrykiem ani mechanikiem ale sam to znalazłem i pokleiłem kable :mrgreen:

 

-- 24 paź 2010, o 18:06 --

 

przekaźnik od awaryjnych i kierunków jest za radiem, jak działają ci kierunki to będzie pykał wiec go szybko znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Po rozebraniu pompki wymocz ją trochę w cocacoli/pepsi, następnie przetrzyj stalową gąbką, posmaruj lekko gęstym siuwaksem typu ŁT43 i będzie działać.

 

Na przyszłość do sprawdzania instalacji polecam patent - brzęczyk 12V + dioda prostownicza + kawałek przewodu, z czego jeden zakończony "żabką", drugi ostrą igłą. Żabkę wpinasz w masę, a dzięki igle można w łatwy sposób dostać się do przeróżnych zakamarków, tudzież bezinwazyjnie przebić się przez izolację przewodów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...