Jump to content

remap silnika w 3.0 spec. B

Papkin

Recommended Posts

Papkin, przykro mi Cię zasmucić, ale raczej nici z tego. Przy silniku wolnossącym żadne remapy itp się nie przydadzą, a jakikolwiek tuning mechaniczny wiąże się z olbrzymimi wydatkami i dużą ingerencją w silnik - jeśli chcemy, aby pozostał wolnossącym. A na dodatek efekty będą znikome...

Najbardziej efektywną metodą byłoby założenie turbo - ale z tym mało kto ma doświadczenie w przypadku tego silnika, a już szczególnie w Polsce. Jak chcesz mieć więcej mocy, to sprzedaj Spec.B i kup STI.

Tak swoją drogą, to wczoraj z ojcem porównywaliśmy moje Spec.B z nowym STI na starcie. Wiadomo, STI jeszcze nie w pełni dotarte, a mój jak najbardziej, ale.... szły niemal łeb w łeb :shock:

Ten z pierwszego filmu ma silnik czterocylindrowy i turbo zamontowane fabrycznie.

W H6 jak by zalozyc jakis dobry dolot i przelotowy wydech to po remapie mozna by uzyskac pewnie kulkuprocentowy przyrost mocy.

Zobacz czy twoj samochod jest na tej liscie, http://www.romraider.com/Documentation/ ... dECUs#toc3 , wtedy remap powinien byc troche tanszy (nie placisz za licencje, jedynie za usluge strojenia).

Tutaj troche inny silnik H6 ale widac ze bez turbo tez mozna zrobic moc (318WHP):