Skocz do zawartości

filtr wlotu powietrza do kabiny OBK MY10


Xanadu

Rekomendowane odpowiedzi

przejechałem już moim OBK MY 10 ok. 12 tys. km i jedna sprawa daje mi się nieco we znaki...

otóż odnoszę wrażenie, że w tym samochodzie nie ma żadnego filtra wlotu powietrza z zewnątrz do kabiny :cry:

efekt jest taki, że wszystkie smrody, z kopcącymi samochodami na czele, wpadają do kabiny i są bardzo uciążliwe dla jadących :(

radzę sobie w ten sposób, że 80% czasu spędzam w obiegu zamkniętym (a już szczególnie w mieście), co nie wpływa dobrze na dotlenienie mózgu :lol:

czy macie podobne doświadczenia?

jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zajrzę, jak wygląda ten, który tam jest teraz, choć spodziewam się jakiegoś fabrycznego badziewu z ligniny :D

czy wg Was ma sens instalowanie filtru z aktywnego węgla?

czy jest szansa, żeby filtr węglowy ograniczył te cholerne smrody z zewnątrz?

 

-- 2 paź 2010, o 13:37 --

 

EDIT:

no to udało mi się wydobyć ten filtr przeciwpyłkowy...

bajecznie prosta czynność :lol:

kawałek wiskozy na cienkiej ramce z tworzywa, warte toto na oko nie więcej niż 5 - 10 zł...

przeczyściłem, przedmuchałem :wink: i włożyłem na miejsce

konstrukcja tego czegoś absolutnie nie może oczyścić powietrza ze smrodów, więc ponawiam moje pytanie, czy macie jakiś patent na nieprzyjemne zapachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Za schowkiem po stronie pasażera, trzeba wyjąć zaślepke w tyle gornej poleczki a najwygodniej przy otwartych drzwiach zdjąć boczek tapicerki na schowku , odpiac linke od schowka żeby opadł niżej , wtedy masz lepszy dostęp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za schowkiem po stronie pasażera, trzeba wyjąć zaślepke w tyle gornej poleczki a najwygodniej przy otwartych drzwiach zdjąć boczek tapicerki na schowku , odpiac linke od schowka żeby opadł niżej , wtedy masz lepszy dostęp ...

Witam! Boczek zdjąłem, linka odpięta,, Tylko nie widzę/nie wiem gdzie jest ta zaślepka ... Sa zaślepki i to 3 pod schowkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym schowku jest jeszcze mała pułeczka , tylna jej scianka to własnie zaślepka... ta z prawej strony - jeżeli ktoś wcześniej wymieniał ten filtr to na pewno zobaczysz ślady tej operacji....w instr. załączonej do filtra powinny też być fotki lub rys. - ja akurat miałem do yarisa. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym schowku jest jeszcze mała pułeczka , tylna jej scianka to własnie zaślepka... ta z prawej strony - jeżeli ktoś wcześniej wymieniał ten filtr to na pewno zobaczysz ślady tej operacji....w instr. załączonej do filtra powinny też być fotki lub rys. - ja akurat miałem do yarisa. :-)

tak jest w poprzedniej generacji

, a w MY10 jest tak samo.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie mechanik wymienia filtr w forku --> 2007r, a nie w Legacy 2010 -->. Jeszcze tego nie ćwiczyļem, ale jak po ostatnim przeglądzie przestało mi świecić oświetlenie schowka, pytałem mechanika z ASO, jak tam się dostać. Na pewno zaczyna się od zdjęcia prawego boczka deski, potem trzeba odpiąć / odkręcić listwę ozdobną, która jest nad schowkiem. O ile dobrze pamiętam, pod nią są dopiero właściwe śruby, pozwalające zdemontować schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...