Skocz do zawartości

kredyt - rodzina na swoim


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z Was brał ostatnio kredyt hipoteczny w programie rodzina na swoim

przeglądam oferty i już mam mętlik w głowie od tego wszystkiego

potrzebuje wziąć kredyt na 100% wartości na obecną chwile najkorzystniej wypada PKO PB, mała rata brak jakichś dodatkowych kosztów oprócz karty kredytowej oraz konta

jeśli ktoś się orientuje na jaki bank jeszcze zwrócić uwagę proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w maju. Wtedy najlepszą ofertę miały millenium i pekao sa. Ostatecznie wybrałem pekao sa (nieco bardziej korzystne opłaty "okołokredytowe" i sposób ich pobierania.

 

Polecam umówić się na spotkanie z open finanace. Są na bieżąco z aktualnymi promocjami. To dzięki spotkaniu w OF dowiedziałem się o promocji w Pekao SA. Byłem w tym banku 3 tygodnie wcześniej i rata miesięczna na ten sam okres i taką samą kwotę była o 400 pln wyższa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w maju. Wtedy najlepszą ofertę miały millenium i pekao sa. Ostatecznie wybrałem pekao sa (nieco bardziej korzystne opłaty "okołokredytowe" i sposób ich pobierania.

 

Polecam umówić się na spotkanie z open finanace. Są na bieżąco z aktualnymi promocjami. To dzięki spotkaniu w OF dowiedziałem się o promocji w Pekao SA. Byłem w tym banku 3 tygodnie wcześniej i rata miesięczna na ten sam okres i taką samą kwotę była o 400 pln wyższa :shock:

 

właśnie byłem w open finance i koleś wciskał nam mocno kredyt w getinbanku (podobno open finance kupił ten bank), jako kontroferty przedstawił jeszcze oferte z PKO SA oraz PKO BP

podszedłem jeszcze do banku aby sprawdzić co i jak i okazało się że w pko bp dostałem lepszą oferte niż w open

najgorsze są właśnie te opłaty okołokredytowe w tej chwili ciekawie wyglądała by oferta millenium gdyby właśnie nie te koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem w open finance i koleś wciskał nam mocno kredyt w getinbanku (podobno open finance kupił ten bank), jako kontroferty przedstawił jeszcze oferte z PKO SA oraz PKO BP

 

Nie dziwne, to ta sama grupa kapitałowa. Leszek Czarnecki i Getin Holding S.A. właściciel Open Finance, Noble Banku, Getinu itd...

 

Polecam umówić się na spotkanie z open finanace. Są na bieżąco z aktualnymi promocjami. To dzięki spotkaniu w OF dowiedziałem się o promocji w Pekao SA.

 

Na czym polegała ta promocja, że rata spadła o 400 zł? :shock:

 

A inni doradcy nie wiedzą nic o promocjach... :P Eh...

 

-- 24 wrz 2010, o 00:33 --

 

czy ktoś z Was brał ostatnio kredyt hipoteczny w programie rodzina na swoim

przeglądam oferty i już mam mętlik w głowie od tego wszystkiego

potrzebuje wziąć kredyt na 100% wartości na obecną chwile najkorzystniej wypada PKO PB, mała rata brak jakichś dodatkowych kosztów oprócz karty kredytowej oraz konta

jeśli ktoś się orientuje na jaki bank jeszcze zwrócić uwagę proszę o info

 

 

Jaka kwota inwestycji?

Chodzi Ci o najlepszą ofertę czy tylko i wyłącznie program "rodzina na swoim" ?

 

Jeśli tak,to PKO BP, PEKAO SA, Alior.

Jeśli nie, to Nordea a potem PKO BP, DnB Nord (promocja tylko wnioski rozpatrują 2-3 miesiące :roll: ).

Złóż wnioski w dwóch bankach dla świętego spokoju. (rodzina na swoim PKO BP, PEKAO SA, Wybierz najlepszą ofertę po uzyskaniu decyzji, która często może się różnić od tej przy składaniu wniosku.

 

To dane na dziś, nie wiem co będzie jutro...

 

-- 24 wrz 2010, o 00:36 --

 

Ostatecznie wybrałem pekao sa (nieco bardziej korzystne opłaty "okołokredytowe" i sposób ich pobierania.

O które opłaty Ci chodzi? Pomostówka i prowizja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inni doradcy nie wiedzą nic o promocjach... :P Eh...

Wiesz jak jest. Jam Ci jest prosty chłop z prowincji, reklamę w TV zobaczył to i doradca = open finance :wink: Szczerze mówiąc u mnie w mieście typowego doradcy chyba nie ma, a i na spotkanie w open finance jechałem do Olsztyna. Taki urok mieszkania na zadupiu.

 

Ale skoro ci doradcy są finansowo powiązani z getin bankiem, a mnie polecali inny bank to może i są rzetelni (mam nadzieję).

 

Oczywiście moja decyzja o kredycie nie opierała się tylko na wizycie u doradcy. Sam też byłem w kilku bankach ale w tamtym momencie potwierdzało się to co doradca twierdził.

 

Tak czy siak. I tak IMO warto z doradcy skorzystać (tego czy innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas napisał(a):

Ostatecznie wybrałem pekao sa (nieco bardziej korzystne opłaty "okołokredytowe" i sposób ich pobierania.

 

O które opłaty Ci chodzi? Pomostówka i prowizja?

 

w millenium prowizji nie ma, pomostówka jest na normalnym poziomie, ale koszt robi obowiązkowe ubezpieczenie na życie (w moim przypadku 52 zł na miesiąc), dodatkowo trzeba założyć konto i kredytówke u nich ale to też jest wymagane w BP

w milenium 2 krotnie wyższe też jest ubezpieczenie niskiego kapitału ale rekompensuje to brak prowizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę Banku Pocztowego 8)

 

PKO BP wydaje sporo "negatów", Alior najkorzystniej wylicza zdolność kredytową, DnB Nord to wieczność.

 

dzwoniłem do nich dzisiaj ale babka na infolini niekumata nic

nawet mi wciskała że jak wezme kredyt z ratami malejącymi to będę miał większe dopłaty za odsetki

jutro będę dzwonił do oddziału żeby dokładnie się dowiedzieć co i jak

wg

http://gazetadom.pl/kredyty_hipoteczne/1,87827,8417132,Ranking_kredytow_hipotecznych___wrzesien_2010.html

ciekawie wygląda jeszcze eurobank co o nim sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w miarę aktualne porównanie.

 

phpMkKfBo.jpg

 

-- 24 wrz 2010, o 01:12 --

 

Poczytaj:

 

 

 

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada ograniczenie programu Rodzina na Swoim, a w ciągu kilku lat jego likwidację. Warto przyjrzeć się najatrakcyjniejszym ofertom, dopóki można z dopłat skorzystać. 19 banków ma obecnie w swej ofercie kredyty z rządowymi dopłatami w programie Rodzina na Swoim. Wśród nich są zarówno największe instytucje w Polsce, jak i regionalne banki spółdzielcze, które obecne są w niewielu miastach.

 

AKTUALNE KURSY WALUT

 

Notowania z dnia 2010-09-23

Waluta Kurs ( PLN )

CHF 3,0215

EUR 3,9813

USD 2,9853

 

Regulowany przez ustawę o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania program jest hitem polskiego rynku hipotek – co trzeci kredyt złotowy udzielany jest właśnie w ramach RnS. Ale już za kilka miesięcy ma zostać ograniczony przez obniżenie limitów cen mieszkań objętych dopłatami, a w 2013 roku ma w ogóle zniknąć.

 

5 z 19 banków mających w swej ofercie RnS wymaga wkładu własnego. Najwięcej, bo aż 20 proc., trzeba go mieć ubiegając się o finansowanie w Banku BPH, Banku Polskiej Spółdzielczości i Banku Zachodnim WBK. O 5 pkt proc. mniej chce Mazowiecki Bank Regionalny, a o 10 pkt proc. mniej – Citi Handlowy. Na przeciwnym biegunie są Euro Bank, mBank i MultiBank, które deklarują udzielanie kredytów z LTV (Loan to Value – stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) większym od 100 proc.

 

Dla wysokości raty kluczowa jest marża, bo to ona decyduje o oprocentowaniu kredytu. Na najniższą (1,45 pkt proc.) mamy szanse w Gospodarczym Banku Wielkopolskim, ale pod warunkiem spełnienia jednego z trzech warunków, wśród których jest m.in. posiadanie rachunku od co najmniej pół roku. Kto ma konto krócej lub nie ma go w ogóle, może skorzystać z innych produktów banku i też taką ofertę dostanie.

 

W sprzedaży wiązanej (ang: cross-sell) warszawskiej rodzinie 2+1 o zarobkach 5 tys. zł netto i posiadającej 25 proc. wkładu własnego, marże poniżej 2 pkt proc. oferuje także siedem innych banków: Alior Bank (1,8 pkt proc.), Bank Millennium (1,8 pkt proc.), Bank Pocztowy (1,9 pkt proc.) BNP Paribas (1,99 pkt proc.), Euro Bank (1,8 pkt proc.), Getin Noble Bank (1,95 pkt proc.) i PKO BP (1,65 pkt proc.).

 

Wliczając wszystkie koszty około kredytowe, najniższą ratę dla w/w rodziny, chcącej pożyczyć 225 tys. zł na mieszkanie, ma PKO BP (760 zł). Nieźle wypadają także Bank Millennium (779 zł) i Bank Pocztowy (768 zł). Na drugim końcu listy jest oferta Banku BPH, która z marżą 5,75 pkt proc. daje miesięczną ratę równą 1384 zł. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że pomoc rządu trwa tylko osiem lat. Potem dopłaty ustają, a klient musi poradzić sobie ze skokowym wzrostem rat.

 

 

Program Rodzina na Swoim w ofercie banków

Szukając kredytu w Rodzinie na Swoim warto monitorować bieżące zmiany w ofertach. Ostatnie zmiany (obowiązujące od 15 lipca br.) wprowadził Bank Millennium, który o 0,2 pkt proc. obniżył marże dla kredytobiorców posiadających w banku rachunek i aktywnie korzystających z karty debetowej.

 

Tylko w czerwcu 2010 roku z preferencyjnego kredytu skorzystało ponad 3,5 tys. rodzin (najwięcej w tym roku), zaś od stycznia 2007 roku, kiedy to program został uruchomiony, przyznano w sumie 59 tys. takich kredytów, o łącznej wartości sięgającej niemal 10 mld zł. Wg szacunków Ministerstwa Infrastruktury, łączny koszt programu wyniesie ok. 5 mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo już tutaj napisano... to ja tylko dodam - odpuść sobie "rodzinę na swoim"... chyba, że zakładasz szybką spłatę tego czegoś. 8) :mrgreen:

 

zakładam wcześniejszą spłatę kredytu, ale jakby to się nie udało (bo kto to wie co będzie się działo za rok, dwa, pięć), ale nawet jakbym go nie spłacił to zawsze mogę po 8 latach wziąść kredyt w innym banku i spłacić kredyt w RNS

jedyne co mnie martwi to to że przy kwocie kredytu 260 kpln po 8 latach spłacę tylko około 30 kpln z kwoty zadłużenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanow, RnS jest po to abyś to, co da ci państwo odłożył i zainwestował aby mieć na wcześniejsza spłatę kredytu, tylko wtedy ma to sens...

 

Zajebistego masz brytyjczyka w avatarze... 8)

 

no właśnie taki mamy plan (razem z kocurem :D ) żeby przez te 8 lat uzbierać kasiorkę i na koniec dopłat spłacić kredyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, powiedz mi jakie są ograniczenia do RnS. Czy do jakiejś kwoty, czy jeśli inwestycja droższa to dofinansowanie tylko do kwoty granicznej a reszta 100% po mojej stronie czy wcale nie dostanę bo skoro biorę na wyższy limit to jestem burżuj i mi pomoc nie potrzebna, czy dotyczy tylko mieszkań czy na budowę domu tez można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż mieszkania/domu i wiek.

 

Przykładowo. Gdy ja brałem, dopłata obowiązywała do 60mkw czyli jeśli mieszkanie ma 65 metrów to na pozostałe 5m nie mam dopłaty.

 

Teraz metraż i wiek miały się zmienić.

 

http://www.rodzinanaswoim.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz limity cen za metr.

 

Limity%20cen%20III%20kwarta%C5%82%20%C5%9Brednie%20wska%C5%BAniki%20przeliczeniowe%20kosztu%20odtworzenia%20metra%20powierzchni%20u%C5%BCytkowej%20budynk%C3%B3w%20mieszkalnych_1.JPG

 

 

Programem "Rodzina na swoim" można skredytować mieszkanie, którego maksymalna powierzchnia nie przekracza 75 m2 oraz dom, którego powierzchnia użytkowa nie przekracza 140 m2.

 

-- 24 wrz 2010, o 10:38 --

 

Przykładowo. Gdy ja brałem, dopłata obowiązywała do 60mkw czyli jeśli mieszkanie ma 65 metrów to na pozostałe 5m nie mam dopłaty.

 

Nie wiem kiedy brałeś ale od trzech lat zasady się dużo nie zmieniły. Znacząco tylko podnieśli limity cen za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi zapaliliście ląd w d..... :shock: Kurcze dlaczego tylko do 2013 :evil: Więc chyba trzeba zacząć czegoś szukać kupić chociaż na 8-10 lat a później na spokojnie zacząć się budować :mrgreen: Jeśli się zmieni status finansowy :roll:

 

jak daja to brac :twisted::twisted:

 

nie wiadomo co zrobia pozniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programem "Rodzina na swoim" można skredytować mieszkanie, którego maksymalna powierzchnia nie przekracza 75 m2 oraz dom, którego powierzchnia użytkowa nie przekracza 140 m2.

 

jedna bardzo istotna uwaga

kredyt w RnS można wziąć na mieszkanie do max 75m ale dopłaty są tylko do 50m

nie można też posiadać żadnej nieruchomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...