Skocz do zawartości

Legacy H6- poziom oleju


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie na ciepło - kilkanaście, kilkadziesiat minut po jeździ pokazuje poziom więcej niż full. Rano na zimno jest na dokładnie full. Olej ma niecałe 2 tys. Marka to podobno Castrol Edge 5W30. Wydaje mi się, ze czuć go benzyna. Wydaje mi się, ze jak sprawdziłem po przeglądzie to poziom był ok. Wcześniej nic się nie działo. Auto ma jakieś 77tys przebiegu.

 

Teraz pytania:

1. Dlaczego na zimno na bagnecie jest mniej niż na ciepło ?

2. Mogę tak jeździć czy wymieniać ?

3. Czy możliwe, ze jazda 180-240km/h przez godzinę w temperaturze 35-36 stopni celcjusza przyczyniła się do tego, ze do oleju dostała się benzyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na zimno jest mniej bo olej zwieksza objetosc w miare wzrostu temperatury. Na miarce poziomu oleji powyzej znacznika F jest male wciecie ktore oznacza max poziom goracego oleju. 1_IMG_0662.JPG

2. Jesli poziom na goracym silniku nie przekracza znacznika max to mozna jezdzic.

3. Taka jazda sprawia raczej ze benzyna odparowuje z oleju i jego poziom spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie powiem oczywiście gdzie ale powiem, ze w Polsce jest parę miejsc gdzie można szybko i bezpiecznie pojechać.

 

Co do bagnetu - nie mam wcięcia, mam tylko 2 dziurki ;/ To widać mnie zmyliło. Teraz pytanie czemu nie mam tego wcięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...