Skocz do zawartości

Audio Legacy'07


Minio_78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Podejrzewam ze juz bylo ale nie moglem znalezc dokladniej - interesuje mnie upgrade audio w Legacy kombi '07

Zaznaczę ze nie znam sie za bardzo ale w tym aucie seria nie gra nic...

W poprzednim aucie mialem dobra Alpine i glosniki Hertz i gralo wszystko naprawde fajnie z wygluszeniem drzwi - calosc okolo 2.5tys bez wzmacniacza i wystarczylo...

 

chcialbym wrzucic jakies glosniki za rozsadna cene - zaoferowano mi "extra pod te auto" Morelle za 1.8tys w Gdansku - masakra - chcialbym cos zrobic typu wzmacniacz, wygluszenie i dobre glosniki - w bagazniku woze wozek dziecka wiec chyba tuba odpanie chyba ze zabudowany dyskretnie glosnik niskotonowy...

 

jestem z 3miasta wiec jak ktos juz to przerabial chetnie skorzystam z sugestii co, gdzie i za ile...

powtarzam ze nie jestem melomanem i lubie czasem posluchac glosno i wyraznie "o.n.a" - kiedy powiem sobie dosc :)

 

bede wdzieczny za podrzucenie tematu - nie chcialbym wychodzic poza 4tys zl

 

Dzieki wielkie i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie mialem dobra Alpine i glosniki Hertz i gralo wszystko naprawde fajnie z wygluszeniem drzwi

Jeśli z tego zestawienia byłeś zadowolony to idź tym tropem.

zaoferowano mi "extra pod te auto" Morelle za 1.8tys w Gdansku - masakra

Wcale się nie dziwię bo trele morele nie grają :mrgreen: , aczkolwiek są tacy którzy próbują i im się udaję. Morele strasznie "sypią" górą. Mnie akurat ta firma nie pasuje przez tą charakterystykę.

jestem z 3miasta wiec

W Pruszczu jest jakaś przyzwoita firma, jak znajdę namiar to podrzucę. Gdybym się nie odzywał puść PW.

bede wdzieczny za podrzucenie tematu - nie chcialbym wychodzic poza 4tys zl

Całkiem fajna kwota na skompletowanie systemu. Największą bolączką jest seryjne radio, jeśli możesz to wywal, jeśli nie to na pewno przydał by się procesor do integracji z fabrycznym systemem np. Bitone używany za 1000, JL Audio Cleansweep, bądź Rockford 3sixty, wzmacniacz tu masz przekrój niesamowity od u-dimension, używanych zapco, DLS, Genesis serii profile itd. To samo głośniki, Hertz ucierpiał trochę na opinii przez wadliwość swoich produktów. Ja uważam za bdb w swoich klasach Focale i SEAS by Lotus.

 

Właśnie jestem na etapie wymiany sprzętu i mogę Ci zaproponować Genesis-a FourChanel używanego za 1200 nowy 3600 (wątek kupię sprzedam) i wysokie Focala TN52 za 350, do tego znam osobnika który sprzeda Ci kikbasy Focala z serii K2 power 6K3P z zwrotką od 3 drożnego zestawu za 750zł nowe z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,

Raczej ogranicze sie do wzmacniacza i jakis ciekawych glosnikow do tego auta. Czy w tylne dzrzwi tez wrzucac głośniki i gwizdki czy dac moze glosniki niskotonowe ? Nie chcailbym tracic bagaznika bo tam wozek jezdzi malucha stad to moje gdybanie.

 

Chodza mi te glosniki Hertza czy JBL bo tez kusza cenowo, a brat moj jak wrzucił Morele to sie prawie poplakalem bo kupe siana wyrzucil a nie gralo NIC jak dla mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tylne dzrzwi tez wrzucac głośniki i gwizdki czy dac moze glosniki niskotonowe ? Nie chcailbym tracic bagaznika bo tam wozek jezdzi malucha stad to moje gdybanie.

 

Wiesz to wszystko tak naprawdę zależy od przyzwyczajenia, ja w pierwszych samochodach zawsze ładowałem elipsy z tyłu bo miało "głośno grać" :wink: , a nadzień dzisiejszy tył wyciszam bo to burzy mi scenę. To tak jak pójść na koncert i słuchać muzyki. Lepiej przeznaczyć te pieniążki na głośnik sub niskotonowy np jakąś 27 z płytkim koszem i zaadoptować ją w boczek bagażnika lub w koło zapasowe, tym sposobem nie stracisz powierzchni bagażnika. Jeśli zdecydujesz się na adaptację podłogi bagażnika i zrezygnujesz z dojazdówki w samochodzie kup zestaw naprawczy np.

http://www.sklep.subaru.pl/zestaw-napra ... d-403.aspx

 

Chodza mi te glosniki Hertza czy JBL bo tez kusza cenowo, a brat moj jak wrzucił Morele to sie prawie poplakalem bo kupe siana wyrzucil a nie gralo NIC jak dla mnie.

Pewnie wyciągał z fabrycznego radia sygnał niskonapięciowy, lub podłączył pod fabryczne radio. :?: :wink: Wcale się nie dziwię że nie zagrało, nie ważne ile kasy wyrzucisz w system CarAudio bo zawsze będzie grał tak jak jego najsłabszy element w tym wypadku fabryczne radio. Wystarczy zrobić prosty test przez podłączenie na sztukę sygnału z radia za 500 zł i zobaczysz dopiero różnice :wink:

Głośnik przetwarza dźwięk (w uproszczeniu) z źródła, a że jest ono słabe takie są tego efekty. Procesor "wyprostuje" na pewno w jakimś stopniu sygnał, podkoloryzuje go przez co wyda się bogatszy w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zmieniłem głośniki

Czy było konieczne montowanie dystansów pod głośniki z przodu?

 

Montowałem w audio serwisie i wrzucili również dystanse - nie wiem czy jest konieczne ze względu na głębokość głośnika ale napewno dla funkcji odseparowania drgań i wzmocnienia osadzenia konstrukcji. Drzwi wyciszone całe, głośniki wpięte pod wzmacniacz i w bagażniku zmieścił mi się razem z wózkiem dziecięcym. Generalnie teraz jest ok, ale radio seryjne jest bardzo słabiutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...