Skocz do zawartości

Nowy forester - wentylator - jeden czy dwa?


mstar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, nowy forek nie ma wskaźnika temperatury płynu chłodzącego. Nie wiem więc, jaka jest rzeczywista temp. cieczy i ufam producentowi, że właściwa - po tym jak niebieska lampka z termometrem gaśnie... Dzisiaj jednak zauważyłem niepokojącą rzecz: działa mi tylko jeden z wentylatorów chłodnicy - to znaczy włącza się co kilkanaście sekund na chwilę... Drugi w tym czasie jest nieruchomy... Czy to prawidłowy objaw? Po co jest w takim razie wentylator nr 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem klimę i czekałam chwilę... Włączył się tylko prawy (od strony kierowcy). Czy ten drugi działa tylko w sytuacjach ekstremalnych? W foresterze '08 zwykle włączają mi się dwa...

 

Bezpieczniki od obu są OK :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jednak zauważyłem niepokojącą rzecz: działa mi tylko jeden z wentylatorów chłodnicy - to znaczy włącza się co kilkanaście sekund na chwilę... Drugi w tym czasie jest nieruchomy... Czy to prawidłowy objaw? Po co jest w takim razie wentylator nr 2?

A co Cię podkusiło żeby to sprawdzać :?: Skoro producent tak bardzo ufa swojej techologii, że zrezygnował z normalnego wskaźnika temp., to przekręcaj kluczyk i pomykaj gdzie oczy poniosą :!: Znaczy sie, dopóki masz auto na gwarancji :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...