Jump to content

Nowy forester - wentylator - jeden czy dwa?


mstar
 Share

Recommended Posts

Jak wiecie, nowy forek nie ma wskaźnika temperatury płynu chłodzącego. Nie wiem więc, jaka jest rzeczywista temp. cieczy i ufam producentowi, że właściwa - po tym jak niebieska lampka z termometrem gaśnie... Dzisiaj jednak zauważyłem niepokojącą rzecz: działa mi tylko jeden z wentylatorów chłodnicy - to znaczy włącza się co kilkanaście sekund na chwilę... Drugi w tym czasie jest nieruchomy... Czy to prawidłowy objaw? Po co jest w takim razie wentylator nr 2?

Link to comment
Share on other sites

Wyłączyłem klimę i czekałam chwilę... Włączył się tylko prawy (od strony kierowcy). Czy ten drugi działa tylko w sytuacjach ekstremalnych? W foresterze '08 zwykle włączają mi się dwa...

 

Bezpieczniki od obu są OK :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jednak zauważyłem niepokojącą rzecz: działa mi tylko jeden z wentylatorów chłodnicy - to znaczy włącza się co kilkanaście sekund na chwilę... Drugi w tym czasie jest nieruchomy... Czy to prawidłowy objaw? Po co jest w takim razie wentylator nr 2?

A co Cię podkusiło żeby to sprawdzać :?: Skoro producent tak bardzo ufa swojej techologii, że zrezygnował z normalnego wskaźnika temp., to przekręcaj kluczyk i pomykaj gdzie oczy poniosą :!: Znaczy sie, dopóki masz auto na gwarancji :?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...