Skocz do zawartości

WRX 2001


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

W ten oto sposob zaczynam swoja obecnosc na tym forum. Mam nadzieje, ze bede tolerowany :oops: , mimo mnogosci pytan, ktore tu zamierzam zadac.

Zakupilem sobie WRX z 2001r o przebiegu 85000, no i jestem zielony!

Troche studiowalem forum w poszukiwaniu odp na interesujace mnie problemy, ale jednak wole zapytac "sam" :? .

1. Do wymiany sa klocki (choc czujnik zuzycia tego nie pokazuje(dlaczego?)). Szukam czegos efektywnego, ale NIE piszczacego przy hamowaniu. Gdyby okazalo sie, ze do wymiany sa rowniez tarcze, to jakie polecacie?

2. Czy warto przy okazji wymienic plyn hamulcowy, jesli tak, to na jaki? Styl jazdy raczej agresywny miejski :oops: :roll:

3. Chcialbym zalozyc nawigacje, najprawdopodobniej Audi/VW(ze wzgledu na dostepnosc map), ale mam wrazenie, ze sie nie zmiesci bez wyciecia gornej ramki z orginalnego plastiku? Wydaje mi sie, ze fabryczna wneka nie jest 2DIN, a prawie 2 :D .

4.Czy zamontowanie wlotu powietrza od STi cos "da" w temacie mocy?

 

Dziekuje z gory za pomoc i chetnie nawiaze kontakt z kims z 3miasta, aby pogadac LIVE.

Pozdr

JED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Chcialbym zalozyc nawigacje, najprawdopodobniej Audi/VW(ze wzgledu na dostepnosc map), ale mam wrazenie, ze sie nie zmiesci bez wyciecia gornej ramki z orginalnego plastiku? Wydaje mi sie, ze fabryczna wneka nie jest 2DIN, a prawie 2

O ile pamiętam, na allegro (chyba na allegro)ktoś sprzedawał WRX z wmontowaną navi z VW (były zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz nawigacji PDA + lepsze audio (chociaż te VW przyjemnie nawet gra )?

Raczej nie, bo moglbym wziac laptopa i AutoRoute Express i mialbym to samo.

Chce po prostu radio, z ktorego nie bede musial wyciagac panela i nie tylko. A mam stycznosc z "gadajaca" navi z A8 i b.mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo moglbym wziac laptopa i AutoRoute Express i mialbym to samo.

Autoroute ma routing?Pokrycie Polski chyba też słabe....Czy wkońcu są dobre mapy dla Navi Audi?! Bawiłem się w październiku 2004 nawigacją w Audi....i wypadła dramatycznie (oczywiście mówię o Polsce!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komputerek wychodziło jakieś 1100 zł brutto lub może nieco więcej. Do tego automapa i można se zwiedzać

Rzeczywiscie, nie brzmi najgorzej, niemniej jednak, jest to kolejne urzadzenie, ktore trzeba z auta zabierac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, nie brzmi najgorzej, niemniej jednak, jest to kolejne urzadzenie, ktore trzeba z auta zabierac...

ja wolę schować palma niż zastać wyrwaną półkę i rozwalona szybe w aucie!!!Koledze zginął taki odtwarzacz w VW:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do wymiany sa klocki (choc czujnik zuzycia tego nie pokazuje(dlaczego?)). Szukam czegos efektywnego, ale NIE piszczacego przy hamowaniu. Gdyby okazalo sie, ze do wymiany sa rowniez tarcze, to jakie polecacie?

 

Do spokojnej jazdy klocki EBC Red Stuff + tarcze rowniez EBC.

 

 

2. Czy warto przy okazji wymienic plyn hamulcowy, jesli tak, to na jaki? Styl jazdy raczej agresywny miejski :oops: :roll:

 

 

Warto, np. Motul.

 

3. Chcialbym zalozyc nawigacje, najprawdopodobniej Audi/VW(ze wzgledu na dostepnosc map), ale mam wrazenie, ze sie nie zmiesci bez wyciecia gornej ramki z orginalnego plastiku? Wydaje mi sie, ze fabryczna wneka nie jest 2DIN, a prawie 2 :D .

 

Trzeba ciac. Lepiej zalozyc nowe radio 2DIN Kenwooda z wielkim monitorem. Navi VW to bardzo stary system dzialajacy na starych mapach DX Balupunkta, a jakosc monitorka jak i samego radia pozostawia wiele do zyczenia.

 

4.Czy zamontowanie wlotu powietrza od STi cos "da" w temacie mocy?

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spokojnej jazdy klocki EBC Red Stuff + tarcze rowniez EBC

 

Taki byl plan, ale gdzies na forum wyczytalem, ze te klocki strasznie piszcza, a to jest dla mnie nie do przejscia! Czy moze u Ciebie/innych tak nie bylo? Myslalem o tarczach EBC turbo Groove-co myslisz? Czy warto doplacic w do zwyklej tarczy?

 

Trzeba ciac. Lepiej zalozyc nowe radio 2DIN Kenwooda z wielkim monitorem. Navi VW to bardzo stary system dzialajacy na starych mapach DX Balupunkta, a jakosc monitorka jak i samego radia pozostawia wiele do zyczenia

 

Czyli rozumiem, ze ta wneka to jednak jest 2DIN, tak?

 

Dzieki za odp.

Pozdr

JED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byl plan, ale gdzies na forum wyczytalem, ze te klocki strasznie piszcza, a to jest dla mnie nie do przejscia! Czy moze u Ciebie/innych tak nie bylo? Myslalem o tarczach EBC turbo Groove-co myslisz? Czy warto doplacic w do zwyklej tarczy?

 

Turbo Groove jak najbardziej O.K. Zamierzam takie do STi zalozyc wkrotce. Klocki piszczaly przez pierwsze 300-500km. Potem jest idealnie. Polecam ten zestaw. Jezeli chodzi o piszczenie odradzam zestaw Brembo Max + Ferodo Racing - straszny wstyd w korku.

 

Czyli rozumiem, ze ta wneka to jednak jest 2DIN, tak?

 

Tak, tyle ze jest pewien haczyk. Obojetnie czy w Imprezie montujesz radio 1DIN, czy 2DIN musi byc mozliwy montaz bez ramki. Radia ze stala ramka nie zamontujesz, chyba ze wytniesz konsole (patrz przypadek nawigacji 2DIN VW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo Groove jak najbardziej O.K. Zamierzam takie do STi zalozyc wkrotce. Klocki piszczaly przez pierwsze 300-500km. Potem jest idealnie. Polecam ten zestaw. Jezeli chodzi o piszczenie odradzam zestaw Brembo Max + Ferodo Racing - straszny wstyd w korku.

 

Dzieki! Ale jak nie przestanie piszczec po tych 300-500km, to... :evil:

 

Tak, tyle ze jest pewien haczyk. Obojetnie czy w Imprezie montujesz radio 1DIN, czy 2DIN musi byc mozliwy montaz bez ramki. Radia ze stala ramka nie zamontujesz, chyba ze wytniesz konsole (patrz przypadek nawigacji 2DIN VW).

 

I za to info dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byl plan, ale gdzies na forum wyczytalem, ze te klocki strasznie piszcza, a to jest dla mnie nie do przejscia! Czy moze u Ciebie/innych tak nie bylo? Myslalem o tarczach EBC turbo Groove-co myslisz? Czy warto doplacic w do zwyklej tarczy?

 

Ja do Forestera Turbo założyłem EBC Turbo Groove na przód i tył + klocki Red Stuff - troche juz na nich przejechałem i nie piszczą. Zdecydowanie polecam!!!

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do wymiany sa klocki (choc czujnik zuzycia tego nie pokazuje(dlaczego?)). Szukam czegos efektywnego, ale NIE piszczacego przy hamowaniu. Gdyby okazalo sie, ze do wymiany sa rowniez tarcze, to jakie polecacie?

2. Czy warto przy okazji wymienic plyn hamulcowy, jesli tak, to na jaki? Styl jazdy raczej agresywny miejski :oops: :roll:

JED

1. Klocki polecam Ferodo DS Performance, badz Ferodo DS 2500 (ds 3000 drogie i na cywilna jazde troche za mocne)

Z tarczami to temat rzeka, natomiast zalozylem jakis miesiac temu wlasnie ferodo ds performance i tarcze zimmerman nawiercane, sprawialy sie rewelacyjnie...... do wczoraj, zaczalem miec jakies drgania na kierwonicy przy hamowaniu powyzej 120 km/h jakby sie tarcze skrzywily, ale moze usterka tkwi w czyms innym (wczoraj zmienilem felgi na inne) jeszcze do tego nie doszedlem.

2. Co do plynu wymien na jakis DOT 5.1 ma podwyzszona temperature wrzenia, bardzo polecane sa motul, albo ferodo (ponoc jedyne rozlewane poza granicami kraju) , na temat reszty plynow nie ma cos sie wypowiadac. Wedlug producentow i znawcow nalezy plyn wymieniac co 2 lata.

 

zreszta zapraszam na strone www.hamulce.net facet naprawde sie zna na rzeczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...