Skocz do zawartości

Wynajem mieszkania firmie - na co zwrócić uwagę


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prawdopodobnie będę wynajmował mieszkanie ale nie osobie prywatnej tylko firmie.

Czy ktoś ma doświadczenie na co zwrócić uwagę? Czy podpisuję dokładnie taką samą umowę jak z osobą prywatną? (ja nie prowadzę żadnej działalności).

 

Czy są jakieś minusy wynajmowania firmie? (pomijam kwestie kwot na umowie najmu bo czy byłaby to osoba fizyczna czy firma i tak nie chcę się bawić w zaniżanie kwot).

 

pozdr,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prawdopodobnie będę wynajmował mieszkanie... na co zwrócić uwagę?

na czynsz

nie za niski śmiem sugerować :wink:

 

Hehe - no czynsz dałem niezły (dla mnie oczywiście) i na razie to dzwonią głównie firmy (fakt, że mieszkanie w niezłym standardzie, w pełni wyposażone + zainstalowana klima więc tanio nie chcę wynająć - szczególnie, że jest świeżo po remoncie).

 

Chodzi mi bardziej o kwestie formalne (rodzaj umowy, jakieś szczególne zapisy, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wynajem na działalność gospodarczą, czy firma wynajmuje dla pracowników? Jeśli na działalność to zwróć uwagę np. na kwestię szyldów, czy wspólnota/administracja wyraża zgodę na ich wywieszenie. Kto ma napisać umowę? Ty czy oni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wynajmuje dla pracownika, na pewno na żadne szyldy, itp. nie będzie zgody. Sam zresztą nie chciałbym wynajmować mieszkania na prowadzenie działalności gospodarczej jako takiej.

 

PremoZ tego co wiem to firma Polska. Pytanie czy ma to jakieś znaczenie? A to zgłoszenie do skarbówki to masz na myśli zgłoszenie umowy najmu? Bo jeśli tak to zamierzam zgłosić umowę bez względu na to czy będę wynajmował osobie prywatnej czy firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wynajmuje dla pracownika, na pewno na żadne szyldy, itp. nie będzie zgody. Sam zresztą nie chciałbym wynajmować mieszkania na prowadzenie działalności gospodarczej jako takiej.

 

Umowę trzeba napisać tak, żebyś Ty mógł ją w razie czego łatwo rozwiązać, a oni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wynajem firmie będzie wręcz korzystniejszy niż osobie fizycznej przynajmniej jeśli ktoś nie zamierza kombinować ze skarbówką.

 

oczywiście że lepiej wynajmować firmie, nie mają wtedy zastosowania te idiotyczne przepisy o ochronie lokatorów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...