Skocz do zawartości

Jak to jest z policjantem w krzakach?


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś sprawa była nagłaśniana w mediach, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jaka jest sytuacja obecnie

 

1. Czy policjant może suszyć zza krzaka?

2. Czy radiowóz powinien być widoczny, czy może być schowany?

3. Jaka jest różnica między policjantem w terenie zabudowanym i poza nim (coś było o tym, że po zmierzchu właściwie mogę się nie zatrzymywać jeśli radiowóz nie jest doskonale widoczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprawa była nagłaśniana w mediach, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jaka jest sytuacja obecnie

 

1. Czy policjant może suszyć zza krzaka?

 

teoretycznie nie

 

2. Czy radiowóz powinien być widoczny, czy może być schowany?

 

widoczny

 

3. Jaka jest różnica między policjantem w terenie zabudowanym i poza nim (coś było o tym, że po zmierzchu właściwie mogę się nie zatrzymywać jeśli radiowóz nie jest doskonale

widoczny)

 

Po zmierzchu poza terenem zabudowanym mozesz sie nie zatrzymac, ale masz to zglosic w najblizszym komisariacie, ew. call 112 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jaka jest różnica między policjantem w terenie zabudowanym i poza nim (coś było o tym, że po zmierzchu właściwie mogę się nie zatrzymywać jeśli radiowóz nie jest doskonale widoczny)

 

Wieczorem poza terenem zabudowanym może zatrzymywać Cię tylko policjant umundurowany w oznakowanym radiowozie, jeśli nie chcesz się zatrzymywać bo się boisz to możesz tego nie robić, ale wtedy jedziesz do pierwszej lepszej komendy i zgłaszasz im, że się do kontroli nie zatrzymałes w takim a w takim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo to im sie nie udowodni ze sa niewidoczni. Bo np z drugiej manki sa. albo piod innym katem sa.

i co, bedziesz sie z nimi klocil?

Panie, ja jechalem 197 bo pan byl niewidoczny.

No z czym do goscia.

Wlasnie mam nerwy, bo mogli mi cyknac zdjecie obok milomlyna. Czy ktos dostal juz stamtad jakies zdjecie? I w ktora strone to tam lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam nerwy, bo mogli mi cyknac zdjecie obok milomlyna. Czy ktos dostal juz stamtad jakies zdjecie? I w ktora strone to tam lapie.

Z tymi zdjęciami to jakaś fobia w narodzie zapanowała.

W miejscach gdzie tubylcy twierdzą że robią zdjęcia olewam ograniczenia i nigdy jakiekolwiek zdjęcie do mnie nie przyszło.

99% stałych fotoradarów to skrzynki które tylko straszą dzięki przekazywanej sobie plotce.

Jeżdżę bardzo często trasę Wawa -Gdańsk,czasami z suszarki człowieka uwalą a stałe fotoradary to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień też policjant poza miastem musi być umundurowany, aby zatrzymać.

Ktoś z Was miał może taką sytuację, że się nie zatrzymał i zgłosił na komisariat ?

 

Ja znam takich co się nie zatrzymali i nie zgłosili :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam nerwy, bo mogli mi cyknac zdjecie obok milomlyna. Czy ktos dostal juz stamtad jakies zdjecie? I w ktora strone to tam lapie.

 

Jeżeli chodzi Ci o miejscowość Miłomłyn to fotoradar jest ustawiony w stronę nadjeżdżających od Warszawy w kierunku Gdańska.

 

pzdr/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odmówiłem przyjęcia mandatu..... Pokazali mi foto na którym jest połowa niby mojego auta z nieczytelnym numerem rejestracyjnym i kierująca jakąś osobą. Ponoć to Subaru i tylko w tej okolicy to mogłem być Ja.... Pogadamy sobie w sądzie grockim.... !

Czy fotki z fotoradaru, są cyfrowe czy analogowe ? Bo jak cyfrowe to według polskiego prawa nie są dowodem... tak mi sie zdaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fotki z fotoradaru, są cyfrowe czy analogowe ? Bo jak cyfrowe to według polskiego prawa nie są dowodem... tak mi sie zdaje....

 

Cyfrowe. I niestety, w świetle polskiego prawa są dowodem.

Przy pierwszych fotoradarach był ten problem (legalności zdjęć cyfrowych jako dowodu) dyskutowany i o ile mnie pamięć nie myli, zmieniono coś zarówno w prawie, jak i w oprogramowaniu fotoradarów... i zdjęcia stały się legalnym dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odmówiłem przyjęcia mandatu..... Pokazali mi foto na którym jest połowa niby mojego auta z nieczytelnym numerem rejestracyjnym i kierująca jakąś osobą. Ponoć to Subaru i tylko w tej okolicy to mogłem być Ja.... Pogadamy sobie w sądzie grockim.... !

 

I słusznie. Jeśli faktycznie jest nieczytelna rejestracja, to mogą Cię pocałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostalem 10pkt. i 400zl. Cala trase W-wa -> 3 miasto pokonywalem powolutku (tak ok. 120km/h nie wiecej) i przed Elblagiem jest kawalek terenu zabudowanego (moze z 70m. ma ta miejscowosc). I nagale szczupakiem zza przystanku wyskoczykl niebieski i okazalo sie, ze mam 101 na 50. Zero gadki, zero zajarania wozem. Wlepil mi karteczke i tyle. Na koniec powiedzial mu, co mysle o chowaniu sie po krzakach, biorac pod uwage fakt, iz to w ruchu na tej trasie dzieja sie dantejskie sceny. Pan na to pogrozil mi sadem grodzkim za obraze policjanta (?!). Fajnie mamy w tym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kiedyś spróbować z aparatem... Policjant wyskakuje zza krzaków, oczywiście oddaję mu dokumenty po czym wyciągam aparat fotograficzny i idę sobie spokojnie porobić zdjęcia z drogi tego "widocznego" radiowozu. Ciekawe jaka byłaby reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka byłaby reakcja?

 

Górny limit punktów i wysokości mandatu - to pewne. Reszta zależnie od fantazji policjanta... :wink:

 

Przy mojej aktualnej sytuacji punktowej, każde przewinienie powyżej 6 punktów eliminuje mnie z grona kierowców, więc gdy nie będę miał już nic do stracenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej aktualnej sytuacji punktowej, każde przewinienie powyżej 6 punktów eliminuje mnie z grona kierowców, więc gdy nie będę miał już nic do stracenia...

 

Podobno można "odrobić". Trzeba spędzić 6 godzin w ośrodku resocjalizacyjnym dla piratów drogowych oglądając filmy z wypadków drogowych. Sobota z głowy, ale 6 punktów odejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...