Skocz do zawartości

Czy jakas inna marka podoba wam sie bardziej niz SUBARU???


Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziwny temat tego postu.Gdyby mi sie coś bardziej podobało to nie byłbym członkiem TEGO forum tylko jakiegoś innego.

 

 

Nie rozumiem co ma to do rzeczy. Jestem członkiem tego forum, podziwiam Subarki, ale np. wymażonym autemjest dla mnie właśnie wymieniane wcześniej 911 (996) Turbo i parę jeszcze inychrzeczy. Uważam też że mój Cossie za te pieniądze nie ma konkurencji wśród Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICKS,

Mysle, ze to bzdura co napisales o czlonkostwie forum. Ja tu przylaze, zeby zobaczyc, co ludzie pisza o tych autach, nim go kupie.

Jest mnostwo aut ktore sa o wiele lepsze, ale z roznych powodow sie ich nie kupuje, chociaz niektorych na to stac.

To co piszesz, jest potwornie subiektywne. Trzeba miec troche dystansu do wlasnych emocji, nawet motoryzacyjnych.

Azrael, Nowy ecort RS w Anglii kosztuje chyba Taniej od STI, a gna podobnie, trzyma sie drogi fantastycznie, tyle ze oska. Ale recenzje ma genialne.

Nie wszytsko co mamy, kochamy, lubimy, podziwiamy jest na pewno najlepsze, ICKX. Sa tacy posiadacze aut, ktorzy zawsze powiedza, ze ich polonez, opel, czy cokolwiek innego pali o dwa litry mniej niz fabryka dala. I klamac beda na ten temat trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, Nowy ecort RS w Anglii kosztuje chyba Taniej od STI, a gna podobnie, trzyma sie drogi fantastycznie, tyle ze oska. Ale recenzje ma genialne.

 

 

Chyba Focus RS? Na szczeście Focus Cosworth już jest w testach :-) RS to jednak tylko ośka. Recenzje ma sprzeczne niektórzy uważają że ten mądry dyfer sięnie za bardzo sprawdza. Na pewno auto jest zdecydowanie zdławione silnikowo. Duratec RS może mieć dużo, dużo, duzo więcej koni. Jak się goście z Graham Goode za niego wzieli to bez podkręcania doładowania juz mu dorzucili chyba ze 60KM.

 

Niemniej nowe STI to jednak inna półka i kompletnie inna moc. Poza tym cały kuty dół silnika i w ogóle. Czekamna FOcusa Cosworth. Chociaz nie iwem na co czekam bo przecież i tak nie będzie mnie na to stać. Za to mój Cossie będzie fruwał porównywalnie z najszybsyzmi Imprezkami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, a czy Cosworth bedzie już 4x4???

 

Jedżą już dwa gotowe prototypy z 4x4. Nie wiem tego na pewno ale prawdopodobnie to kolejny powrót do silnika YB (takiego jak mój), skrzyni MT75 i wzdłużnego ustawienia.

 

Przyszły już częsci do Cossie'go? Co w nim dłubiesz?

 

Z częściami to mi nawet nie mów bo mnie już cholera bierze i drgawek dostaję. Parcelforce sobie w kulki leci i mnie olewa mimo że juz mają 10 dni po terminie, gość ze sklepu wysyłkowego też już kurwi na nich jak sie tylko da. Mam nadzieję że jednak w tym tygodniu się sprawa zfinalizuje.

 

Aktualnie auto stoiw małym remoncie. Dostanie nowe lampy z przodu, ponowne poprawne złożenie zawiasu i ustawienie (jak trzeba to młotkiem) poprawnej geometrii, kilka elementów układu hamulcowego nowych (przewody, wiązka elektryczna), być może remont 2 i 4 biegu, nowy wahacz, półoś, poduszki pod silnik, i mocowania stabilizatora z poliuretanu. Jak wróci to dostanie dystanse i nowe szpilki żeby uzyskać prawidłowe ET nieprawidłowych felg i nowe opony. Poza tym dostanie zawór regulacyjny turbiny żeby mozna było ograniczac maksymalne ciśnienie na gorąco - względy trwałości mnie odstraszają od ładowania 1,5 bara. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że poprzedni właściciel go nie oszczędzał :) On jest bezwypadkowy?

Ale trudno znależć dzisiaj Cossiego w stanie bez zarzutu, popatrz na tego...

http://allegro.pl/show_item.php?item=13729949

 

...stan prawie idealny....

 

Co do Twojego, to bedzie ładnie śmigał :wink:

Masz racje, w tym przedziale cenowym, to NIC nie znajdziesz, co jest w stanie konkurować z Cossim. No może 323 GTR....ale to też nie do końca.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że poprzedni właściciel go nie oszczędzał :)

 

Niniejszym odradzam robienie interesw z Marcinem Sienkiewiczem zawodnikiem startującym m.in. w RSMP. Nie oszczędzał to jedno ale to że nie ma pojęcia o autach i popsuł co tylko zdołał przez rok jak go miał to drugie.

 

 

On jest bezwypadkowy?

 

A jest w Polsce jakiś bezwypadkowy? Niestety tył karoserii to jedna wielka makabra wykonana przez jakiegoś kowala w stodole. Trzeba będzie zrobić od nowa.

 

Ale trudno znależć dzisiaj Cossiego w stanie bez zarzutu, popatrz na tego...

http://allegro.pl/show_item.php?item=13729949

 

...stan prawie idealny....

 

To nie ma prawa działać. Silnik YBT wsadzony w bude z 1995 roku, a więc prawdopodobnie z elektronika Ford EEC IV od silnika YBP. Zważywszy że te elektroniki róznią się wszytskimi czujnikami a EEC IV ma odatkowo MAF sensor to to nie może działać. Ciekawe o co chodzi włascicielowi z "włączaniem turbiny" hehe.... Ale jakby włożyć w autko 10-20tys...... :-) Można kupic jakiś sprtowy komputer - np. Moteca, czujniki zestroić to wszystko :-)

 

Co do Twojego, to bedzie ładnie śmigał :wink:

Masz racje, w tym przedziale cenowym, to NIC nie znajdziesz, co jest w stanie konkurować z Cossim. No może 323 GTR....ale to też nie do końca.

 

Mam nadzieje że będzie śmigał. W tym tygodniu się okaże ile muszę jeszcze do tego dołozyć. Wiem na pewno że trzeba jeszcze parę drobiazgów zrobić.

 

NIC to przesada. Finalne koszty niestety mogą sięgnąć ceny zakupu tej słynnej Imprezy STI Type-R o której była mowa na forum :-( Ale ona też pewnie wymagała niemałych nakładów. GT_Rka jest rewelacyjna, ale nei mam ochoty zmieniac skrzyni co piątek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT_Rka jest rewelacyjna, ale nei mam ochoty zmieniac skrzyni co piątek ;-)

Cos nie tak ze szkrzynią w GT-Rach?

 

 

Lubi się przemielić. Szczególnie wrażliwa jest tzw. "dupka". Dodatkowo nie pomaga jej fakt że przez błąd w instrukcji serwisowej więksozść egzemplarzy ma skrzynię źle złożoną. "Forumowy" GT-R przechodzi właśnie bodajże 3 remont skrzyni... ale jest szansa że będzie OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chyba z większościa aut kupowanych "po rajdowcach" - fajne, czesto rzadkie egzemplarze, ale zakatowane, ze hoho. Inna sprawa, że trudno znalezc takie auto po emerycie :)

Dzięki za ostrzeżenie - od p.S. samochodu nie kupie.

 

Ten Cossi na allegro jest rzeczywiście moooocno zakatowany. Na hodze jest lepszy, ale ....... jaskrawo zielony.

Eeeee, nie przeglądam już tych ogłoszeń, bo jeszcze mi jakiś wpadnie w oko, napale sie i bedzie kłopot.

 

Czemu wymieniasz przednie lampy?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chyba z większościa aut kupowanych "po rajdowcach" - fajne, czesto rzadkie egzemplarze, ale zakatowane, ze hoho. Inna sprawa, że trudno znalezc takie auto po emerycie :)

Dzięki za ostrzeżenie - od p.S. samochodu nie kupie.

 

Jest zasadnicza różnica między autem ostro używanym, ale serwisowanym na bierząco w porządny sposób a autem serwisowanym za pomoca cześci podróbek przez kowala w stodole i oszczędzaniem na wszystkim. Poza tym jak mowa jest że auto jest sprawne i nic się wnim nie dzieje a chwila potem się okazuje że np. geniusz rajdowej jeździł z pustym zbiornikiem wyrównawczym układu wspomagania, a lewa lampa trzyma sie na sile woli inzynierów z firmy Morette to człowiek dostaje drgawekze złości.

 

Ten Cossi na allegro jest rzeczywiście moooocno zakatowany. Na hodze jest lepszy, ale ....... jaskrawo zielony.

Eeeee, nie przeglądam już tych ogłoszeń, bo jeszcze mi jakiś wpadnie w oko, napale sie i bedzie kłopot.

 

Dziś prawdopodobnie sprzedał się całkiem nieźle zachowany biały Cossie od Ludwisia. Ten jaskrawo zielony jest podobno serwisowany w ASO i w niezłym stanie ale oczywiście kolor nieakceptowalny i auto też nie bez powodu było malowane w całosci. A napalac sie warto :-) Może frakcja nie Subarzana się wzmocni? ;-)

 

Czemu wymieniasz przednie lampy?

 

Bo moje są całkowicie skorodowane, a lampy mijania maja popękane klosze przez 130W żarówki (pozwolę sobie nie komentować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...