Skocz do zawartości

Zapinki Maski - jak ? czym ?


lukasswrx

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie widziałem samochodu z plastikową maską ale nie wierze że jest taka tandetna że ugina się po lekkim dociśnięciu. Jeśli zostawiasz seryjny zamek maski to możesz tak wyregulować śrubę żeby wchodząca zawleczka miała trochę luzu, wtedy nie będzie trzeba dociskać maski. Innej opcji chyba nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie zapinek i ori zamka niespecjalnie pasuje do kupy....w rajdówkach, gdzie montuje się zapinki, wyrzuca sie jednocześnie zamki, a takie dodanie zapinek do seryjnego auta które ma zamek....średnio na jeża....maska potrafi się blokować i kijowo się otwiera...albo rybki albo akwarium, trzeba czasem zdecydować czego się chce....może lepiej rzeczywiście zostawić zamek i tylko nakleić zapinki na maskę :twisted:

zeby maska odskakiwała, na bolec zakłada się kawałk gumowego węża, między maskę a przednie wzmocnienie, maska nie lata jak żyd po pustym sklepie, jest naciągnięta i zablokowana przetyczkami i jest oki....

a po wyrzuceniu zamka można zawsze zapiąć zapinki małymi kłódeczkami, jest to stosowane w rajdach na całym świecie, żeby nikt nie grzebał w komorze silnika i nie ukradł akumulatora... :smile: a do jazdy zdejmuje się kłódeczki, zapina zapinkami i gicio.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam, trochę wywinduję temat na górę.Z racji tego że był przypadek otwarcia się maski podczas szybkiej jazdy autostradą u poprzedniego właściciela mojego Legacy postanowiłem założyć klamry zostawiając zamek, widzę jak ta maska rwie się do góry, ale nie pozwolę jej na to :)

Auto oczywiście cywilne i moja

prośba, czy może ktoś z Was ostatnio montował takie klamry i by mi polecił takie godne uwagi to bym miał co robić w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na przeglądzie bo to jednak wystający element. Do cywilnego auta bym nie kombinował, chyba ze te które po montażu nie wystają z maski.

Edytowane przez Krystian Lasota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, demasoni napisał:

Super, właśnie na taką wskazówkę liczyłem, będę zakładał, dziękuję.

Potwierdzam co pisał kolega wyżej na przeglądzie takie standardowe wystające zapinki nie przejdą.

 

Nie ma sprawy, takie starego typu, klasyczne lubią się nie dopiąć i z przeglądami jak piszesz to różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 14:51, chojny napisał:

AeroCatch i masz po sprawie. Elegancko, płasko i estetycznie.

 

 

pol_pl_Zapinki-Maski-AeroCatch-Above-Panel-8084_1.png

 

Tylko kupując takie zapinki typu AeroCatch, rozważ jakieś bardziej oryginalne za odpowiednią cenę, bo osobiście posiadam takie zapinki, niestety wcześniej nie sprawdzając ich jakości, i czasami lubią się same odpiąć, ze względu na tandetny plastik, a sam mechanizm w środku nie wygląda również ciekawie już po miesiącu użytkowania... 

IMG_8671.thumb.JPG.f07ecd2f73885241b9b6fd2d03b93723.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...