Skocz do zawartości

Zapinki Maski - jak ? czym ?


lukasswrx

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety trzeba wiercić po 4 dziurki na stronę w masce... :sad: bolec wkręca się w przedni pas w miejsce gumowych odbojników (tych wykręcanych) maski silnika, wierci się otworki w masce, a blaszki nituje się do maski....przykręcanie na wkręty nie daje pewności, zawsze może się toto odkręcić... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w to bawiłem 2 miesiące temu, ogólnie to nie jest to takie proste jak się wydaje. Najgorsze to wywiercenie otworów pod ten gwintowany bolec z oczkiem tak aby maska równo na niego spadała. Co do samego nitowania to lepiej zamontować na śruby imbusowe bo nity mogą wyrwać zapinkę jak nie trafisz na masce na idealnie równą powierzchnie. Kolejny problem akurat w tym modelu Sparco to wykonanie z aluminium (gnie się jak chce) i te 3 otwory do których potrzebne jest wiertło 3mm (grzeje się i wygina po kilku sekundach wiercenia bo maska jest z podwójnej blachy) więc rozwierciłem je piątką. Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś stalowego. :)

I nie zapomnij jeszcze podmalować czymś anty korozyjnym otworów w masce od wewnętrznej strony bo rdza Ci ją zacznie jeść (polecam farbę chlorokauczukową ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

1.wykręcasz gumowe kołki odbojniki ze wzmocnienia

 

2.w ich miejsce wkręcasz bolce zapinek, ewentualnie z większymi podkładkami niż te fabryczne

 

3.opuszczasz na nie maskę, kilka razy, aż odciśną się ślady na wewnętrznej blasze maski na tym wzmocnieniu, na ogół wychodzą na śladzie od odbojników, tam możesz zrobic otwór o średnicy nawet i 20-30mm, jak bolec przejdzie centrycznie przez ten otwór, odciśnie sie na poszyciu maski, tam wierć otwór troszke większy od bolca, ale nie za duży!

 

4.drugim sposobem jest wiercenie od razu na wylot, w miejscu gdzie ma przejść bolec wiercisz najpierw prowadzący otwór np.8mm, na wylot przez maskę jak najbardziej pionowo, tak jak sterczy z wzmocnienia bolec

 

5.wiercisz-rozwiercasz większym wiertłem do takiej średnicy, żeby przeszedł przez maskę bolec, z niewielkim luzem

 

6.od góry zakładasz blaszkę z przetyczką, zapinasz na pionowym bolcu i zaznaczasz miejsce otworów mocujących blaszkę, wiercisz po kolei i nitujesz, otwór po otworze, nie wierć naraz, bo nie trafisz... :grin:

 

7.kup rzeczywiście zapinki ze stalowymi blaszkami, aluminium jest do dupy

 

uważaj na palce, wiertła są ostre.... :smile: i lubia się ,,omykać" po blasze....

 

POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, wystarczy jak wywiercisz drobinę większą dziurkę i zamknesz maskę na zamontowane bolce do nich dopasowując blaszki i nitując.

Teraz po fakcie już bym wiedział jak to zrobić, ale za pierwszym razem to nie było takie proste :) Rozwiercając te małe dziury w tej zapince można je łatwo uszkodzić (są bardzo blisko rantów).

Zamontowałem je na śruby imbusowe bo tak jak mówiłem nit aluminiowy nie zdaje egzaminu

20100329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis patent aby nie usuwając zamka można było docisnąć maskę?
Nie musisz usuwać zamka żeby domknąć maskę, ja zamek zostawiłem bo boje się że ktoś mi akumulator zwinie bod blokiem :) A maskę domykasz ręką ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere napisał/a:

dociskanie raczej nie wchodzi w grę, maska za miękka i pewnie też mogla by się uszkodzić.

To z czego ty masz tę maskę ? Z bawełny ? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na palce, wiertła są ostre.... i lubia się ,,omykać" po blasze....

Dobrym sposobem jest naklejenie kawałka taśmy lakierniczej, wtedy wiertło się nie "omsknie"...

A maskę domykasz ręką
dociskanie raczej nie wchodzi w grę, maska za miękka i pewnie też mogla by się uszkodzić.
To z czego ty masz tę maskę ? Z bawełny ?

Na seryjnym samochodzie to najlepszy sposób wgięcia maski: delikatne jej opuszczenie a następnie naciśnięcie, żeby "zaskoczyła". Powinno się robić, jak napisał

trzaskam dosyc mocno

czyli po prostu puścić maskę z pewnej wysokości, żeby zaskoczyła. Kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...