Skocz do zawartości

skrzynia 4eat i odpowietrznik


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

co do odpowietrzników to mam pytanie czy istnieje możliwość aby skrzynia wyrzuciła przez nie ATF, np. przy lekkim przelaniu + szybsza jazda?

I w ogóle gdzie one się znajdują?

 

Dzisiaj byłem na podjeździe i przy filtrze, przewodach od chłodnicy jest wilgotno. Przy deklu sucho, uszczelka dyfer-skrzynia też wydaje się OK.

Jakieś pomysły na szybko?

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrzników to mam pytanie czy istnieje możliwość aby skrzynia wyrzuciła przez nie ATF, np. przy lekkim przelaniu + szybsza jazda?

przynajmniej widać że odpowietrzenie działa albo oczyściło się :grin: u mnie rurki są u góry na plastikowym zaczepie od strony silnika / konwertera..

Swoją drogą co to za ATF, że aż tak zwiększył objętość :idea: :?: Ile przy odczycie na HOT był przelany ATF :idea: :?: Więcej niż 1cm na bagnecie :?: Podejrzewam, że możliwy jest nawet zapłon tego nadmiaru ATFu bo w miejscu gdzie wychodzą te rurki bywa gorąco :idea: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mieści się ATF'u pomiędzy min-max (HOT, COLD - obojętne).

W całej skrzyni jest chyba z 9l. Nie da się spuścić korkiem więcej niż 5l . Kup 6l i na pewno wystarczy na wymianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Zastanawiałem się czy wymieniać samemu statycznie czy pojechać do ASO (w moim przypadku POINT) i niech wymienią wszystko czyli dwa filtry i cały ATF.

Jak mnie nie powalą ceną za robociznę to chyba ich odwiedzę.

Tylko, że podobno leją Castrola i sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Z drugiej strony warto wymieniać ten drugi filtr?

I co najlepiej zalać przy wymianie statycznej? <- wiem, że jest to pytanie nie mające jednoznacznej odpowiedzi ale może jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszozon, ok. 1L więcej można spuścić poprzez podniesienie prawej strony auta na podnośniku ok 30-40cm (tyle i bezpiecznie się da..), wtedy też wylatuje syf z miski - polecam przechylenie.. Dynamiczna wymiana to zawsze pewne ryzyko awarii pompy - zwłaszcza jeśli ktoś tego nidgy nie robił.. Jest jeszcze możliwość maszynowa - spec maszyna z własna pompą, wiem gdzie w PL taka jest.. Co do mieszania ATFu to teoretycznie na każdym jest napisane że są mieszalne ale doświadczenia speców od AT i uzytkowników automatów są odmienne - często kończy się to koniecznoscią wymiany całości - choć z drugiej strony 4EAT nie jest aż tak wrazliwa na ATF jak 5EAT ale jeśli masz OEM ATF w środku to ja bym zapłacił więcej ale nie mieszał bo później mogą być wyższe koszty pracy i ATFu. Filtr wystarczy wymienić zewnętrzny (od tego jest) - smok w środku AT to już w wyjątkowych przypadkach chyba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaryzykowałem i zabrałem się za temat własnoręcznie.

Wymieniłem OK 90% ATF'u i autko śmiga.

 

Postępowałem w zasadzie tak ja tutaj: http://tlc80.com/?p=42

 

Przez przewód od chłodnicy skrzynia wywala ok. 1L/5 sek i to jest raczej maks jaki można zlewać.

Co do pompy to nie wydaje mi się aby praca przez mniej niż 5 sek z 90% ilości oleju w skrzyni mogła zaszkodzić, chyba że mówimy o jakiś nowych konstrukcjach.

 

Dodatkowo polecam wiadro z Castoramy z miarką (5 zeta).

 

Oczywiście jak ktoś się czuje niepewnie to nie polecam takich operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i zabrałem się za temat własnoręcznie.

Wymieniłem OK 90% ATF'u i autko śmiga.

 

Postępowałem w zasadzie tak ja tutaj: http://tlc80.com/?p=42

 

Przez przewód od chłodnicy skrzynia wywala ok. 1L/5 sek i to jest raczej maks jaki można zlewać.

Co do pompy to nie wydaje mi się aby praca przez mniej niż 5 sek z 90% ilości oleju w skrzyni mogła zaszkodzić, chyba że mówimy o jakiś nowych konstrukcjach.

 

Dodatkowo polecam wiadro z Castoramy z miarką (5 zeta).

 

Oczywiście jak ktoś się czuje niepewnie to nie polecam takich operacji.

zgadza się - da się zrobić tak ale już w PL pojawiają się profesjonalne maszyny do dynamicznej wymiany ATFu i tam nie ryzykujesz pompą AT... :wink: Dodatkowo, mają wbudowane filtry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że profesjonalne maszyny do dynamicznej wymiany ATFu na pewno są na żetony i kilka ich potrzebują. Ja za jakieś 10 tys. km też będę sam wymieniał. Wiadro mam i kombinerki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że profesjonalne maszyny do dynamicznej wymiany ATFu na pewno są na żetony i kilka ich potrzebują. Ja za jakieś 10 tys. km też będę sam wymieniał. Wiadro mam i kombinerki :D

ja kiedyś też to tak zrobiłem i nic się nie stało ale licho nie śpi - wg mnie jeśli są już dostępne możliwości techniczne aby to robić profesjonalnie i bezpiecznie dla pompy AT to wg mnie nie ma sensu się zastanawiać bo ryzyko uszkodzenia jednak jest a koszt naprawy... strach pomyśleć - nieporównywalny np. przy dołożeniu może 50% do ceny ATFu na wymianę.. nie wiem... ja planowałem jechać nawet kilkaset km aby zrobić bezpiecznie dynamiczną wymianę ATFu (niedługo będę testował kolejny nowy ATF), kiedyś nawet chciałem importować taką używaną maszynę z US gdzie tego pełno...

Ogólnie zalety dynamicznej wymiany są ogromne - szczególnie wiedzą o tym ci, którym zdarzyło się zmieszać dwie marki ATFów - szczególnie w nowszych AT.. poza tym wymiana całości ATFu pozwala na bezpieczne przebiegi książkowej wielkości albo nawet większe - jeśli dobry ATF a nie minerał - jeśli przy tym bezpiecznie to wg mnie nie ma sensu oszczędzać (niewiele..) aby może potem płakać i remontować AT albo miesiącami na ten nieplanowany remont odkładać kiedy autko będzie chwastem obrastać na parkingu :idea:

Zakładając, że mam niezły ATF (10L) za ok. 300-400zł to dołożenie do dynamicznej wymiany np. 100-200zł (czyli porównywalnie z ceną filtra AT :idea: ) za brak ryzyka niepotrzebnej kosztownej naprawy AT, której samo wyjęcie/włożenie w 4x4 kosztuje kilkaset zł wydaje mi się śmieszne... szczególnie np. w Wa-wie, chyba Wrocławiu i oczywiście Elblągu gdzie już są te maszynki.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...