Skocz do zawartości

co to za kontrolka ????


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie sprawa niby prozaiczna i nigdy sie nad tym nie zastanawialem.....

ale dzis mialem okazje sie przejechac podobnym rocznikowo forkiem jak moj i jej nie bylo (przeszperalem potem goooooogle i tez nie ma na wskaznikach)

 

ALe do sedna sprawa dotyczy forka S\tb JDM oczywiscie a kontrolka jest czerwona i wyglada jakby rozgrzana parujacy katlizator. Owa kontrolka jest gasnie po zapaleniu motoru ale co oznacza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pablonas napisal - hehe, 2 lata temu tez o to pytalem :) rysujac obrazki pogladowe ;)

Ale musze przyznac, ze w zasadzie od tamtej pory ani razu mi sie nie zapalilo - nie bardzo wiem, gdzie faktycznie mialby byc czujnik ulokowany, bo cos slyszalem o okolicach katalizatora, ale oprocz sondy lambda to tam nic juz podlaczonego nie mam - moze dlatego nic mi sie juz nie swieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w type r ktos wie jak to wyglada ??

 

PS na jakich doładowaniach (bost ) lata seryjny typer r a na jakich forek s/tb wlasnie wczoraj zwrocil mi uwage Jako zebym sie podowiadywal bo troszku malo

Ja mialem max 0,65 srednio max w piku czasem 0,7 bara ej20k turbo td04 wszystko seryjne w nim siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w type r ktos wie jak to wyglada ??

 

PS na jakich doładowaniach (bost ) lata seryjny typer r a na jakich forek s/tb wlasnie wczoraj zwrocil mi uwage Jako zebym sie podowiadywal bo troszku malo

Ja mialem max 0,65 srednio max w piku czasem 0,7 bara ej20k turbo td04 wszystko seryjne w nim siedzi

 

Cypis - co jak wyglada? :)

Kontrolka? Pewnie tak samo :)

 

A doladowanie - nie mam pewnosci, ile w serii - cos miedzy 0.9 a 1.1 bara - jak kiedys szukalem informacji to zdania byly podzielone, a ja kupilem samochod z zalozonym boost controllerem i tak ustawionym inaczej - a po pstrykaniu i tak stanelo na 1barze i w tym ustawieniu krecilo seryjna moc - wiec moze 1 bar? :)

 

A teraz to i tak juz wszystko jest inaczej... ;)

 

Moze Premo bedzie wiedzial, ew. uzytkownik Iskier ma w miare seryjnego TypeR, o ile mnie pamiec nie myli, to moze bedzie w stanie powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko typ r na wieksza moc od s/tb mimo tego samego motoru (chyba 40ps wiecej)

 

A co do kontrolki wlasnie jak to jest w typ r nie udalo mi sie nic na temat tej kontrolki nigdzie odnalesc (jak cos jest to w krzaczkach :evil::evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego samego silnika, to chyba zalezy od rocznika - w 99/00 juz jest ej207 - w starszych chyba faktycznie ej20k

Ale to nie jest przy tych mocach az tak znow istotne.

Mocy ma na pewno troche wiecej.

 

Nie moge znalezc zadnego zdjecia, zeby pokazac - ale na pewno podobne sa "cat on fire" na to mowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...