Jump to content

co to za kontrolka ????

cypis
 Share

Recommended Posts

W sumie sprawa niby prozaiczna i nigdy sie nad tym nie zastanawialem.....

ale dzis mialem okazje sie przejechac podobnym rocznikowo forkiem jak moj i jej nie bylo (przeszperalem potem goooooogle i tez nie ma na wskaznikach)

ALe do sedna sprawa dotyczy forka S\tb JDM oczywiscie a kontrolka jest czerwona i wyglada jakby rozgrzana parujacy katlizator. Owa kontrolka jest gasnie po zapaleniu motoru ale co oznacza???

Tak jak Pablonas napisal - hehe, 2 lata temu tez o to pytalem :) rysujac obrazki pogladowe ;)

Ale musze przyznac, ze w zasadzie od tamtej pory ani razu mi sie nie zapalilo - nie bardzo wiem, gdzie faktycznie mialby byc czujnik ulokowany, bo cos slyszalem o okolicach katalizatora, ale oprocz sondy lambda to tam nic juz podlaczonego nie mam - moze dlatego nic mi sie juz nie swieci ;)

a w type r ktos wie jak to wyglada ??

PS na jakich doładowaniach (bost ) lata seryjny typer r a na jakich forek s/tb wlasnie wczoraj zwrocil mi uwage Jako zebym sie podowiadywal bo troszku malo

Ja mialem max 0,65 srednio max w piku czasem 0,7 bara ej20k turbo td04 wszystko seryjne w nim siedzi

a w type r ktos wie jak to wyglada ??

PS na jakich doładowaniach (bost ) lata seryjny typer r a na jakich forek s/tb wlasnie wczoraj zwrocil mi uwage Jako zebym sie podowiadywal bo troszku malo

Ja mialem max 0,65 srednio max w piku czasem 0,7 bara ej20k turbo td04 wszystko seryjne w nim siedzi

Cypis - co jak wyglada? :)

Kontrolka? Pewnie tak samo :)

A doladowanie - nie mam pewnosci, ile w serii - cos miedzy 0.9 a 1.1 bara - jak kiedys szukalem informacji to zdania byly podzielone, a ja kupilem samochod z zalozonym boost controllerem i tak ustawionym inaczej - a po pstrykaniu i tak stanelo na 1barze i w tym ustawieniu krecilo seryjna moc - wiec moze 1 bar? :)

A teraz to i tak juz wszystko jest inaczej... ;)

Moze Premo bedzie wiedzial, ew. uzytkownik Iskier ma w miare seryjnego TypeR, o ile mnie pamiec nie myli, to moze bedzie w stanie powiedziec.

tylko typ r na wieksza moc od s/tb mimo tego samego motoru (chyba 40ps wiecej)

A co do kontrolki wlasnie jak to jest w typ r nie udalo mi sie nic na temat tej kontrolki nigdzie odnalesc (jak cos jest to w krzaczkach :evil::evil: )

Co do tego samego silnika, to chyba zalezy od rocznika - w 99/00 juz jest ej207 - w starszych chyba faktycznie ej20k

Ale to nie jest przy tych mocach az tak znow istotne.

Mocy ma na pewno troche wiecej.

Nie moge znalezc zadnego zdjecia, zeby pokazac - ale na pewno podobne sa "cat on fire" na to mowia :)

tez znalazlem takie dane ale to ponoc wynik przeliczen jakis jemdemowych :twisted:

podaja 240-250ps jest wartoscia szacowana osiagana tylko na paliwie japonskim