Skocz do zawartości

62 Rajd Polski


555

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegolnie ten pierwszy. Jak uslyszalem w radiu, ze na pierwszym 9 km OS stracil on cos kolo minuty to bylem w lekkim szoku, tym bardziej ze nie slyszalem aby narzekal na jakies klopoty techniczne.

 

 

Zobacz ile lał Oleksowicza w Imprezie na każdym odcinku pod koniec rajdu. Dopóki jechał pierwszy był bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo mądre puszczenie N i S1600 i to sie podobac może, tylko te czasy wypuszczenie N po S za małe zdecydowanie, zdecydowanie.

 

Koleiny na drugiej pętli to były takie ze Rysiek Tavrią jechał szeroko jak z przyczepą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest gościu, który pucharami za zwycięstwo podwórze sobie wyłoży...nie sądzę aby ktoś miął więcej od Pana Rysia.

 

 

Ja tylko żałuje że nie jeździ czymś co by mu umożliwiło zrobienie show. Nie wiem Polaj turbo, Łada czy coś. Bo pan Ryszard naprawdę potrafi jeździć i ma AFAIR 4 tytuły mistzra polski w rajdach i wyścigach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWAN :

"Komu jak komu ale jemu to akurat najmniej się należy miejsce, która uzyskał z trójki z pudła.

Ale taki sport."

 

To zwyciestwo jest dedykowane wlasnie dla takich jak ty i obys za rok znowu musial sciskac swoje cztery litery z zawisci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mnie ktoś oświecić od czego jest ten "Safety car" z kogutem? Jedzie jako pierwszy i przeciera trasę / zdejmuje kamienienie i kłody z drogi? :wink:

 

Safety cary mają za zadanie dokonać jakby ostatecznego odbioru trasy szczególnie pod kątem jej zabezpieczenia. Odcinek jest zamykany dla ruchu ok. 1-1,5 godz. przed pierwszą załogą. Następnie na trasę odcinka wyjeżdząją samochody organizatora w kolejnośći "C", "B", "A". Na trasie mogą się też pojawić samochody obserwatorów PZM i/lub FIA i/lub samochód ZSS. Te "tęgie głowy" :wink: dokonują oceny sytuacji. W przypadku niewielkich niedociągnięć, kierownik OS'u jest informowany i ma czas (ograniczony oczywiście!!!) na poprawienie. Jeżeli nie zdąży poprawić lub jest "większy kaszan", np. zbyt duża ilość kibiców, z którymi zabezpieczenie nie może sobie poradzić, wtedy odcinek jest odwoływany i niestety organizator zarządza tzw. "wolny przejazd".

Jeżeli trasa jest OK., to 15min. przed 1 załogą jedzie samochód "000", 10 min. przed-samochód "00" i 5 min przed-samochód "0". Te samochody już jadą, no tak prawie pełnym ogniem (chociaż nie powinny :roll: ). "Zerówki", to tacy przedskoczkowie. Po torze jazdy "zerówek", kibice mogą zweryfikować czy miejsce w którym stoją jest w miarę bezpieczne (stare przysłowie pszczół mówi, że "na rajdzie nie ma miejsc bezpiecznych")

 

Samochodami "0000" i "00" jechali Mydło i Trembicki i to są ich prywatne auta

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555,kamash...super fotki... 8) a możecie zdradzić jakimi aparatami :?: :wink:

 

w moim przypadku to poczciwe.. po rajdzie strasznie zakurzone D70 nikona + kitowy obietyw oraz 70-300 nikkora.. format NEF (RAW)

 

Kurzu bylo co nie miara... :) a w moim przypadku jest to najzwyklejsza Minolta Z1... naprawde jak ktos by chcial zaczac przygode z rajdowa fotografia to polecam ten sprzecik na poczatek...a w miedzy czasie mozna pomarzyc o takim Nikonie D2x...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zwyciestwo jest dedykowane wlasnie dla takich jak ty i obys za rok znowu musial sciskac swoje cztery litery z zawisci

 

Oooooch, widzę uraziłem na wskroś wielkiego fana :lol:

 

Ja to wytrzymam i z 15 lat, a napewno dluzej nic ty w takich nerwach :wink:

 

TOLERANCJA I WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI -bardzo ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamash napisał/a:

żółw napisał/a:

555,kamash...super fotki... a możecie zdradzić jakimi aparatami

 

 

w moim przypadku to poczciwe.. po rajdzie strasznie zakurzone D70 nikona + kitowy obietyw oraz 70-300 nikkora.. format NEF (RAW)

 

555 napisał:

Kurzu bylo co nie miara... a w moim przypadku jest to najzwyklejsza Minolta Z1... naprawde jak ktos by chcial zaczac przygode z rajdowa fotografia to polecam ten sprzecik na poczatek...a w miedzy czasie mozna pomarzyc o takim Nikonie D2x...

ja ostatnio kupiłem Fuji s5500,ale takie zdjęcia jak Wasze to musiałbym robić chyba ze statywem ,10xzoom którego jeszcze nie opanowałem ,"trzęsawki" mam tekie że ho,ho :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan, na Dercu stałeś trochę niżej, nie widziełeś, jak Hołek poszedł ten prewy długi na spadaniu, mi to wystarczyło na cały rajd. Pewnie jechał go poraz setny, ale co tam, robiło to wrażenie. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby Svenlund znał trasę :twisted: , podono zapoznanie robił VW Cady :lol:

Ogólnie uważam poziom rajdu za bardzo wysoki z małymi wyjątkami. Oby Rajd Polski pozostał na szutrach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan, na Dercu stałeś trochę niżej, nie widziełeś, jak Hołek poszedł ten prewy długi na spadaniu, mi to wystarczyło na cały rajd. Pewnie jechał go poraz setny, ale co tam, robiło to wrażenie. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby Svenlund znał trasę :twisted: , podono zapoznanie robił VW Cady :lol:

Ogólnie uważam poziom rajdu za bardzo wysoki z małymi wyjątkami. Oby Rajd Polski pozostał na szutrach :twisted:

 

Dokladnie w tym miejscu to bylo jakies 200-300 metrow do mety, Kuchar przejezdzal juz praktycznie na resztkach co z felgi zostaly wyrywal kamienie, jeden z obserwatorow dostal w noge, widzialem jego kostke, koles zostal wylaczony z ruchu no dobrych pare tygodni.

 

Na tym prawym na kormoranie 2004 jedynie tak przejechal Kuzaj i Sołek reszte zawodnikow na okolo.

 

A co powiecie o przejezdzie Derca OS 3 jak sie zachowal Grzyb ??

Lubiak jest facetem kulturalnym i dlatego tak "słabo" sie wypowiadal o tym odcinku.

Grzyb za ten odcinek (spowodowanie korku na OS) dostal 500 Euro kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan, na Dercu stałeś trochę niżej, nie widziełeś, jak Hołek poszedł ten prewy długi na spadaniu, mi to wystarczyło na cały rajd. Pewnie jechał go poraz setny, ale co tam, robiło to wrażenie. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby Svenlund znał trasę :twisted: , podono zapoznanie robił VW Cady :lol:

Ogólnie uważam poziom rajdu za bardzo wysoki z małymi wyjątkami. Oby Rajd Polski pozostał na szutrach :twisted:

 

Na temat VW Cady Svenlund wypowiedzial sie tak : "Jest to samochod mocny, ktory malo pali" :) do zapoznania z trasa jest idealny.

Inna drogo Simon J.J. nagrywal kamera odcinki, przy zapoznaniu z trasa. Mala ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...