Skocz do zawartości

BRAK SŁÓW - nowa impreza


Kameleon 02

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 10% cla + 13,6% akcyzy +22% vat.

a skąd to cło?? 10%?? Vat też chyba mozna ominąc jak sie auto przywiezie z przebiegiem większym niż 6tyś km lub starsze niż 6 miesięcy-wtedy już nie jest nowe dla U.S.

Z akcyzą już też powoli sprawa umiera-można się ponoć ubiegać o jej zwrot, jesli jest się wciąż w posiadaniu samochodu. Jeszce nie sprawdziłem u źródła.

 

Ale to co napisales to dotyczy EU :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 769
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie te opłaty jeśli auto ma mniej niż 6 miesięcy i mniej niż tam ileś kilometrów to dotyczy tylko aut wewnątrz wspólnotowych. Ja kupiłem WRX który miał 1,5 tys km przejechane ale nie z salonu i zapłaciłem opłaty około 3 tys Euro ale to nie był z salonu więc pobite gary i się nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq no jak tu się nie denerwować, no nie?! Ja kazałaem dla siebie też już ściągnąć do salonu i też się zastanawiam, a ty już wpłaciłem na nowego z salonu? Bo w sumie nie pomyślałem o tym, że ze stanów jak 2,5 to trzeba wiekszą akcyzę zapłacić ale i tak myśle, że w sumie to więcej niż 20 tyś opłat to nie będzie. Ja zapłaciłem nie więcej niż 15 tys. tylko ciekawe jak znowu z zawieszeniem i innymi rzeczami, jejku ile to człowiek problemów ma na głowie :D

 

Bedzie o wiele wiecej oplat. Masz 10% cla + 13,6% akcyzy +22% vat. To jest ponad polowa wartosci samochodu. Jak doliczysz do tego koszty transportu, to zrobi Ci sie spokojnie 55% oplat.

17700*3,33 = 58900 czyli duuuzo wiecej niz 20 kpln :wink:

 

Jeśli masz np rodzinę w USA po prosisz aby ktoś kupił a potem taniej odsprzedał (takie małe zanizenie wartości) i niby masz samochó z drugiej ręki używany, ale tak naprawde nówkę:) i znacznie mniejsze opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę marudzić, ale o sprowadzaniu aut z USA było na Forum już jakieś 9437594375934753945794375937459374 postów :twisted: i w zasadzie wszystko już tam zostało powiedziane...

 

A jeśli nie zostało, to tamte wątki są odpowiednim miejscem do dyskusji na ten temat :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, EOT :)

 

Dzięki 8).

 

Mi tak jest trochę głupio proponować zakończenie off-topica, bo sam celuję w off-topiczności :twisted: , ale akurat z pewnych względów temat nowej imprezy jest mi bardzo bliski :wink: i, choć sam go nie założyłem, czuję się za niego w jakiś tam sposób odpowiedzialny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby dodatkowo wzmoćnić mój poprzedni przekaz :twisted: czymś konkretnym, informuję, że została zaktualizowana strona www.subaru.com (amerykańska strona subaru) i jest tam trochę nowych materiałów*. Co prawda dotyczą US-spec'a, ale zawsze to coś...

 

* np. to 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś avatara i w ogóle cię nie 'poznałem'.

 

Liczyłem się z tym, ale z drugiej strony pomyślałem, że jest mi charakterologicznie tak blisko do Dicka Dastardly (a.k.a. Dicka Wredniaka), że muszę to w jakiś sposób zaprezentować na Forum :mrgreen:

 

Wracając do tematu: WSZELKI DUCH PANA BOGA CHWALI - BOCZNE PODUSZKI W STi :?: :!: :?: :shock:

 

...i jeszcze w USDM CD ze zmieniarką na 6-płyt :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wracamy do tematu SI 2006 i poduszek to cos mi ten kierownik nie pasuje?

Nie jest to czasem MY'03?

 

Faktycznie... :shock: Tym bardziej, że jak na subaru.com klikniesz sobie w "360 interior", to kierownik jest nowy (czarny), nie taki jak w MY'03 (ze srebrnym środkiem).

 

Czyli to zdjęcie to jakaś wpadka subaru.com... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: WSZELKI DUCH PANA BOGA CHWALI - BOCZNE PODUSZKI W STi :?: :!: :?: :shock:

 

Jezeli wracamy do tematu SI 2006 i poduszek to cos mi ten kierownik nie pasuje?

Nie jest to czasem MY'03?

 

No, chyba ze US spec. taki ma :roll:

 

No wlasnie mi tez to wyglada na MY 03'. Zreszta STi us spec mial boczne poduszki jak mi sie zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co napisales to dotyczy EU :roll:

Tak, pisałem to myśląć o imporcie auta z Estonii.

polskie urzedasy podchodza do tematu nieco inaczej: min 6tkm ORAZ wiecej niz 6 miechow.

A nie jest tak, że obecnie po półtora roku w UE jest już tak jak ma byc. Czyli jedno bądz drugie. Z resztą, co urząd celny, czy urząd komunikacji to inna interpretacja przepisów :evil:

troche to trwalo, ale dostali tyle ile powinni i ani grosza wiecej

Wiem, że nie jest łatwo. Trzeba mieć sporo czasu i samozaparcia by się przecisnąć przez ten gąszcz głupich problemów. Ale za 4 czy 7 razem idzie gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX 03-05 ma poduszki boczne, to czemu STI miało by ich nie mieć ?

 

Bo STi:

- ma sportowe fotele, w których poduszki się nie mieszczą (ok - można zainstalować w boczkach; co do tego patrz niżej)

- jest często kupowany do wybebeszenia i nie ma sensu płacić za coś, co zostanie wybebeszone (dlatego np. w US do tej pory nie miał audio, ma dopiero od '06)

- chodzi o uniknięcie niepotrzebnej wagi

- i, co najważniejsze, nie ma, bo nie ma i nigdy w Europie nie miało :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mi tez to wyglada na MY 03'. Zreszta STi us spec mial boczne poduszki jak mi sie zdaje.

 

ma ... bo ma takie fotele jak WRX MY05 tylko obite dodatkowo alcantara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ... bo ma takie fotele jak WRX MY05 tylko obite dodatkowo alcantara...

 

Ale ja jak siedziałem, to się przyglądałem.. I nie widziałem żadnej zaślepki, ani nic...

 

W ogóle - dziwi mnie brak plastików na poduszkę w Legasiu - przecież tam skóra jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...