Jump to content

Błąd 32 sonda lambda?

as1313

Recommended Posts

Witam

W końcu chyba doszedłem do tego co jest nie tak z moim autem. Objawy były takie: zamulanie, strzelanie w wydech, nierówna praca na jałowym biegu jakby nie palił na jeden gar i ostatnio zaczął palić już nie jak smok tylko jak mega smok :mrgreen: ok. 17 do 18l w mieście. Od wczoraj regularnie zapala się CHECK po rozgrzaniu. Wymrugałem błąd 32 (Oxygen sensor or circuit) znaczy się lambda :smile:. Da rade ją naprawić lub jakoś oszukać? Jeżeli nie to może ktoś podpowie jaką zakupić. Sonda jest jedna 3-żyłowa 2xbiały, 1xczarny. Znalazłem w katalogu BOSCHa info, że taka będzie pasować 0 258 986 502 może ktoś to potwierdzić bo nie wiem czy zamawiać.

P.S. Wyszukiwarka nie działa.

Witam

W końcu chyba doszedłem do tego co jest nie tak z moim autem. Objawy były takie: zamulanie, strzelanie w wydech, nierówna praca na jałowym biegu jakby nie palił na jeden gar i ostatnio zaczął palić już nie jak smok tylko jak mega smok :mrgreen: ok. 17 do 18l w mieście. Od wczoraj regularnie zapala się CHECK po rozgrzaniu. Wymrugałem błąd 32 (Oxygen sensor or circuit) znaczy się lambda :smile:. Da rade ją naprawić lub jakoś oszukać? Jeżeli nie to może ktoś podpowie jaką zakupić. Sonda jest jedna 3-żyłowa 2xbiały, 1xczarny. Znalazłem w katalogu BOSCHa info, że taka będzie pasować 0 258 986 502 może ktoś to potwierdzić bo nie wiem czy zamawiać.

P.S. Wyszukiwarka nie działa.

osobiście sądze że to że Ci wybija bład 32, czyli dokładnie przepalona grzałka sondy, nie jest przyczyną Twoich problemów, weź jedż do kogoś kto to ogarnia, zanim zaczniesz po kolei wymieniac pół auta :cool: A najlepiej do kogoś kto ogarnia SUBARU i ma części do niego, zapewne ma sonde lambda testowa, moze zamienić i sprawdzić czy jest poprawa

P.S. Kiedy robiłeś regulację zaworów ? i jaki masz przebieg ?

osobiście sądze że to że Ci wybija bład 32, czyli dokładnie przepalona grzałka sondy, nie jest przyczyną Twoich problemów,
]

Toś mnie Panie pocieszył :sad: Sondę już zamówiłem dokładnie tą o która pytałem, znalazłem w całkiem pasztetowej cenie i pomyślałem, że zaryzykuje.

weź jedż do kogoś kto to ogarnia, zanim zaczniesz po kolei wymieniac pół auta :cool: A najlepiej do kogoś kto ogarnia SUBARU i ma części do niego, zapewne ma sonde lambda testowa, moze zamienić i sprawdzić czy jest poprawa

Najbliżej mam W-we i Radom ale tak mi tam nie po drodze, że na razie kombinowałem coś z pomocą forum jednak jak sonda nie pomoże to chyba się w góry na wycieczkę wybiorę i o Nowy Sącz zahaczę :wink:

Kiedy robiłeś regulację zaworów ?

Jeszcze nie robiłem a czy robił ktoś wcześniej nie wiem.

i jaki masz przebieg ?

niby 210tys.km

P.S. Dzisiaj całkiem odłączyłem sondę auto normalnie jeździło i nawet CHECK się nie zapalił to chyba dziwne?

• 5 months later...