Skocz do zawartości

Blow off ma znaczenie czy jest firmowy?


lubara

Rekomendowane odpowiedzi

lubara, jak we wszystkim jakość ma znaczenie. Kiepski blow-off może być nieszczelny lub zacinać się i powodować przez to różne kłopoty z autem - jak już bawić się w syczenie to warto nabyć coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej znana marka, nie znaczy, że gorsza. Zdarzają się hucznie reklamowane gnioty.

Sam zastanawiam się nad założeniem BOVa, nie ukrywam dla własnej przyjemności. Przy tym hipnotyzującym bulgocie silnika brakuje mi jeszcze kichnięcia :-) Najciekawszą ofertą w odniesieniu jakości do ceny wydaje mi się produkt ProPerfekta. Co sądzicie o tym BOVie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo dobry stosunek jakości do ceny mają produkty ProRacingTechnology, a i właściciel też ogarnia (na własnej skórze nie doświadczyłem, ale często takie opinie słyszałem). Później to już Forge (mam i jest git, klasyczny donośny dźwięk) i wszystkie Greddy, Blitzy, HKSy itp. Generalnie zepsuć może się każdy, ale tak jak wyżej - lepiej nie kupować żadnych noname.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GTku miałem ProPerfekt. Chodził bez zarzutu, ale był bardzo cichy... Zdecydowanie lepiej pracował przy wyższych wartościach doładowania. Przy boostach rzędu 0.5 bara wydawał śmieszne dzwięki (troche piszczące :)). Jakościowo nie mam zastrzeżeń, ale jakbym miał wybierać to zdecydowanie wziąłbym teraz ProRacingTechnology. Syczy jak zły :) Poza walorem dźwiękowym ja nie widzę ŻADNYCH zalet zakładania BOVa atmosferycznego w seryjnym aucie :cool:

 

Odnośnie Twojego pytania czy podróbka może zaszkodzić. Według mnie nie. Najwyżej będzie tak gówniany, że nie będzie się domykał i upuszczał ciśnienie ;) Jeszcze dochodzi czasem problem za miękkiej sprężynki... Jak ktoś ogarnia BOVy to wszystko da się poprawić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy jest sens płacić prawie 1500 za ten sam efekt. Myślałem, że może jakieś zagrożenie dla turbiny będzie, ale widzę że raczej nie ma obaw.

 

Poczekaj jeszcze może na forumowych ekspertów. Niech oni się w temacie wypowiedzą.

Z tego co napisałeś wnioskuję, że chcesz kupić BOVa HKS Style (pewnie za 300pln) i zastanawiasz się czy 700-1000pln wiecej za oryginał ma rzeczywiście odzwierciedlenie w jakości i sposobie działania, tak?

Jakość napewno tak....a reszta? Więc pewnie Twoje pytanie brzmi : jakie są skutki uboczne dla silnika / turbo przy używaniu podróbki HKSa/podróbki greedyego i innych? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo dobry stosunek jakości do ceny mają produkty ProRacingTechnology, a i właściciel też ogarnia (na własnej skórze nie doświadczyłem, ale często takie opinie słyszałem)

 

Miałem, byłem zadowolony. Miałem też do czynienia z założycielem firmy (drobna zmiana ustawień BOVa) i potwierdzam, że bardzo rzeczowy i ogarnięty.

 

Natomiast BOVa jako takiego, przy seryjnych doładowaniach, stanowczo odradzam. Koszmarnie mulił silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast BOVa jako takiego, przy seryjnych doładowaniach, stanowczo odradzam. Koszmarnie mulił silnik...

właśnie będę to testował, bo mam seryjny silnik (poza tłumikiem) i będę Bov'a wrzucał w tym tygodniu,więc będę się mógł wypowiedzieć czy rzeczywiście muli, czy nie przeszkadza... Jak będzie lipa to poprostu wrócę do serii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownież mam pro racing technology, model dedykowany do gt-ka, jestem z dzwieku bardzo zadowolony i nie ukrywam, że tylko po to go kupilem:)

Natomiast BOVa jako takiego, przy seryjnych doładowaniach, stanowczo odradzam. Koszmarnie mulił silnik...

rozwiń temat? co to wg Ciebie jest seryjne auto? pompa+kompletny wydech bez remapu to jeszcze seria?

bo ja koszmarnego zamulania nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, ale HKS czy HKS style? :twisted: W GT zdaje się miałeś jakiś no name, prawda?

 

W GTku miałem podróbkę greddy, która do tej pory śmiga u Michaela.

Teraz w forku mam HKSa, oryginał. Inne dziadostwa i podróby nie działały dobrze.

 

HKS style leży w bagażniku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W GTku miałem podróbkę greddy, która do tej pory śmiga u Michaela.

Teraz w forku mam HKSa, oryginał. Inne dziadostwa i podróby nie działały dobrze.

 

HKS style leży w bagażniku.

Ja prawdopodobnie będę montował dopiero jutro bo dzisiaj paczkę dopiero odbiore.

Mam nadzieję ,że będzie dobrze wszystko i nic sie nie przymuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W GTku miałem podróbkę greddy, która do tej pory śmiga u Michaela.

Teraz w forku mam HKSa, oryginał. Inne dziadostwa i podróby nie działały dobrze.

 

HKS style leży w bagażniku.

Ja prawdopodobnie będę montował dopiero jutro bo dzisiaj paczkę dopiero odbiore.

Mam nadzieję ,że będzie dobrze wszystko i nic sie nie przymuli...

 

A co dkoładnie bedziesz montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...