Skocz do zawartości

Kiedy nowe salony SUBARU???


mifalek

Rekomendowane odpowiedzi

Adam

 

Pytanie do Dyrekcji o cene?????

 

Jeżeli chcesz kupic nowego WRX-a to zadzwoń lub podjedź do salonu i porozmawiaj ze sprzedawcą.

Forum SiP i pytania do dyrekcji sluża do wymiany uwag ew uzyskania informacji nt rożnych ciekawostek, a przede wszystkim do wymiany opinii pomiędzy forumowiczami.

Pomyliłeś forum SiP ze sklepem internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan: Mogę w to uwierzyć ale wprowadzenie nowego wrx'a na Polskę trochę niemrawo idzie. Za nie cały miesiąc w Niemczech bedzie już dostępny a u nas nie znamy nawet ceny. Troche to dziwne. :lol:

W każdym razie czekam na cenę. Może jest tak nieska, że nie chcą zablokować sprzedaży ostatnich STi MY05 stojacych u dilerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

No cóż. Jeżeli ktoś mi nie wierzy, że nowe samochody zamawia się bez znajomości ich cen (mówię o imporcie, ale także o dealerach) to znaczy, że brak mu doświadczenia w tym biznesie. Zupełnie podobnie kształtowała się historia, gdy pracowałem w Nissan Motor Deutschland GmbH (wiem o czym mówię - byłem m.in. odpowiedzialny właśnie za ceny :wink: ).

Co do zwyczajów w Anglii - być może kształtuję tak ceny, że wkalkulowują od razu obniżki.

Nasza polityka jest inna. Generlanie staramy się zachować ceny w granicach dopuszczalnej przez prawo "obniżki" w stosunku do cen u naszych zachodnich sąsiadów. Oznacza to, że ceny na samochody o pojemności do 2.0 l (akcyza 3,1%) zazwyczaj utrzymujemy na identycznym poziomie brutto (czyli ok. 9% nizsze netto).

Przy wyższych pojemnościach (akcyza 13,6%) jest ze zrozumiałych względów niemożliwe.

 

A samochody zamawiamy bez znajomości cen ponieważ .... po prostu mamy zaufanie do producenta (podobnie jak wielu klientów w międzyczasie też podobnie zamawia samochody u nas mając zaufanie tak do producenta, jak i sposobu prowadzenia polityki cenowej).

 

Łaczę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje dwa grosze do rozmowy... Wydaje mi się, że SIP robi lepiej nie podając cen, dopóki sam ich nie zna na 100% (a biorąc pod uwagę szum informacyjny dotyczący tak podstawowych spraw dotyczących nowej imprezy, jak pojemność silnika, wydaje mi się to możliwe). No bo wyobraźcie sobie taką sytuację: Dyrekcja mówi, na podstawie jakichś tam niepotwierdzonych informacji, że cena będzie między €34 K a €35K, ktoś zamawia, a potem się okazuje, że jest np. €37K. I co wtedy? Burza na forum, że SIP "oszukuje, bo chce nakręcić sprzedaż"...

 

Pozostaje tylko czekać na premierę w Niemczech i cena przynajmniej jej okolice bedą znane.

 

Długo nie trzeba będzie czekać: powinno być coś wiadomo w okolicach 13 września, tj. daty oficjalnej premiery nowej imprezy na IAA we Frankfurcie.

 

 

 

PS. I znów bronię Dyrekcję... :roll: Widać biznesu uczyliśmy się w tej samej szkole :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) w Krakowie jest "salon subaru" pisze w cudzyslowiu bo to zaklad mechaniki pojazdowej ale tam robia samochodziki tej merki rewelacyjnie!!!! maja klientow z calej malopolski ja polecam osobiscie.Robilem impreze , naprawial wozek rowniez moj ziomal i tez byl happy, ja polecam GAWINÓW!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) w Krakowie jest "salon subaru" pisze w cudzyslowiu bo to zaklad mechaniki pojazdowej ale tam robia samochodziki tej merki rewelacyjnie!!!!

 

Zastanawia mnie jedno. Abstrahując od tego konkretnego przypadku. Czemu warsztaty, które są naprawdę dobre w marce nie starają się o autoryzację? Bo to niestety zaczyna być norma, że ASO = wymiana oleju na gwarancji, a potem zjazd do dobrego mechanika. Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By warsztat dostał autoryzację zapewne musi mieć odpowiednie warunki lokalowe, pewnie musi też coś zapłacić. Na Królowej Jadwigi nigdy chyba nie mają problemów z ilością klientów - iel razy się nie zjawię zawsze coś stoi na podnośniku + pełen plac obok :) Więc widocznie nie mają potrzeby posiadania autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu warsztaty, które są naprawdę dobre w marce nie starają się o autoryzację?

 

Bo wtedy musiałby by przestać być dobre i przestać mieć takie ceny jakie mają? Znam warsztaty które nie chca byc autoryzowane mimo że by mogły.

ceny to jedno, "papierki" to drugie... dla mnie jest jeszcze mocno sceptyczne podejscie do aso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo nie trzeba będzie czekać: powinno być coś wiadomo w okolicach 13 września, tj. daty oficjalnej premiery nowej imprezy na IAA we Frankfurcie.

PS. I znów bronię Dyrekcję... :roll: Widać biznesu uczyliśmy się w tej samej szkole :wink:

 

Apropo's cen to widać je w załączniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...