Skocz do zawartości

Justy GSX - na co zwrocic uwage


luksp

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zwrocic uwage przy zakupie tego sprzetu, rozumiem ze jesli jest wersja AWD ciagnie caly czas 4x4 interesuje mnie roczniki 2004-2006 wbudzie tak jak tutaj http://otomoto.pl/subaru-justy-4x4-C9805340.html

 

czy te auta mialy homo na ciezarowe?

z tego co czytalem silnik pochodzi od suzuki naped od subaru [wiec raczej nie powinno byc problemow] tylko produkcja na Wegrzech

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrocic uwage przy zakupie tego sprzetu, rozumiem ze jesli jest wersja AWD ciagnie caly czas 4x4 interesuje mnie roczniki 2004-2006 wbudzie tak jak tutaj http://otomoto.pl/subaru-justy-4x4-C9805340.html

 

czy te auta mialy homo na ciezarowe?

z tego co czytalem silnik pochodzi od suzuki naped od subaru [wiec raczej nie powinno byc problemow] tylko produkcja na Wegrzech

 

Pozdrawiam

 

Możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś co by Ci opowiedział o tym aucie.

Wiem bo widziałem nie jedno krotnie, że Diler Kocar z Poznania ma takiego spróbuj zadzwonić, może uzyskasz jakieś sensowne wiadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzarrr----aaaaa

 

sorry moj mozg bardzo wolno pracuje-przy jelitowce- za to inny narzad baaardzo szybko :oops:

 

 

Suzuki Ignis byly bardziej chodliwe od Subaru bo byly tansze- naped na jedna os, a ogolnie tych aut jest dosc malo i w zasadzie nie wiadomo czy warto sie w to pakowac ...

 

jak dojde do siebie pomysle intensywniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Ignis byly bardziej chodliwe od Subaru bo byly tansze- naped na jedna os, a ogolnie tych aut jest dosc malo i w zasadzie nie wiadomo czy warto sie w to pakowac ...

 

Sąsiąd ulice dalej ma ignisa 4x4. Słyszałem, że różnica pomiędzy justy a ignisem to tylko znaczek i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiąd ulice dalej ma ignisa 4x4. Słyszałem, że różnica pomiędzy justy a ignisem to tylko znaczek i cena.

 

Dokładnie, i niema tak żadnego elementu wyprodukowanego przez FHI, tak samo jak justy GM to suzuki swift 4x4 i o ile ten model moge śmiało polecac (mam go 9 lat ) tak G3X ma ponoć napęd oparty o ABS aktywuje sie jak jest taka potrzeba :neutral:

Poczytaj:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Ignis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty system z wiskozą, która zaczyna "doklejać" tylną oś jak występuje różnica obrotów. Nie mniej myślę, że lepsze takie rozwiązanie od FWD czy innego haldexa.

 

Ignis 4x4 i Justy to to samo jak już koledzy wspomnieli. Wszystko produkowane w węgierskiej fabryce, która ma różne opinie. Jedni twierdzą, że jakość ok, inni że nie jest za kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, wiskoza była do 2003 roku w "swiftach" i jest na tyle mocna/gęsta że niema szans zamielić przednią osią na żadnej nawierzchni, natomiast w ignisach jest :

 

Both front- (FWD) and all-wheel drive (AWD) layouts were offered, the all-wheel system being an electronically controlled system. This system utilises an electromagnetic controlling device that receives signals from the anti-lock braking system. Both the 1.3 and 1.5 models could be specified with either FWD or AWD.[4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Janosik, Tomasz_555, huzar105,

 

...witam panowie po tej stronie plejad.

ale do brzegu czemu odgrzewam kotleta: moja zoneczka fruwa narazie oplem meriva 1,8 125KM niby wszystko ok, ale byle troche sniegu lub blotka to wyjezdzajac z naszymi pasami do lasu na spacer ma problem z wyjechaniem z nawet najmniejszej zaspy i dzwoni mi zaplakana ze juz od 2h probuje wyjechac i nie moze...

ja w auto 200km forusiem i ratuje ja z opresji ale suszy mi glowe o jakies wozidelko 4x4 no a lubi te merivke.

patrze ja sobie przeciez jest G3X lub IGNIS czym to sie tak naprawde rozni ???

widze ze w tej czesci forum nie ma takiego mocnego postu o tych roznicach lub ich braku, albo inaczej dlaczego warto wybrac ten a nie inny z wyzej wymienionych ?

 

POMOZCIE, ZAPROPONUJCIE, ...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Żonie lepsze opony na początek :wink:

Albo dołożyć wyciągarkę :mrgreen:

A na serio na pewno poczuje różnice między ignisem 4x4, a merivą.

Istnieje teraz bardzo dużo firm, które wypożyczają samochody, dobrze poszukaj. Następnie zabierz Żonę na piknik w to miejsce co się wcześniej zakopała :)

Wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105,

 

...dzieki staruszku, ale czemu zawarles slowa: IGNISEM 4X4 czyto przytyk ze to blizniaki czy raczej sugestia ze niewarto kupowac justynki dla znaczka ???

...a moze ?

 

tomasz

 

-- Cz sie 25, 2011 11:24 am --

 

 

Możesz kupić Żonie lepsze opony na początek

 

no wiesz kupilem jej MICHELIN- ki ALPINE5 jesli nic nie pomylilem bo sam na forku na nich smigam odczucia pozytywne nabylem wiec zonie takie same jeno 15"

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105,

 

... zrozumialem, dalem ciala.

teraz trudniejsze pytanie czy warto bedac b.praktycznym nabyc droga poszukiwan G3X dla marki innego napedu lepszego brzmienia czy moze to kropka w kropke IGNIS ???

a moze to trudne i nalezy przyznac iz IGNIS 4X4 1,5 vvti jest lepszym produktem z tych dwoch blizniakow ???

 

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105,

 

... zrozumialem, dalem ciala.

teraz trudniejsze pytanie czy warto bedac b.praktycznym nabyc droga poszukiwan G3X dla marki innego napedu lepszego brzmienia czy moze to kropka w kropke IGNIS ???

a moze to trudne i nalezy przyznac iz IGNIS 4X4 1,5 vvti jest lepszym produktem z tych dwoch blizniakow ???

 

 

tomasz p.

Nigdy nie jechałem tym autem, ale z danych technicznych, z tego co wyczytałem w różnych broszurach, internecie etc.

Są to auta produkowane na jednej licencji, w wyniku czego są bardzo zbliżone do siebie.

Osobiście olałbym markę i kupował auto typowo dla żony (pod żonę), czyli wziąłbym pod uwagę inne małe 4x4, lub np starszego forestera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105,

 

...za merivke dostanie ok.15 tys moze wiecej z 10tys bym jej dorzucil co wiec kupic by mialo 4x4, bylo jaknajbardziej lekkie wmiare pojemne (bagaznik 2 dorosle labradory) tzn. minivan/suv zdolne elastycznie przyspieszyc w ekstremalnej sytuacji ???

 

sx4, ignis, vitara3d (moze troche za ciezka na miasto), a3 quattro, rav4 (ciezkie i duzo pali), szkoda ze ten vw polo suv jest bez 4x4 ... no i musi byc chc troche kobiece.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...