Skocz do zawartości

EBC Red Stuff


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałem że Red Stuff są conajwyżej przyzwoite. Dlaczego nie założyłeś jakichs klocków porządnej firmy? Testujesz?

 

Byly w dobrej cenie :) A jakie klocki bys polecal? Bo poki co jestem z Red Stuffow zadowolony. Co prawda zrobilme na nich dopiero 400km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal,

a ile kosztuje taka przyjemnosc ??

o ile mnie pamiec nie myli, to seria na przod kosztuje kolo 430e.

 

pozdr,

abt

 

Normalnie kosztuja chyba ok. 700zl.

Co do serii to u Kopera powiedziano mi 1100 z groszami + wymiana, wiec ugiely mi sie nogi i pobieglem do znajomego serwisu z trzema diamentami po EBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co używałem:

 

-OMP Road&Sport - super tanie i zupełnie niezłe tylko słaba dostępność (sklep.tuning.pl)

-Mintex 1144 - bardzo dobre, palą się żywym ogniem i dalej hamują, bardzo fjane czucie, piszczą jak to sportowe klocki, 1155 są jeszcze lepsze

-Ferodo DS2500 - teraz mam takie, piszczą, na zimno trochę słabe czucie hamulca ale super hamują, nie udało mi się jak dotąd ich solidnie zagrzać

 

Niezłe są jeszcze z tego co wiem Pagidy. W inne wynalazki jakoś nie wierzę poza wynalazkami wyczynowymi typu HP Hawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co używałem:

 

-OMP Road&Sport - super tanie i zupełnie niezłe tylko słaba dostępność (sklep.tuning.pl)

-Mintex 1144 - bardzo dobre, palą się żywym ogniem i dalej hamują, bardzo fjane czucie, piszczą jak to sportowe klocki, 1155 są jeszcze lepsze

-Ferodo DS2500 - teraz mam takie, piszczą, na zimno trochę słabe czucie hamulca ale super hamują, nie udało mi się jak dotąd ich solidnie zagrzać

 

Niezłe są jeszcze z tego co wiem Pagidy. W inne wynalazki jakoś nie wierzę poza wynalazkami wyczynowymi typu HP Hawk.

 

Do Ferodo jestem bardzo sceptycznie nastawiony. DS2500 wyrzucilem po tygodniu uzywania. Piszczaly przeokrutnie. Natomiast dosc duzo pozytywnych opini slysze o Pagidach. Co do sklepu sklep.tuning.pl nie bede sie wypowiadal, bo nie moge nic pozywynego o nim powiedziec. Na szczescie OMP mozna gdzie indziej kupic :)

 

Poki co zobacze ile warte sa Red Stuffy, bo Green Stuffow nikomu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal,

a ile kosztuje taka przyjemnosc ??

o ile mnie pamiec nie myli, to seria na przod kosztuje kolo 430e.

 

pozdr,

abt

 

Normalnie kosztuja chyba ok. 700zl.

Co do serii to u Kopera powiedziano mi 1100 z groszami + wymiana, wiec ugiely mi sie nogi i pobieglem do znajomego serwisu z trzema diamentami po EBC.

 

:shock: wyglada na to, ze sa miejsca w europie (austria) gdzie kasuja wiecej niz w pl.

430e wydawalo mi sie w miare dobra cena, bo slyszalem o 2000zl w pl serwisie :? .

 

pojezdzij troche i zdaj relacje :P

 

pozdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sja zalozylem niedawno so Foretera tarcze EBC turbo groove i klocki Red Stuff. z wyzszych predkosci auto hamuje bardzo dobrze, ale przy normalej jeżdzie po mieście mam wrazenie ze jest gorzej niz przy serii. Wniosek jest taki, ze jak klocki sie rozgrzeją to zaczynaja dobrze hamowac, ale na zimno jest raczej kiepsko (oststnio ruszylem z pod domu i przy pierwszym hamowaniu, niestety lekko zaparkowaem w tyle innego autka;-((((

tarcze halasują przy mocniejszym hamowaniu, ale to raczej nie przeszkadza.

 

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem EBC tarcze i red stuffy. Na pewno jest sto razy lepiej niz przy seri, spodziewalem sie czegos lepszego ale moze moje wymagania byly zbyt wygurowane. Strasznie piszcza no i na zimno nie do przyjecia ale po chwili jest spoko. Jak sie hamuje do zera z troszke wyzszych predkosci to jest odglos jak przelatujacy bombowiec ale mi sie strasznie ten odglos podoba, taki ceizki. Jak na razie zadowolony ale jak mi sie wyjezdza to poszukam innych klockow, a moze i nie, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ferodo jestem bardzo sceptycznie nastawiony. DS2500 wyrzucilem po tygodniu uzywania. Piszczaly przeokrutnie.

 

Nie rozumiem jak można piszczenie traktować jako wadę w wyczynowych klockach niedopuszczonych oficjalnie do ruchu ulicznego.

 

Na szczescie OMP mozna gdzie indziej kupic :)

 

 

Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ferodo jestem bardzo sceptycznie nastawiony. DS2500 wyrzucilem po tygodniu uzywania. Piszczaly przeokrutnie.

Nie rozumiem jak można piszczenie traktować jako wadę w wyczynowych klockach niedopuszczonych oficjalnie do ruchu ulicznego.

 

 

Azrael, ja w odroznienie od Ciebie STi jezdze do sklepu, kiosku, pracy i na poczte, wiec jak mi przy kazdym hamowaniu w korku towarzyszy halas piec razy wiekszy niz pisk hamulcow mercedesa beczki w123 (nie obrazajac w123) to mozna dostac zwariowac.

 

 

Na szczescie OMP mozna gdzie indziej kupic :)

Gdzie?

 

Np. u chlopakow w Stratosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, ja w odroznienie od Ciebie STi jezdze do sklepu, kiosku, pracy i na poczte, wiec jak mi przy kazdym hamowaniu w korku towarzyszy halas piec razy wiekszy niz pisk hamulcow mercedesa beczki w123 (nie obrazajac w123) to mozna dostac zwariowac.

 

OK jasne rozumiem, potrzebujesz w pełni uliczne klocki, które nie piszczą. Ale to nie kupuje się z takim założeniem klocków wyczynowych. DS2500 mają w ogóle dośc duży procent metalu więc jak mają nie piszczeć. Nadal nie potafię tego jako wady klocków zinterpretować. Poza tym ja również jeżdżę autem do kiosku, jak akurat działa....

 

 

="michal"]

Na szczescie OMP mozna gdzie indziej kupic :)

Gdzie?

 

Np. u chlopakow w Stratosie.

 

Czyli gdzie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiec jak mi przy kazdym hamowaniu w korku towarzyszy halas piec razy wiekszy niz pisk hamulcow mercedesa beczki w123 (nie obrazajac w123) to mozna dostac zwariowac."

 

to jest po prostu masakra, ludzie na skrzyzowaniu jak podjezdzam to najpierw jakiegos poldka szukaja a pozniej zauwazaja ze to subaru. No wiem ale tak musi byc bo to sportowe klocki. Zastanawiam sie nad przetarciem ich jakis olejem zeby nie piszczalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje DS2500 jak na razie w ogóle nie piszczą.

Bo stoją w warsztacie wraz z autem i czekają na lepsze czasy ?

 

P.S. Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Życzę Ci skutecznego i trwałego rozwiązania problemów z autem, i to przed Plejadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega założył klocki od Alfy 166 z JC za 120 pln. i nic mu nie piszczy.

Jeździ zgodnie z przepisami bo ma już 16pkt. i jest zadowolony.

Czy wy startujecie w jakiś zawodach sportowych ? jak tak to można zapytac Kuzaja co poleca .....

 

pozdrawiam

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...