Skocz do zawartości

Kierowca rajdowy z...Bydgoszczy? Czyli o Gacku555


MegasWRC

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu postu dyzia, postanowiłem sam wziąć sprawy w swoje ręce, i założyć wątek o:

 

Gacek555 czyli Marcin Gagacki. Kierowca rajdowy z międzynarodową licencją.

Od 3 lat już, jestem Jego etatowym pilotem. Sam mnie namówił, do pierwszego startu z nim, do zrobienia wszystkich kwitów, nauczył sporządania opisu. Wiele ostatnich treningów i rajdów spędziłem na prawym fotelu w gackowych rajdówkach, tj.

Subaru Impreza GT 555:

dsc0296g.jpg

Opel Astra:

img0017.jpg

a jak Bóg da, to w tym sezonie będzie coś nowego! Ale to na razie sekret?

Jak na razie, naszym wspólnym, najlepszym wynikiem jest zajęcie drugiego miejsca w klasie A7 podczas Raju Lausitz w 2008roku.

Marcin, jak i ja i grygo :mrgreen: , reprezentuje klub LKT Wyczół Gościeradz ( www.lktwg.com )

Osiągnięcia:

 

2003 Marcin Gagacki III miejsce w gr.N - Rajdowy Samochodowy Puchar PZM

Marcin Gagacki III miejsce w gr. N3 - Rajdowy Samochodowy Puchar PZM

 

Rallycross

indywidualnie 1 raz i tak:

2006 Marcin Gagacki II Wicemistrz Polski w klasie 4

 

Plus wiele licznych występów w RSMP za kierownicą Astry, na każdym rajdzie Gacek jeździł w czubie swojej klasy.

 

 

Od siebie dodam, że Gacol to najwiekszy psychol jesli chodzi o jazdę ośka. Psychol w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D , miałem okazję posiedzieć u kilku zawodników

z czuba RSMP, i szczerze? Gacek jeździ z nich najspektakularniej, szczególnie na treningach. Na rajdach jest to samo, z tym że w parze z widowiskową jazdą idą

rewelacyjne wyniki na poszczególnych OS'ach.

 

 

Jego profil na YouTube http://www.youtube.com/user/gacek5555 gdzie jest od groma filmików z treningów, rajdów i RC.

 

 

Od 1998r, życiorys:

 

Sezon1998

 

VW Polo 1.3 Diesel

Starty w KJS – pełen sezon.

Pierwsza przygoda z tym sportem14 lutego 1998r – pierwszy start pierwsza wygrana w klasyfikacji generalnej

mistrz okręgu bydgoskiego w klasyfikacji generalnej w KJS

mistrz okręgu bydgoskiego w klasie w KJS

 

Sezon 1999

 

Fiat 126p

Starty w Rallycrossi, KJS-ach, okręgowych wyścigach górskich, wyścigach Folkrace

wicemistrz okręgu bydgoskiego w FOLKRACE

wicemistrz okręgu bydgoskiego w wyścigach górskich

Rallycross – 14 miejsce na ok. 40 sklasyfikowanych w klasie markowej Fiat 126p

 

Sezon 2000

 

Honda CRX V- tec

Starty w KJS, Okregowe Wyścigi Górskie

I wicemistrz okręgu bydgoskiego w klasyfikacji generalnej w KJS

I wicemistrz okręgu bydgoskiego w klasyfikacji generalnej w Wyścigach Górskich

Mistrz okręgu bydgoskiego w klasie 3 w Wyścigach Górskich

 

Peugeot 205 GTI

II wicemistrz w klasie 3 w wyścigach FOLKRACE

II wicemistrz w klasie 4 w wyścigach FOLKRACE

 

Sezon 2001

Audi coupe quattro

Starty w Okregowych KJS, Wyscigacg Górskich oraz Folkrace

Mistrz okręgu bydgoskiego w klasyfikacji generalnej w KJS

Mistrz okręgu bydgoskiego w klasie 9-18

 

Sezon 2002

Opel Astra GSI

Stary okazjonalne w KJS

II wicemistrz okręgu bydgoskiego w klasyfikacji generalnej w KJS

II wicemistrz okręgu bydgoskiego w klasie 9-18

III miejsce w klasie w Wyścigach Górskich

 

Sezon 2003

Opel Astra GSI

 

Starty w Rajdowym Samochodowym Pucharze PZM.

Po całym sezonie:

- III miejsce w klasie N3

- III miejsce w grupie N

- 5 m-ce w klasyfikacji generalnej RSP PZM

Sezon 2004

Opieka nad autami oraz serwis w pełnym sezonie w RSP PZM załóg:

- Andrzej Skrzek/ Krzysztof Weiss - Opel Kadet GSI klasa N3

- Marcin Giedroyć/ Kacper Pietrusiński – Opel Astra GSI klasa N3

- przygotowanie skrzyń biegów dla Marcina Abramowskiego Opel Astra GSI – Klasa A7

 

- Start jako zerówka w RAJDZIE KORMORAN

- Pierwszy Start w Lausitz Rallye- ostatnia runda Mistrzostw Niemiec, defekt silnika do piątego odcinka prowadzenie w kasie A7

 

Sezon 2005

OPEL ASTRA GSI

Pierwsza poważna przygoda Z RSMP.

Start w Rajdzie ELMOT, niestety na 11 odcinku bedąc na 3 miejscu klasie N3 wycieczka do rowu i tym samym koniec rajdu dla nas.

 

Kolejny start to Rajd Polski.Przez większość rajdu na trzeciej lokacie w klasie A7 na 12 odcinku drugi czas , przypłacony peknieciem miski olejowej, Po szybkiej reanimacji( klejenia Poxipolem- był zawsze w astrze na pokładzie) niestety spóźnienie na PKC i spadek na 4 miejsce w klasie.

 

Brak budzetu i zawieszone starty. W RSMP.

 

Kolejny start w Lausitz Rallye na 7 odcinku utrata 3-biegu, na jedenastym posłuszeństwa odmówiło sprzęgło

 

Na koniec sezonu dzięki sponsorowi start w Rajdzie Barbórki.

 

Sezon 2006

Toyota Celica GT4

 

Dzięki sponsorowi start w pełnym sezonie w MP Rallycross

Zdobycie tytułu II Wicemistrz Polski w klasie 4

 

Opel Astra GSI

- wicemistrz okręgu w Wyścigach górskich-okręg olsztyński w klasyfikacji generalnej

- mistrz okręgu w klasie 3

 

Trzeci start w Lausitz Rallye – 1 miesjce w klasie A7 i 21 m-ce w generalce

 

Sezon 2007

Opel Astra GSI

 

Start wRajdzie Agapit oraz Rajdzie Polski.

W Rajdzie Polskim Zdobycie 4 miejsca w klasie A7

 

SUBARU IMPREZA GT

 

Start w Rajdzie Kormoran

 

 

 

Sezon 2008

Opel Astra GSI

 

Czwarty start w Lausitz Rallye, zdobyte II miejsce w klasie Na podium w doborowym towarzystwie( pierwsze miejsce Renault Clio R3, trzecie miejsce Renault Clio R3) 

 

SUBARU IMPREZA GT

 

Start jako zerówka w Rajdzie Agapit. Kolejny start w Rajdzie Kormoran.

 

Sezon 2009

Subaru Impreza GT

 

Zabawa w imprezach okręgowych oraz Forumowej Pojeżdzaffffce,

 

Przesiadka na Rajd Barbórki na prawy fotel Marcina Abramowskiego – Mitsubischi Lancer Evo VIII, 14 miejsce w klasyfikacji generalnej

 

forgacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zaprosic na oficjalna stronke www.gagacki.pl strona swiezo powstala, ale jeszcze nie dziala w pelni. wszystko przez gamoniowatego informatyka obslugujacego ja :twisted:

 

Świetny pomysł na tej stronie jest z tymi OSami. Czekam na rozwój strony no i oczywiście bogatej kariery sportowej.

 

SZEROKOŚCI, PRZYCZEPNOŚCI I POWODZENIA :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek 555, MegasWRC, w sierpniu planuje byc w bydzi... robimy mikro-spota? :razz:

 

Pewnie ze robimy, dawaj znać wcześniej kiedy i spota mamy murowanego :)

 

no to na bank sie odezwe....zdaje sie, ze serwisowo mozna sie z Toba ugadac? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoo Marcin ale lans ci Jacek przygotował :razz:

 

Lans, nie lans, ale pomysl Dyzia_d podchwycił Jaca i zadziałał, zmusił mnie tym samym do odkurzenia notatek i pamięci co i kiedy zdobyłem, chyba jest wszystko, próbowalem zliczyć ilość imprez sportowych w których startowałem i chyba nie jestem w stanie, policzyłem tylko puchary i jest ich ok 190-200 ( stoją w biurze warsztatu , garażu rodziców, w ich domu , u mnie w domu i jeszcze kilku miejscach hehe, (jakby je tak sprzedać po wartości samego wkładu w ich zdobycie to.......) Najpiękniejsze jest to, że każdy puchar ma w sobie zawarte masę wydarzeń i osób z nim związanych, którzy pomagali przed, w trakcie i po rajdzie,

 

Najdłużej pomocny jest mój niezawodny kolega - właściciel serwisu opon w Bydgoszczy ARTUR ( gdyby ktoś w Bydgoszczy chciał skorzystać to ul. GLINKI 12) przez prawie wszystkie lata moich startów serwisuje moje kółka od rajdówek, podczas startów w Pucharze i Mistrzostwach Polski zawsze obecny jako jeden z serwisantów.

 

Kolejny to 'Wąski' tzn Krzysztof G. mój kuzyn i mechanik na rajdach i przez ponad 5 lat mój pracownik.

 

Paweł M. jako uczeń kilka lat temu chwycił zajawke rajdową podczas wyjazdu z nami na Lausitz Rallye (odbywał wtedy praktyki miesięczne, wyjazd w nagrodę na zakończenie praktyk za bardzo dobre sprawowanie na praktykach) - dziś mechanik w moim warsztacie.

 

Jacek czyli forumowy Megas WRC od kilku lat związany z Gagacki Rally Team najpierw jako kibic i fotoreporter, a od ponad dwóch lat mój pilot, pomocny w organizacji wyjazdów na rajdy jak i organizowaniu testów,

 

GRYGO kolejny maniak rajdowania i subaru(Olsztyniak - ma to we krwi), od czasu jak kupił ode mnie Impreze GT nierozłączny z Teamem, m.in. produkuje własnoręcznie transparenty na rajdy gdzie startujemy (w kolekcji mam juz dwa :cool: ) główny założyciel naszego FUN KLUBU oddział Olsztyn, nakręca mnie jeszcze bardziej na starty w rajdach - bo jak tu nie nie mieć motywacji jak jest tylu kibiców.

 

Oprócz nich kilku pilotów, mechaników i sporo naszych kibiców rozsianych po kraju.

Ale się kurde ropisałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo gratuluję sukcesów!! A tę Toyotkę Celicę to pamiętam jak chodziłem na rallycross w Toruniu... ahh piękna była. Nie jestem pewien, ale wraz z Jackiem Ptaszkiem (Corolla wtedy jeszcze) chyba mieliście te same barwy, a ta Celica to prędzej należała do Jacka??

Jeszcze raz gratuluję! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo gratuluję sukcesów!! A tę Toyotkę Celicę to pamiętam jak chodziłem na rallycross w Toruniu... ahh piękna była. Nie jestem pewien, ale wraz z Jackiem Ptaszkiem (Corolla wtedy jeszcze) chyba mieliście te same barwy, a ta Celica to prędzej należała do Jacka??

Jeszcze raz gratuluję! :grin:

 

DZieki, Toyka była od Jacka wypożyczna, nadwozie na poczatku sezonu 2006 od zera odbudowałem bo już nieestetycznie wyglądała.

Toyka u Jacy czeka w garazu na lepsze czasy. MOze jeszcze kiedys gdzieś nią śmigne. fajnie byłoby w HR pojechac w RSMP chociaż z raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, w 2006 miałem jeździć w Rajdach, ale sponsor zaproponował Rallycross więc nie odmówiłem( taką toyotą mógłbym nawet tylko w KJSach jeżdzić - Super auto, prawdziwa A-grupa) , inny typ adrenaliny jest w wyścigach inny w rajdach

piękne wspomnienia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...