Jump to content

ABS w STi

Harvester

Recommended Posts

trochę się tu wepnę podepnę? / a czy nie ma problemu z balansem? po odpięciu nie ma większej siły tylny hebel?
WRXem jeżdżę bez ABSu i bardzo dobrze się hamuje. Nawet w wyczynowych warunkach hamuje równo i skutecznie. Bez ABSu z lewej dużo łatwiej się ustawia, ale chyba przede wszystkim o to chodzi ? ;)

trochę się tu wepnę podepnę? / a czy nie ma problemu z balansem? po odpięciu nie ma większej siły tylny hebel?

Na śniegu/lodzie czuć że tył blokuje minimalnie wcześniej i delikatnie stawia, ale nie miałem żadnych problemów z opanowaniem auta.

WRXem jeżdżę bez ABSu i bardzo dobrze się hamuje. Nawet w wyczynowych warunkach hamuje równo i skutecznie.

Z tym, że u Ciebie balans trochę załatwiają dysproporcje między zestawami przód/tył - jeśli dobrze pamiętam, to masz standardowe US-owe hamulce z tyłu, a z przodu miliontłoczkowego :twisted: K-Sporta.

U mnie, na komplecie przód/tył EU, na kiepskiej oponie - fakt - bardzo często, nawet w cywilnych warunkach czułem interweniujący ABS z tyłu. Jeszcze nie odważyłem się wyłączyć ABS-u, musiałbym pierw chwilę przyzwyczaić się na jakiejś pojeżdżawce, żeby zastosować to w cywilu.

W GC8 N/A MY99/00 (bębny z tyłu) pewnie z połowę czasu przejeździłem bez ABS-u i było bardzo dobrze, neutralnie i przewidywalnie.

wiem, że się nie da :wink:

jeszcze nie minęły 2 tygodnie jak założyłem zimówki więc znam sprawę :grin:

ja generalnie wyłączam ABS jak coś szybciej gdzieś trzeba polecieć, a jak jadę na tzw. autopilocie to wyłączam myślenie :mrgreen::mrgreen::mrgreen: