Skocz do zawartości

ABS w STi


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

trochę się tu wepnę podepnę? / a czy nie ma problemu z balansem? po odpięciu nie ma większej siły tylny hebel?
WRXem jeżdżę bez ABSu i bardzo dobrze się hamuje. Nawet w wyczynowych warunkach hamuje równo i skutecznie. Bez ABSu z lewej dużo łatwiej się ustawia, ale chyba przede wszystkim o to chodzi ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się tu wepnę podepnę? / a czy nie ma problemu z balansem? po odpięciu nie ma większej siły tylny hebel?

Na śniegu/lodzie czuć że tył blokuje minimalnie wcześniej i delikatnie stawia, ale nie miałem żadnych problemów z opanowaniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRXem jeżdżę bez ABSu i bardzo dobrze się hamuje. Nawet w wyczynowych warunkach hamuje równo i skutecznie.

Z tym, że u Ciebie balans trochę załatwiają dysproporcje między zestawami przód/tył - jeśli dobrze pamiętam, to masz standardowe US-owe hamulce z tyłu, a z przodu miliontłoczkowego :twisted: K-Sporta.

 

U mnie, na komplecie przód/tył EU, na kiepskiej oponie - fakt - bardzo często, nawet w cywilnych warunkach czułem interweniujący ABS z tyłu. Jeszcze nie odważyłem się wyłączyć ABS-u, musiałbym pierw chwilę przyzwyczaić się na jakiejś pojeżdżawce, żeby zastosować to w cywilu.

W GC8 N/A MY99/00 (bębny z tyłu) pewnie z połowę czasu przejeździłem bez ABS-u i było bardzo dobrze, neutralnie i przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że się nie da :wink:

jeszcze nie minęły 2 tygodnie jak założyłem zimówki więc znam sprawę :grin:

 

ja generalnie wyłączam ABS jak coś szybciej gdzieś trzeba polecieć, a jak jadę na tzw. autopilocie to wyłączam myślenie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...