Skocz do zawartości

Intercooler WRX/ STI 06' - pytanie (dam pomuka!)


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

wrx ma inny splitter i STI tez ma inny.

 

A dokładniej tylko WRX (oraz forek turbo) potrzebuje aftermarketowego splittera, by sensowne było zastosowanie większego IC, bo wlot ("scoop") w STI w seryjnym rozmiarze pokrywa cały duży IC, czyli nie potrzebuje takowego "splittera" :cool:.

 

lewen, jak chcesz mieć większy IC, niż seria, splitter jest obowiązkowy, aby to miało sens. Bo bez splittera będzie miało jedynie sens lansersko-wizualny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i naprawde jest spora różńica

 

Czym się ta różnica wyraża?

 

Spojrzę dziś na swój IC - jest uświniony (tj. ubrudzony :mrgreen:) równomiernie po całej powierzchni, co by sugerowało, że seryjny wlot radzi sobie dobrze... :roll:

 

Może w bagaju była jakaś lipa? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty nie miałeś splittera w komplecie ze wypasionym tmic'em PW?

odnośnie bugajowskiego:

ten zerosports ma dodatkowe ożebrowanie, które bardziej bardziej wydajnie kieruje strumień powietrza na górne partie tmic

w wolnej chwili strzele fote porównawczą

 

@lewen - na Litwie - jest tam pewna mekka subaru :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty nie miałeś splittera w komplecie ze wypasionym tmic'em PW?

 

Nie, bo jego producent wyraźnie powiedział mi, że jest niepotrzebny. A to przecież w jego interesie powinno być przekonanie mnie, że muszę sobie kupić i że bez tego nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem: IC splitter

 

Kawałek blachy za 920zł :?: Świetny interes... :roll: (w końcu przeceniony z 1000zł).

 

Jedna z opinii:

 

http://www.iwsti.com/forums/2-5-liter-l ... y-use.html

 

Tutaj chyba nieco lepsze rozwiązanie zasugerowane w linku powyżej:

 

http://www.processwest.com.au/website/p ... p_tmic.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nieco lepsze rozwiązanie zasugerowane w linku powyżej:

 

Tylko że to "nieco lepsze" rozwiązanie jest też potrzebne wyłącznie do WRX / Forków Turbo. O tym napisał mi Kevin Westblade z Process West, u którego kupowałem swój TMIC i radziłem się co do różnych kwestii technicznych.

 

Dodam, że sprowadzenie tego bezpośrednio od Kevina to piece of cake - facet jest bardzo komunikatywny i bardzo szybko załatwia sprawę, a i dolar ausralijski tani jest i jakimś cudem przy wysyłce przez EMS kosztuje to stosunkowo niewiele (np. w porównaniu do sprowadzania z US) :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq- jaki jest koszt takiego IC firmy Process West? (Może być na PW).

 

ps. a nie rozmawiamy o WRX'ie?

 

ale jak ktoś jest gotowy wydać porównywalnie lub nawet więcej np. za bov'a to inna bajka

 

BOV to drogi, zwykle niepotrzebny, gadżet ze sprężynkami, tłoczkami, gwizdkiem itp. :wink:. Jak by nie było jest bardziej skomplikowany od tej "kratki wentylacyjnej" :mrgreen:. Z tego co wiem można to kupić dużo taniej (może niekoniecznie Z/S'a, ale tej samej jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nieco lepsze rozwiązanie zasugerowane w linku powyżej:

 

Tylko że to "nieco lepsze" rozwiązanie jest też potrzebne wyłącznie do WRX / Forków Turbo. O tym napisał mi Kevin Westblade z Process West, u którego kupowałem swój TMIC i radziłem się co do różnych kwestii technicznych.

 

 

Podobno znacznie poprawia cyrkulacje powietrza w stosunku do seryjne WRXowe wlotu. Nawet przy MY04, który jest większy od MY06. Oryginał w komplecie w ASO kosztuje ok. 1200 brutto ale trzeba sobie gumę uszczelniająca/kierownicę powietrza pod wlot załatwić od STI.

Przy mapowaniu WRX'a bardzo wskazana operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq- jaki jest koszt takiego IC firmy Process West? (Może być na PW).

 

Poszło PW 8).

 

ps. a nie rozmawiamy o WRX'ie?

 

Tak, zgadza się: rozmawiamy o WRXie, do którego splitter jest niezbędny. Jednak z posta Kawasa, o tego:

 

seryjny splitter w sti to lipa

 

zrozumiałem jednak, że według niego inny splitter potrzebny jest też do STI (według mojej wiedzy - nie), dlatego do dyskusji włączyliśmy też STI 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...