Jump to content

STI-WRX sztywność nadwozia

ferdek
 Share

Recommended Posts

Różnice wynikające za zastosowania innych stabilizatorów w STI i WRX mają też pewnie wpływ na większą sztywność nadwozia, szczególnie podczas przechyłów w zakrętach...przynajmniej tak mi się wydaje.

Rozebrałem i takie i takie auto, i żadna różnica nie rzuciła mi się w oczy...mają takie same wzmocnienia pod siedzeniami, w konstrukcji dachu czy drzwi też nie wdziałem żadnych różnic, aż się jutro dokładniej przyjrzę :lol:

to w czym utopili 200kg ? skoro wszystko jest takie samo :idea:

Ile?!

Przecież WRX sedan 05 waży 1370, a takie same sti 1455.

Różnica w skrzyni biegów, hamulcach i spojlerze i już się tyle robi.

też mnie sie tak wydaje. chyba że pytanie miało brzmieć: różnica między new age STI a STI w budzie GC8 znaczy w Gtku? tu będzie ze dwieście kilo różnicy

No to, że karoseria jest "mocniejsza" w new age'ach to chyba nie ulega wątpliwości.

To nie są te same budy, sprawdzie sobie jak macie mozliwość , że elementy z STI i WRX z tego samego roku, mają inne numery referencyjne, oraz różne ceny. Jutro Wam moge poda,c konkrtene pozycje, gołym okiem cieżko różnice dostrzec, różnice wychodzą w grubościach, materiałach itp.

To nie są te same budy, sprawdzie sobie jak macie mozliwość , że elementy z STI i WRX z tego samego roku, mają inne numery referencyjne, oraz różne ceny. Jutro Wam moge poda,c konkrtene pozycje, gołym okiem cieżko różnice dostrzec, różnice wychodzą w grubościach, materiałach itp.

A błotniki, itp. poszycia?

Jak by nie bylo karoseria np.wrx-a eu z 2001r a sti z 2006 us posiadaja dokladnie taka sama ilosc zgrzewow, a zeby tego bylo malo to rowniez wolnossaca impreza z 2006 niczym mnie nie zadziwila, no moze iloscia zgrzewow rowna z sti :???: ale tnac i cwiartkujac zawsze mozemy dodac kilka spawow od siebie :wink: nie tak dawno montowalem sobie nowy dach w misku :wink: rozwiercajac lancka 1.3 z tego samego rocznika, i tu byly roznice w zgrzewach na korzysc evo oczywiscie, subaru to zadziwiajace auto bo np. wydech z rocznika 1994 wersja JDM pasi idealnie do sti 2006us nawet przy tylnym zderzaku :smile: i wiele innych histori....

wolnossaca impreza z 2006 niczym mnie nie zadziwila, no moze iloscia zgrzewow rowna z sti

Czyli, że mam prawie STi :mrgreen:

subaru to zadziwiajace auto bo np. wydech z rocznika 1994 wersja JDM pasi idealnie do sti 2006us nawet przy tylnym zderzaku

Bo z Subaru jest podobnie, jak z 911, tyle, że w przypadku Purchawki nie zmienia sie karoseria, a tylko mechanika, a w Imprezie mechanizmy zostały zaprojektowane w tak doskonały sposób, że wystarczy zmieniac co jakś czas tylko karoserie :mrgreen:

Dla porównania ssak waży cos około 1350 kg.

nawet przy tylnym zderzaku

nie do końca, w 06 dupa jest dłuższa i końcowa rura wylotowa od starego modelu jest za krótka, chciałem założyć fajny tłumik Prodrive od GT do STI nwe age, i było go za mało... :grin:

Ile?!

Przecież WRX sedan 05 waży 1370, a takie same sti 1455.

tak sie zastanawiam bo na wadze nie byłem WRX 01' w dowodzie miałem 1320kg a znajomy ma STI 03' i mówił że jego 1475 ma chyba że sie pomylił ale porównam z tabliczek bedzie jasne