Skocz do zawartości

[size=18][b]Nowe Legacy[/b] [/size]


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez odetchnalem z ulga :).

na szkicach przypominalo, o zgrozo, dajewo - fuuuuj.

widac wyzsza klase, a zarazem sportowa zylke.

mam nadzieje, ze tylnymi swiatlami bede rownie milo

zaskoczony. te na rysunkach sa banalne, a moze nawet nieladne.

jakby w polsce pojawilo sie legacy z turbinka, to by bylo cos :!: :twisted: .

 

pozdrawiam,

Abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj,14-05-2003, widziałem takie cudo w Mrągowie na niemieckich nr . Auto sprawiało wrażenie potężniejszego niż Outback.To był srebrny sedan (szkoda , że nie kombi).Nie miałem aparatu -szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj,14-05-2003, widziałem takie cudo w Mrągowie na niemieckich nr . Auto sprawiało wrażenie potężniejszego niż Outback.To był srebrny sedan (szkoda , że nie kombi).Nie miałem aparatu -szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam miło i serdecznie. Czyli wrażenia co do Legacy pozytywne? Z drugiej strony jednak jestem mocno zaskoczony, że "to" już jeździ....ale skoro nasza nowa forumowiczka tak mówi, to pewnie ma rację...

Aha, jeszcze niech się Irma pochwali, czym jeździ !!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwójne przedstawienie (dwa nieumyślne kliknięcia).Irma to facet, a jestem niedoszłym-przyszłym właścicielem Foreściaka.Niedoszłym,bo byłem o włos od zakupu Subaru.Musiałem coś kupić w listopadzie , a szanowna Dyrekcja nie wykazała wystarczającej elastyczności jeśli idzie o warunki zakupu.Odniosłem wrażenie,że zadowala ich sprzedaż na poziomie 100 szt rocznie.Ciekawi mnie bardzo co na to Japończycy z macierzystego Fuji?Nissan wykazał się dużo lepszym refleksem i chciał mi sprzedać auto-mam X-Trail'a.Przy okazji mam pytanko do naszej Dyrekcji(może mnie łaskawie przeczyta?).Dlaczego np. w takich Niemczech Forester bez turbo kosztuje dokładnie tyle co X-Trail, a w Polsce....wiadomo?Tak na marginesie:czekam na wejście do Unii , bo wtedy ceny może znormalnieją i momo akcyzy ustanowionej przez nasze chciwe państwo będzię się opłacało kupić auto np. w Grecji ( chcecie doznać szoku,to popatrzcie ile Forester tam kosztuje,ponadto są tam chętni do sprzedaży i upustu o 1500 euro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dyrekcja czyta, a jakże :)

Odpowiedzi na temat upustów udzieliłem także bezpośrednio, podczas spotkania w Białymstoku - ale chętnie powtórzę na forum.

Ponieważ do tej pory sprzedaż Foresterów koncentrowała się głównie na modelach turbo (ok 80%) wprowadziliśmy nowy model wolnossący w cenie o 10% nizszej, od ostatecznej (aktualnie obowiązującej). Było to mozliwe m.in. dzięki uzyskaniu specjalnych cen zakupu na określona ilość egzemplarzy. Ze zrozumiałych względów ceny te nie podlegały dalszej negocjacji. Ponadto pozwolę sobie zauważyć, że nie jest moim zwyczajem udzielanie rabatów przez telefon, oraz że honorujemy przede wszystkim klientów, którzy już wcześniej nam zaufali. Lub też w innych słowach - istotnie bardziej zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, niż na zdobywaniu nowych. Jednocześnie przy niewystarczających dostawach rzeczywiście nie jesteśmy skłonni do specjalnych rabatów.

Naturalnie każdy ma prawo do wolnego wyboru - przy zakupie samochodu można się kierować jego walorami technicznymi, stylizacją, ceną ale można też - tak jak Pan - podejmować decyzję w zależności od wysokości rabatu. Przyznaję, że nie jest moją ambicją przodowanie w tym ostatnim kryterium. Co do pytania, dlaczego Nissan X-Trail jest w Polsce tańszy nie jestem niestety właściwym adresatem. Jestem przekonany, że Nissan Polska ustalił ceny swego samochodu uwzględniając tak jego parametry, uwarunkowania finansowe, jak i ceny konkurencji.

Czy Fuji Heavy jest zadowolone z naszej sprzedaży ? - sądząc po przeprowadzanych rozmowach - tak. Wystarczy powiedzieć, że pomimo zwiększającego się w ostatnich latach dystansu w obciążeniu cłami samochodów unijnych i naszych, oraz zmniejszającego się rynku notowaliśmy stały przyrost sprzedaży. Oczywiście mamy jescze b.dużo do zrobienia. Ale celem naszym nie jest walka cenowa. Subaru i tak nie będzie tanie - także po wejściu do Unii :wink:

Co do cen netto w innych państwach - istotnie w niektórych (m.in. Grecja, Dania) stosowane były wyjątkowo niskie ceny netto ze względu na b. duże obciążenie podatkowe. Sytuacja ta ulegnie zmianie, albowiem w myśl nowych przepisów zróżnicowanie cen netto w poszczególnych państwach Unii nie będzie mogło przekraczać 6% (od października br.)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryterium wyboru nie była wysokość rabatu lecz brak (listopad 2002) dealera w Białymstoku co wiąże się bezpośrednio z kosztami utrzymania i uciążliwością oraz stratą czasu na przeglądy . Natomiast rozmowy o zakupie Forestera prowadziłem osobiście w Warszawie i odniosłem wrażenie, że dealerowi rzeczywiście zalęży tylko na "starych" klientach,którzy przesiadą się z dotychczasowych modeli na nówki, a nie na nowych. Oczywiście nie podzielam poglądu Dyrekcji jeśli chodzi o zdobywanie nowych klientów.O ile mi wiadomo to nic tak nie nabija kasy jak serwisowanie nowych samochodów; przy wysokości opłat za przeglądy Subaru można pokusić się o twierdzenie, że przeglądy stanowią niezłą część dochodów dealerów.W sumie szkoda,że nikt nie wiedział w listopadzie, że salon Subaru będzie niebawem w Białymstoku. Tak na marginesie: osoby sprzedające w owym salonie w dniu otwarcia wykazały się kompletnym brakiem wiedzy na temat Subaru , przytoczę niektóre przykłady:"...do czego służy przycisk na kolumnie kierownicy?" pracownik :"bo ja wiem?", pracownik:'..to maska jest z AL?", "..przeglądy chyba co 15 tys..." itd..Sam słyszałem w rozmowach z innymi klientami.Kazberuk za to był super.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irma: nie psuj mi tematu :P

Jeżeli nie możesz podjąć decyzji, dlaczego nie kupiłes Forestera (raz cena, raz brak dealera w Białymstoku) to znaczy, że w sumie z podjętej (innej) nie jesteś zadowolony. Nic straconego - czas płynie szybko (czasem nawet szybciej niz moja łajba), dealer w Białymstoku już jest, a od momentu otwarcia salonu pewnie tez już się wiele nauczył.

A na ew. pozostawione bez odpowiedzi pytania znajdziesz tutaj komentarz.

Czasem nawet do rzeczy :D

 

 

Rzeczowy (wyjątkowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ,czy jestem niezadowolony z innego wyboru(przyp. X-Trail).To jest tak jak byście mieli do wyboru: 1)pojeżdzić krową dojną , 2)dosiąść rasowego ogiera.Sami sobie odpowiedzcie co jest czym.Mówię to po 2 h jeżdżeniu na otwarciu salonu Foresterem.Jeden duży plus dla Nissana: w Subaru czułem się jak w przyciasnym garniturze (dobrze skrojony ale kusy).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy forester jest cudny. Jako że lubie samochody masywne i duże to ten samochód byłby dla mnie idealny. Szkoda tylko ża tak dużo kosztuje. ( w tym przypadku dopiero będzie kosztował).

 

P.S. Troche od przodu przypomina mi Mazdę 6. Może to złudzenie... albo powidok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)pojeżdzić krową dojną , 2)dosiąść rasowego ogiera.Sami sobie odpowiedzcie co jest czym

 

 

Ehhh....uff......niom.......ajaaj.........poprosze telefon do przyjaciela.

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu, ktory jechal (jako pasazer) zarowno krowa, jak i ogierem, ale ktoremu ogier przypadl bardziej do gustu ze wzgledu na staly naped na cztery kopyta, niski srodek ciezkosci oraz ktory uwaza, ze krowa ma brzydki zad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsarz,sorry za lekkie "przypsucie".Swoją drogą to Legacy ma chyba pod machą TURBO?To , które widziałem w Mrągowie w nowej karoserii sedan miało bez turbo.Ja osobiście bym wolał 2,5 l.Może ktoś wie z praktyki cokolwiek o tym ciekawym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...