Skocz do zawartości

Czy da rade zalozyc wieksze kolo zamachowe?


szuster

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moze nieco smieszne, ale czy da sie zalozyc inne kolo masowe niz standardowe przypisane do danego modelu (chodzi o wielkosc)?

 

Lub czy do jednego kola zamachowego mozna zalozyc rozne rozmiary sprzegla, np 230 lub 240 mm?

 

da sie załozyć koło 240 mm zamiast 230 mm ( na odwrót też tylko to nie ma sensu). Jak załozysz koło 240 mm z STI , musisz załozyć sprzegło z STI 240mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, a czy do mojego wolnegossacza mógłbym założyc zamach i sprzęgło dedykowane do WRX ? Bo do N/A lekkiego zamachu praktycznie nikt godny uwagi nie produkuje.

 

wszystko sie da, tylko pytanie po co :?: :cool: . W WRX jest innym system działania sprzegła jak w N/A ( przynajmniej 2001-2005) dla mnie totalnie bez sensu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da, tylko pytanie po co .

carfit chciałem lekki zamach założyc ze względu na charakter N/A. W zakresie do 4k rpm to tam sie zbyt dużo nie dzieje. Myślałem, że lekki zamach cośby tu pomógł. No a za lekkim zamachem musi isc sprzęgło. Troche mocniejsze sprzęgło jeszcze nikomu chyba nie zaszkodziło ? Jeżeli sie mylę to proszę o wykład na temat: "Dlaczego ?" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie załozyć koło 240 mm zamiast 230 mm ( na odwrót też tylko to nie ma sensu). Jak załozysz koło 240 mm z STI , musisz załozyć sprzegło z STI 240mm

 

Znajac nieco problem zapytam tylko dla pewnosci - bo kolo zamachowe, kolem zamachowym, ale sprzeglo z STI 240mm zmiesci sie w kolnierzu skrzyni 5mt?

Bo wydawalo mi sie, ze nie bardzo - ale oczywiscie moge sie mylic.

 

A jak wyglada kwestia rozrusznika przy zmianie kola zamachowego z 230 na 240mm?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pozostaje dalej ta sama czyli 5 MT.

Carfit twierdzi, ze mozna zalozyc wieksze kolo.

Adam. , ze sprzeglo od STI nie wejdzie..

 

Wiec jeszcze raz :)

 

Czy wieksze kolo zamachowe wejdzie do seryjnej skrzyni 5?

 

koło zamachowe wejdzie bo jest przykrecone do sinika, skrzynia nie :twisted: , oczywiscie Adam ma racje , a ja sie zagalopowałem z tą skrzynią , rano w niedziele przeważnie nie jestem zbyt lotny :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zmieniac. Tylko potrzebowalem podkladke. Mechanik, ktory robil mi sprzeglo, przy kolejnej wymianie po 1500 km (!) (bo przy pierwszym byly cholerne wibracje - mozliwe ze od niesplanowanego kola zamachowego), twierdzi ze wstawil mi wieksze kolo i wieksze sprzeglo.. Zanim je wlozyl widzialem pudelko i sama tarcze (na ktorej na 99% bylo napisane 240mm). Glupi bylem ze nie powiedzialem zeby mi pokazal tarcze i kolo (stare) PO wymianie.

 

Stad moje pytanie czy mogl zalozyc 'wieksze' kolo i sprzeglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuster, Koło zamachowe w WRX ma 23cm. W STi jest 24 cm.

 

Jeżeli masz STi to da się tam włożyć sprzęgło i zamach od WRXa - tylko po co ? :roll:

Jeżeli masz WRXa to nie wsadzisz większego zamachu bo i sprzęgło jest większe, większe niż kołnierz skrzyni 5mt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...