Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców:

 

Ściągnąłem tapicerkę i okazało się, że mam puszczoną wiązkę do tweeterów, których nie ma. Kupiłem zestaw z tweeterami i zwrotnicami. Opłaca się/trzeba montować zwrotnice z nowego zestawu, czy podłączyć po prostu głośniki pod seryjną wiązkę? Jeżeli faktycznie powinienem zamontować te zwrotnice, to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak?

1. a) Wiązką od tweetera -> zwrotnica -> tweeter,

B) wiązką od gł. średniotonowego -> zwrotnica -> gł. średniotonowy

2. wiązką gł. średniotonowego rozbić sygnał na 2 zwrotnice: średnio- i wysoko- tonowe i olać seryjną wiązkę pod tweetera?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to wersja numer 2. Ale od kostki są tylko wyjścia na 4 głośniki, więc dopiero gdzieś dalej sygnał jest rozdzielany. Najlepiej byłoby znaleźć gdzie i tam się wpiąć, jeśli chcesz zostawić oryginalne kable. Ja niestety nie wiem w którym to jest miejscu, bo puszczałem nowe kable od wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być tak, że masz jedną, główną wiązkę, na niej dajesz zwrotnicę od której idzie jedna końcówka do tweetera i druga do średniego?

 

Właśnie nie wiem, ale sądziłem ze tak być powinno, a tu niespodzianka. Jak zobaczyłem wtyczkę od tweeterów to myślałem, ze sygnał będzie już podzielony i nie trzeba zwrotnic, stąd pytanie. Teraz to już sam nie wiem. Może ktoś podpowie to i owo? Chciałem dzisiaj to skończyć ale bez tych informacji jestem w kropce.

 

 

Mam zestaw głośników, który składa się z:

2 x głośnik średniotonowy

2 x tweeter

2 x do tweeterów

2 x zwrotnice do średniotonowych

 

 

W samochodzie z oryginalnej instalacji:

Kable dochodzące do głośnika średniotonowego

Kable do tweeterów

Poproszę o prostą instrukcję co z czym i jak.

 

 

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie tez będzie ;) I radio inne. Nie wspominałem o tym, bo nie to było dla mnie istotne. Dzisiaj zrobiłem jedną stronę. Wrzucilbym fotę, ale z telefonu nie mogę.

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być tak, że masz jedną, główną wiązkę, na niej dajesz zwrotnicę od której idzie jedna końcówka do tweetera i druga do średniego?

 

Właśnie nie wiem, ale sądziłem ze tak być powinno, a tu niespodzianka. Jak zobaczyłem wtyczkę od tweeterów to myślałem, ze sygnał będzie już podzielony i nie trzeba zwrotnic, stąd pytanie. Teraz to już sam nie wiem. Może ktoś podpowie to i owo? Chciałem dzisiaj to skończyć ale bez tych informacji jestem w kropce.

 

 

Mam zestaw głośników, który składa się z:

2 x głośnik średniotonowy

2 x tweeter

2 x do tweeterów

2 x zwrotnice do średniotonowych

 

 

W samochodzie z oryginalnej instalacji:

Kable dochodzące do głośnika średniotonowego

Kable do tweeterów

Poproszę o prostą instrukcję co z czym i jak.

 

 

 

 

Sent with Tapatalk

A nie powinno być tak, że masz jedną, główną wiązkę, na niej dajesz zwrotnicę od której idzie jedna końcówka do tweetera i druga do średniego?

 

Właśnie nie wiem, ale sądziłem ze tak być powinno, a tu niespodzianka. Jak zobaczyłem wtyczkę od tweeterów to myślałem, ze sygnał będzie już podzielony i nie trzeba zwrotnic, stąd pytanie. Teraz to już sam nie wiem. Może ktoś podpowie to i owo? Chciałem dzisiaj to skończyć ale bez tych informacji jestem w kropce.

 

 

Mam zestaw głośników, który składa się z:

2 x głośnik średniotonowy

2 x tweeter

2 x do tweeterów

2 x zwrotnice do średniotonowych

 

 

W samochodzie z oryginalnej instalacji:

Kable dochodzące do głośnika średniotonowego

Kable do tweeterów

Poproszę o prostą instrukcję co z czym i jak.

 

 

 

 

Sent with Tapatalk

 

nie lepiej kupić dobry wzmacniacz ze zwrotnicami i puścić wszystko aktywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i byłoby lepiej ale wzmacniacz nie był przewidziany w budżecie. Poza tym nie wiem, czy bym sobie z tym poradził samemu. Mógłbyś przybliżyć mi troszkę, jak taka instalacja miałaby wyglądać? Czyli co do czego? Zwrotnice blisko wzmaka czy w drzwiach przy glosnikach? Wzmacniacz jaki? Fajnie, gdyby zmieścił się w bagażniku, najlepiej w miejscu gdzie jest trojkąt, lub tak żeby nie był na wierzchu, bo muszę mieć miejsce w bagażniku na wózek dziecięcy.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wzmak to już bez zwrotnic (ma go w sobie) to tego dobre radio i jest super

masz kontrolę nad każdym głosnikiem osobno

warunek tylko, że do każdego głosnika idzie osobny kabel ze wzmacniacza

potem tylko kupujesz radio z procesorem i możesz dodatkowo ustawiać czasy (np Alpine ma taki model za ok 1100 zł), lub kupić radio z możliwością podłączenia zewnętrznego procka, którego z czasem można dokupić

kupuj elementy po kolei, uwzględniając przy instalacji możliwości późniejszej rozbudowy, wtedy będzie łatwiej dla portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KACPERO_1, ma rację, jak już robić sprzęt to nie krokami, że najpierw gorszy sprzęt, tylko najlepiej dozbierać i od razu kupić co trzeba. Kacper, mam clariona drx-9375r i pada mi powoli laser(cd error 6). Czy jak dokupię zmieniarkę(w sumie i tak miałem taki zamiar) zamiast wymiany lasera to mocno stracę na jakości? Do tego mam dls-y c5, wzmak to jakiś stary alpine, z tego co wiem nie najgorszy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiajj skończyłem montować głośniki i wygłuszyłem drzwi. Dodatkowo zamontowałem kamerkę cofania. Teraz tylko trzeba przeciągnąć kabel do radia i wstawić nowe radio ;)

Pytań ciąg dalszy:

1. Skąd wziąć zasilanie go kamery cofania? Jeden kabel video pójdzie do radia, jest też drugi, pewnie od zasilania, ale duuużo krótszy, więc domniemam, że do zasilania. Prawda?

2. Zostały mi dwie maty wygłuszające, bo przez przypadek kupiłem 4 szt. Co w takim razie nimi najlepiej wygłuszyć? Drzwi tylne, wnękę koła zapasowego, coś innego?

 

Ewentualnie w następnych etapach myślę nad montażem wzmaka i może wtedy podłączę do niego głośniki. Może dojdzie też jakiś subwofer, ale to w przyszłości.

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd wziąć zasilanie go kamery cofania? Jeden kabel video pójdzie do radia, jest też drugi, pewnie od zasilania, ale duuużo krótszy, więc domniemam, że do zasilania. Prawda?

 

Ze światła cofania...

Edytowane przez grape.crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@KACPERO_1, ma rację, jak już robić sprzęt to nie krokami, że najpierw gorszy sprzęt, tylko najlepiej dozbierać i od razu kupić co trzeba. Kacper, mam clariona drx-9375r i pada mi powoli laser(cd error 6). Czy jak dokupię zmieniarkę(w sumie i tak miałem taki zamiar) zamiast wymiany lasera to mocno stracę na jakości? Do tego mam dls-y c5, wzmak to jakiś stary alpine, z tego co wiem nie najgorszy ;).

 

z pewnością stracisz, tylko pytanie- czy z konfiguracją innych Twoich komponentów usłyszysz różnicę...

najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie zmieniarki do radia optykiem (światłowodem), są przypadki że dzwięk jest wtedy lepszy niż z samego cd radiowego

 

natomiast widzę że ten Clarion, poprzez dodatkowe rca można podłączyć procek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KACPERO_1, ma rację, jak już robić sprzęt to nie krokami, że najpierw gorszy sprzęt, tylko najlepiej dozbierać i od razu kupić co trzeba. Kacper, mam clariona drx-9375r i pada mi powoli laser(cd error 6). Czy jak dokupię zmieniarkę(w sumie i tak miałem taki zamiar) zamiast wymiany lasera to mocno stracę na jakości? Do tego mam dls-y c5, wzmak to jakiś stary alpine, z tego co wiem nie najgorszy ;).

 

z pewnością stracisz, tylko pytanie- czy z konfiguracją innych Twoich komponentów usłyszysz różnicę...

najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie zmieniarki do radia optykiem (światłowodem), są przypadki że dzwięk jest wtedy lepszy niż z samego cd radiowego

 

natomiast widzę że ten Clarion, poprzez dodatkowe rca można podłączyć procek :D

Doszedłem do wniosku, że to jest tylko forester i wygłuszone mam jedynie drzwi, więc zapewne różnicy kolosalnej nie usłyszę, a zmieniarka to +/- połowa ceny lasera, który do tego jest dość kiepsko dostępny. Ja jeśli chodzi o sprzęt w aucie to jestem za tym dość starej daty, kiedy to był on produkowany tam, gdzie dobrze, a nie taniej i mp3 to już jest dla mnie ekstrawagancja :D. Drx-9375r to był swego czasu najwyższy model clariona, który miał do tego jeszcze swoją reedycję, więc taki zły nie jest ;). Ten laser to niestety ich przypadłość(obstawiam, że to on - po włożeniu płyta robi obrót i radio ją wypluwa. Czyściłem laser i nic nie pomogło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dynamat, to mogę odkupić - po dobrej cenie ;)

Chyba nie ma sensu. Musiałbym to wysłać z Norwegii i z promocyjnej ceny zrobiłaby się nieopłacalna :P

 

Ponawiam więc pytanie:

2. Zostały mi dwie maty wygłuszające, bo przez przypadek kupiłem 4 szt. Co w takim razie nimi najlepiej wygłuszyć? Drzwi tylne, wnękę koła zapasowego, coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko za 100 pkt....

Jakie głośniki zagrają normalnie a nawet troszkę lepiej podłączone do samego radia. Rozmiar 16,5 w drzwi przednie, będą wygłuszone.

Wzmacniacza nie będzie, z założenia poprawiamy fabrykę tak tylko jak się da.

Najlepiej odseparowany zestaw ale taki aby zagrał pod samym radiem (4x45W)

Podajcie proszę konkretne propozycje

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo nieraz się w nim wypowiadałem, co prawda było to jakiś czas temu....

ale mamy 61 stron cofnąłem się 5 w tył i stwierdziłem, ze poproszę o gotowca.

Serio potrzebuje tylko info jaki zestaw się sprawdzi i kupuje, nie chcę wydać 5 stówek na głośniki, które nie zagrają bo moc na radiu za mała, membrana za sztywna itd., a temat audio w samochodach jakiś czas temu zawiesiłem i nie wiem co się teraz montuje w relacji cena/jakość.

Pewnie nie ma to znaczenia, ale rozchodzi się o GC8.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mr. Why
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...