Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

szukasz sobie w koncu znowu porządnego auta ?? :mrgreen:
coś tam ciągle szukam, celuję w fajne GT lub STi'03-05 jak zepnę budżet, auto typowo weekendowe/do upalania ;) a póki co mój TDi całkiem nieźle daje rady o czym przekonał się jeśli nie mylę nick'a kolega Peo na nowych zawadach last week :twisted: przypadkowy wyścig WRX vs Leon FR TDi był dość zaskakujący (a było mokro i do tego jakieś przeszkody w postaci TIR'ów)

a to to był wyścig?było trzeba jakoś dać znać to bym przestał smsa pisać :cool: pozatym jeżeli mnie pamięć nie myli nie dostałem chyba doszedłes mnie jak jechalem na luzie bo pojawiły się tiry :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja skopałem, bo startowałem z trójki, a nie z dwójki (kulaliśmy się i ogień), ale głównie dlatego, że na 2 bym trakcji nie złapał (padało) i oczywiście WRX dochodził mnie (pamiętam, że mój WRX na 2biegu zapinał 100km/h - Leon dopiero na 3), ale nie na tyle, żeby zjeść mnie jakoś okrutnie, a jak wpiąłem 4 to już różnica się zatarła. potem był TIRy i szybki slalom zakończony zwycięstwem kopciucha :twisted: co do setup'u: Leon II FR TDi 2007 (seryjnie 170/350), drobny wirus na 174/397 w bardzo fajnym zakresie (problemy z trakcją w FWD są jego największą bolączką). a co do WRX vs diesle - wystarczy juz pewnie BMW z 2.0d 177KM lub na 100% 3.0d w wersji 218 lub 286KM (535d) żeby objechać WRX'a. to samo z VAG np 3.0TDi 204 lub 230/240KM zwłaszcza jak są w quatro. oczywiście nadal jestem za subaru, bulgotem, gigantycznym spalaniem :twisted: ale TDi itp coraz lepiej dają rady, a przy spalaniu rzędu 8l/100km wybór jest oczywisty. "diesel do oszczędzania, subaru do upalania" taka moja dewiza

 

....no kolego zgodzić się z Tobą nie mogę bo akurat wtedy jechałem z Peo i z tego co sobie przypominam, a pamięć mam dobrą, to jak już dostałeś bęcki to Peo odpuścił jak mu powiedziałem że to chyba Ty bo świnia była na aucie. Jeżeli chodzi o inne pojazdy zasilane mazutem to nie wiem jakie masz doświadczenia z nimi ale z tego co sam zauważyłem...jak to często na tym forum się mówi... organoleptycznie, to dyszel w postaci np 330d z jak to mówisz z "wirusem" na 240KM niestety ale nie dał rady zdechłemu GT-kowi, jak również cała masa innych nocnych cruiserów w beemkach, golfach zawirusowanych tak, że prawie odrywały się od podłoża... to dowodzi faktu że mój GT-ek zapier... niemiłosiernie... :twisted: a jestem zdania że WRX zapierd.... jeszcze bardziej niemiłosiernie i w związku z tym musisz uznać wyższość silnika bokser nad technologią pompowtrysku! Poza tym klepanie głąbów o ego wielkości chińskiego muru jest niesamowitą przyjemnością...bynajmniej dla mnie... ostatnio taki jeden w CL-u 600 jegomość o wyrazie twarzy pewniaka przekonał się że jednak aż tak cwany nie jest i nie musi zajmować 2 pasów drogi, jak "na prostej" dochodził go seryjny WRX, później go zjadł, a później kolega ujrzał dwa palce przez szybę...czyż to nie jest piękne...? Tak czy inaczej najlepsze są ziomki z klubu civika-siemanko... chciałbym mieć taki zapał jak oni...jak dla mnie to "ułani poznańskich ulic" -szacun!!:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej od miesiaca chodzi za mną serniczek ale tam piszą ze proszą zeby dostarczać a ja chciałbym skonsumować. Jakie są szanse ze rzeczywiscie będzie sernik ?

Najprawdopodobniej moja luba będzie robić sernik, zdeklarowała się jak zobaczyła, że można przynieść. Jak zrobi to poproszę, aby Tobie odkroiła piętkę :mrgreen: 2 lata temu było fajnie w dodatku jakiś taki dziwnie ubrany koleś na balkonie strzelał z armaty, fala uderzeniowa prawie tak duża jak u mnie basem dusi :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 1:00 am ]

jak jechalem na luzie
A ja wszędzie zawsze czytałem, że na luzie się nie jeździ :razz: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze polecicie mi jakis model ??

 

Navi BECKERa ostatnio kupowałem do firmy i sobie chwalą coś około 1400 zł brutto. Ja zaopatruje się w punkcie przy skrzyżowaniu św. Michała i Warszawskiej. Osobiście doradzam palmtopa i Automapę na Polskę oraz/lub TomToma na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doqtor, peo, maniu -> 5.12 jest SuperOes, zapiszcie sie i wszystko bedzie jasne. Civiki tez sa. Nawet jeden forester :>
Leonem nie przyjadę :wink: ale jest plan na STi w teardropie albo mocno dłubnięte GT :twisted: a co do "wyścigu" TDi vs WRX nie będę się rozpisywał, bo nikt na tym forum (co zrozumiałe) nie przyzna wyższości kopciucha (nawet V12 TDi) nad boxerem :wink: , a jak widać tyle opinii ilu użytkowników (także jeśli chodzi o to kto został na światłach na Zawadach :wink: ) nikt nie lubi być drugi, a już na pewno właściciele subaru :wink: znam to z autopsji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr > auto nie jest wazne ;-)
225/40/18 i zawias SeatSport nie sprzyjają lataniu po wertepach :wink: jak by były próby typowo torowe to może, chociaż zimówek mi szkoda, a taka opona niestety sporo kosztuje :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doqtor, peo, maniu -> 5.12 jest SuperOes, zapiszcie sie i wszystko bedzie jasne.

no co Ty... :mrgreen: my już dawno zapisani... generalnie trochę mało naszych poznańskich "wyścigowców" którzy zawsze mają dużo do powiedzenia na ten temat przyjeżdża na Oes...zapraszam, jest niezły fun a jak ktoś boi się że skasuje swój dupowóz i nie dojedzie następnego dnia do pracy to zawsze można troszkę odpuścić na szykanach...

 

a co do "wyścigu" TDi vs WRX nie będę się rozpisywał, bo nikt na tym forum (co zrozumiałe) nie przyzna wyższości kopciucha (nawet V12 TDi) nad boxerem :wink: , a jak widać tyle opinii ilu użytkowników (także jeśli chodzi o to kto został na światłach na Zawadach :wink: ) nikt nie lubi być drugi, a już na pewno właściciele subaru :wink: znam to z autopsji :wink:

Maniujr...wiemy że jesteś najszybszy w mieście...bo masz wirusa...pewnie to jakaś zmutowana odmiana AH1N1 w wersji panzerwagen :mrgreen: może jednak wbijaj tym czarnym potworem w którego smugach niknie miasto na tor i porównamy czasy z WRX, GT czy innymi, będzie wtedy bardzo adekwatnie do stanu faktycznego... :wink: prawdopodobnie będzie też stare A3 1.9TDI i myślę że Ci wklepie i dopiero będzie wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniujr...wiemy że jesteś najszybszy w mieście...bo masz wirusa...pewnie to jakaś zmutowana odmiana AH1N1 w wersji panzerwagen :mrgreen: może jednak wbijaj tym czarnym potworem w którego smugach niknie miasto na tor i porównamy czasy z WRX, GT czy innymi, będzie wtedy bardzo adekwatnie do stanu faktycznego... :wink: prawdopodobnie będzie też stare A3 1.9TDI i myślę że Ci wklepie i dopiero będzie wstyd...
nie bardzo rozumiem skąd w Tobie tyle jadu... nie piszę ani jaki to jestem mega driver, ani też nigdy nie napisałem, że objechałem PEO na Zawadach, tylko, że mnie doszedł, ale nie objechał jakoś okrutnie (może czytaj ze zrozumieniem i opanuj emocje). niezaprzeczalnym faktem jest, że odpuścił (nie wnikam, czy spanikował czy kwestia wspomnianych przez Ciebie umiejętności (albo ich braku)) jak zobaczył TIR'a na swoim pasie, został z tyłu, ja za to zaliczyłem szybki test łosia i przeleciałem na światłach, a Wy razem z TIR'ami grzecznie staliście na czerwonym. burzysz się, jak byś co najmniej Ty prowadził, objechał mnie, a ja bym pisał jakieś bajki, że byłem pierwszy. co do Twojego GT, to nie wiem czy pamiętasz, ale prowadziłem go chwilę i nie powala ani stanem, ani osiągami (dlatego go nie kupiłem). do tego trochę dymi z tego co pamiętam, bo coś go boli w silniku, a mój ma DPF (trochę wiedzy się kłania) i nie kopci :wink: btw - możesz pochwalić się swoim czasem na pętli TP :wink: bo tak jak pisał uamzim - ważny jest kierowca, a nie auto, bo wciskać gaz na prostej każdy potrafi, gorzej, jak trzeba skręcać, albo coś szybko ominąć/wyprzedzić (np tak jak to zrobiłem zaraz za Śródką, zanim wjechaliśmy na nowe Zawady :wink: ) chyba, że coś znowu sobie uzurpuję, ale dobrze pamiętam, że PEO mi mrugnął długimi, bo mnie już wtedy poznał po świni na klapie, a nie dopiero na Zawadach :wink: (to tak woli wyjaśnienia, że niby nie wiedzieliście, że to ja :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o zawirusowane bmki 330d i 535d to seryjny WRX czy GTk nie ma zadnych szans na prostej.. sprawdzane wielokrotnie z VFTSowym WRXem.. dopiero w zakrecie gosie odpuscili, na odcinku prostym niestety 330d zjadl wrxa :(

 

ludzie po co te cale glupie klotnie, nie kumam :) Kazdy lubi to co ma i kupujac to czy owo auto kierowal sie jakimis swoimi argumentami :)

podoba mi sie na maxa ten leon w wersji TDI, jako jedyne auto to idealny wybor. Nie wyobrazam sobie jechac np do Chorwacji pociskajac po autobanie 200 km/h WRXem ( ze wzgledow ekonomicznych). Dlatego jezdzi sie tam motorami i spalanie na poziomie 5 L :))) i na dodatek jaka frajda z podrozy

 

bajo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieistotne kto kogo objechal

istotne kto ma grubsze stabilizatory.

 

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 2:40 pm ]

Nie wyobrazam sobie jechac np do Chorwacji pociskajac po autobanie 200 km/h WRXem ( ze wzgledow ekonomicznych)

 

bylem forkiem, nie ma problemu. jechalem ostatnio pilnie dyszlem gdzies, okolo 200kmh przez prawie cala droge. Spalania na pewno nie mozna nazwac niskim. nawet nie srednim. Fakt, ze to outlander byl, czyli opor powietrza jak w przypadku galeonu pod zaglami.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wszędzie zawsze czytałem, że na luzie się nie jeździ :razz: :mrgreen:

dobra marudo zapamiętam sobie :razz:

niezaprzeczalnym faktem jest, że odpuścił (nie wnikam, czy spanikował czy kwestia wspomnianych przez Ciebie umiejętności (albo ich braku)) jak zobaczył TIR'a na swoim pasie, został z tyłu, ja za to zaliczyłem szybki test łosia i przeleciałem na światłach, a Wy razem z TIR'ami grzecznie staliście na czerwonym. burzysz się, jak byś co najmniej Ty prowadził, objechał mnie, a ja bym pisał jakieś bajki, że byłem pierwszy

moja granica paniki jest o wiele dalsza niż Ci się wydaje.umiejętności czy ich bark-no comment z mojej strony. Gratuluje zaliczonego testu Łosia, ale moje ego mi podpowiadało ze chyba nie muszę latać między tirami żeby udowadniać sobie i innym jaki jestem boski :mrgreen: bo oczywiście jest to niezaprzeczalne :cool:

na czerwonym się właśnie stoi a nie jeździ.

zawirusowane bmki 330d

zjadają z rolki napewno seryjnego wrxa, ale na prostej każdy jest mistrzem kierownicy :mrgreen:

DPF (trochę wiedzy się kłania)

dobra dobra :razz:

istotne kto ma grubsze stabilizatory.

niektórym by się przydały grubsze stabilizatory ale czego innego :roll:

Słowo na poniedziałek:

W pokoju siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ego mi podpowiadało ze chyba nie muszę latać między tirami żeby udowadniać sobie i innym jaki jestem boski :mrgreen:
...i pisze to ten co wpierw się burzył, że wcale nie został z tyłu, potem, że niby się nie ścigaliśmy, a teraz, że jakie to niby płytkie i prostackie ścigać się po ulicach (podnoszenie ego itp...)... ludzie proszę Was........ zaczynacie być śmieszni w tym swoim subarowym zadufaniu. wpierw siedzisz na zderzaku, bo nie zdążyłeś zjechać z pasa który się redukuje, potem walisz ogniem ile FHI dała, a zaraz napiszesz, że to wcale nie byłeś Ty, bo Ty nie musisz się wyżywać na drodze i nic nikomu udowadniać, a właśnie dokładnie wtedy to robiłeś :idea: o umiejętnościach zaczął Twój kolega, nie wnikam w nie, fakty są jakie są, tylko jakoś nie kojarzę, żebyśmy przez ostatnie 1,5roku jak odwiedzałem moim WRX'em prawie każdy ALT/ASJP/SOES/KJS spotkali się więcej niż raz. więc nie piszcie do mnie jacy to jesteście kozacy, bo macie suabaraki, a ja już nie, bo to jest śmiechu warte. auto autem, ale sam się nie prowadzi. znam to uczucie jeździć micablue, zazdrosne spojrzenia ludzi obok, ale znam też to, jak niepozorne coś objeżdża słynne (w domyśle hiper mocne) subaru i robi się po prostu głupio... sztuką jest to przełknąć, a każdy Wasz komentarz pokazuje, jak bardzo Was to zabolało :razz: btw - to jak z tymi czasami na pętli TP ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo az zal to czytac.

To nie Warszawa, dajcie sobie po mordzie, a potem idzcie na wodke. Albo w ogole zapomnijcie o sprawie.

Ja na przyklad musze isc dzisiaj do spowiedzi, a znalazlem cos takiego:

 

...

14. Lekceważyłem przepisy bezpieczeństwa na drodze lub przy pracy...

15. Nie traktowałem środowiska naturalnego jako dzieła Bożego...

...

 

o, dopisze specjalnie dla Mania:

 

19. Poruszam sie samochodem o napedzie nieczystym (pot. silnik Diesla).

20. Nie uznalem oczywistej wyzszosci napedu AWD marki Subaru, niezaleznie od okolicznosci.

 

Pamietaj, ze aniol objawia nam sie w dzwieku boxera...

 

Wasz

o. Burzum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...