Skocz do zawartości

Pralka


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hogi napisał/a:

chcesz nową pralkę za pół ceny?

 

 

Czasami mnie odwiedzają tacy "koledzy" w pracy oferując różne dobra za pół ceny... :mrgreen:

 

To są pralki ze sklepu z jakimiś drobnymi uszkodzeniami np. lekkie wgniecenie czy rysa powstała w trakcie transportu. Nówki sztuki.

 

Jesień idzie, pralki spadają z ciężarówek.

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odkopuje temat , jaką teraz pralkę byście polecili ? co sądzicie o tej samsunga z tym eco bąble ? jestem zainteresowany 5 firmami takimi jak: simens, electrolux , samsung , aeg i bosch do 1500 zł i na dniach chciał bym jakąś kopic bo whirlpool ledwo działa ale te nowe whirlpoole podobno są bardzo awaryjne

 

pomocne dane:

ładowność około 6/7 kg

drzwiczki frontowe

wymiary dowolne bo dużo miejsca łazience , na pewno nie chce tych zwężanych najlepiej 60 cm na 60 cm

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocne dane:

ładowność około 6/7 kg

drzwiczki frontowe

wymiary dowolne bo dużo miejsca łazience , na pewno nie chce tych zwężanych najlepiej 60 cm na 60 cm

Słuchałem kiedyś audycji w Polskim Radiu 1, konkluzja była taka, że cena nie idzie w parze z jakością (co chyba nikogo nie dziwi). Aż sobie zapisałem polecany model HOTPOINT ARISTON WMG 722 PL, który kosztuje około 1000 zł i znalazł się przed wieloma modelami kosztującymi 3-4 tyś. PLN.

 

Kilka lat temu zakupiłem model AEG w cenie około 3 tyś. PLN i już dwukrotnie się zepsuł. Jedna naprawa gwarancyjna, druga nie. Koszt drugiej naprawy, blisko 1 tyś. PLN, prawie jak w Subaru :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta ariston wobec konkurencji ma bardzo duże zużycie wody i żre prądu , z tym pradem bym jeszcze przebolał ale wody nie może mi brać dużo bo mam przydomowe ekologiczne szambo i musiał bym je opróżniać co pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś Siemensa (mniejszą ładowność co prawda) i dwa razy wymieniałam pompę wody, bo hałasowała okrutnie. Teraz znowu zaczyna hałasować :facepalm:

 

Oczywiście pierwsza wymiana tuż po gwarancji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z tanich też polecam Aristona, rodzice mają od jakichś 8 lat, jedna naprawa na gwarancji(ale sama usterka z winy użytkownika i mimo tego część wymienili gratis + 50zł robocizna). Teraz przymierzają się do nowej pralki @@ipsx82, zobacz czy nie ma ciut droższej pralki Aristona z lepszym zużyciem wody.

Co do Bosch/Siemens, nie wiem czy tak jest przy pralkach, ale przy zmywarkach trzeba zwracać uwagę na to czy dany sprzęt jest z Chin czy z Niemiec. Tanie modele produkują w ChRL i są do 4 liter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bosch/Siemens, nie wiem czy tak jest przy pralkach, ale przy zmywarkach trzeba zwracać uwagę na to czy dany sprzęt jest z Chin czy z Niemiec. Tanie modele produkują w ChRL i są do 4 liter ;)

Taaa... moja pralka jest z Niemiec :biglol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bosch/Siemens, nie wiem czy tak jest przy pralkach, ale przy zmywarkach trzeba zwracać uwagę na to czy dany sprzęt jest z Chin czy z Niemiec. Tanie modele produkują w ChRL i są do 4 liter ;)

Taaa... moja pralka jest z Niemiec :biglol::P

Moja także :unsure: ... już dawno przestałem wierzyć w tzw. niemiecką jakość. Natomiast nadal cenię Made in Japan :rolleyes::excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samsung bierze mało wody i ma silnik bez szczotkowy http://www.euro.com.pl/pralki/samsung-wf600b0bkw.bhtml#opis tylko ze jakoś brak przekonania do tej firmy jako producenta pralek, mam jego telewizor i działa 5 lat mam telefon i działa rok ale boje się kupić ich pralkę :P a różnica w skali roku wynosi aż ponad 4000 litrów wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina kapitalizmu kiedyś były tylko franie i nie było problemu z wyborem bo tylko jeden producent był dostępny :biglol:

a po przeczytaniu opinii w internecie mam już upatrzone dwa modele jeden to wyżej podany samsung a drugi to electrolux a który kupimy to chyba zdecyduje wygląd bo moja cholera ma wielki nacisk na estetykę :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samsung bierze mało wody i ma silnik bez szczotkowy http://www.euro.com....0bkw.bhtml#opis tylko ze jakoś brak przekonania do tej firmy jako producenta pralek, mam jego telewizor i działa 5 lat mam telefon i działa rok ale boje się kupić ich pralkę :P a różnica w skali roku wynosi aż ponad 4000 litrów wody

Takie parametry trzeba normalizować ! Wiadomo, że pralka, która ma ładowność 8kg będzie zużywać więcej wody niż pralka, która ma ładowność 6 kg.

 

Jak się przeliczy ilość wody zużywanej na kg prania, różnice okażą się być nieznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my miesiąc temu kupiliśmy 7kg Polara z niemieckiej ekspozycji - nówka podrapana i z gwarancją. Za 600pln. Jak sie zepsuje to wywale i kupię druga i jeszcze będe do przodu w porównaniu z tymi, o których myślelismy. A że mam w domu oddzielna pralnie to nie musi byc ani ładna ani cicha - choć jest i ładna (choc porysowana) i cicha i ma mase bajerów i niskie zużycie wszystkiego :D

A tak to polecam chyba LG - z naszego rozeznania wychodziło bardzo dobrze. Mocno niedoceniane ale pralki robią ponoć b.dobre. No i mają zajefajny silnik z 10 - letnią gwaracją bodajże. Silnik bezszczotkowy, kręci bębnem bez pasa i koła pasowego więc nie ma bezwładności więc mniej "dudni i skacze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Miele, ale pralka co najmniej jakieś 5,5k zł

O tak. Kupiłem jakieś siedem lat temu. Do tej pory NIC niepokojącego. A co ciekawe, w momencie zakupu miała jakieś cztery lata.

Jeden feler jaki zauważyłem to waga - problem przy przeprowadzce. Jak ją kupowałem to w planach był BOSCH lub SIEMENS. Ale w końcu stanęło na MIELE i nie narzekam. W końcu nie codzień się przeprowadzam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...