Skocz do zawartości

Jakie konto firmowe?


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - muszę szybko - do końca tygodnia - w końcu coś założyć. Ma ktoś z was jakieś rozeznanie, doświadczenia? W ktorym banku, na co zwracać uwagę, czego lub jakiego banku unikać? ile powinno kosztować, a może są darmowe?

W tym temacie jest jakas cisza - nie to co w kontach indywidualnych - tu jakos "po ofertę zapraszamy do placówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALior - darmowe, ZUS iUS darmowe , 30 zewnetrznych darmowo - jak masz saldo pow. 9000 daja Ci 50plnow :) - czy tak jakos nie pamietam za bardzo.

Na ich stronie masz tabele aktualne.

Karta za darmo - dodatkowe sa platne - bankomaty za darmo. (euronetu i kogos jeszcze)

Spoko konto- sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do ALiora się kieruję na jak na razie. Natomiast to o czym ty piszesz to konto dla osób prowadzących działalnośc - takie konto juz mam ale mam też spółkę, która musi miec swoje konto i pod to już podchodzą konta firmowe a nie dla osób prowadzących działalnośc indywidualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do ALiora się kieruję na jak na razie. Natomiast to o czym ty piszesz to konto dla osób prowadzących działalnośc - takie konto juz mam ale mam też spółkę, która musi miec swoje konto i pod to już podchodzą konta firmowe a nie dla osób prowadzących działalnośc indywidualną.

to zalezy jaka sp. jezeli z osobowoscia prawna to pewnie kaza Ci otworzyc "Przedsiebiorstwa" - ale tez wyglda dobrze - trzeba tylko policzyc ile sie przelewow robi misiecznie, a jak bez to rachunek dzialalnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, sp. partnerska.
Spółka partnerska posiada zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych i stanowi „ułomną” osobę prawną

Przelewów kilka, kilkanaście.

No to musisz je policzyc i zobaczyc ktory Ci sie oplaca.

Jest opcja bez oplaty za prowadzenie ale , kazdy przelew (internet) kosztuje 2 pln, albo 45 za prowadzenie i 45 przelewow za darmo.

Policz sobie i otwieraj. Ja teraz otwieram i niestety jestem troche niemile zaskoczony obsluga - powiedziala mi kobitka ze bedzie 3 godziny wprowadzala dane do systemu dla sp. cywilnej :shock:

"Panowie przyjda, zostawia dokumenty i pojda na jakies spotkania czy kawe. a ja w tym czasie wpisze wszystkie dane" :shock: :twisted:

Ale wybaczam bo sie pewnie ucza i troche im to czasu zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen Bank

jak założysz konto prywatne + konto firmowe to wszystko będziesz miał za darmo

obsługa konta 0zł

przelewy/zlecenia stałe 0zł (bez ograniczeń/limitów)

przelewy/zlecenia stałe ZUS/US 0zł (bez ograniczeń/limitów)

karta visa electron 0zł

jedyny minus to brak bankomatów i placówek (jedynie w warszawie jest siedziba)

ale za to przy wybieraniu pieniedzy kartą do 400 zł z dowolnego bankomatu prowizja 1,5 zł

powyżej 400 brak

do tego można założyć dodatkowe konto z oprocentowaniem na poziomie powyżej 4% (bez żadnych ograniczeń kwotowych i też w pełni darmowe)

ja mam takie konta i jest całkiem OK

pod warunkiem że nie będziesz potrzebował wpłacać pieniędzy na konto gotówką jest to chyba najlepsza opcja

 

pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanow, brzmi ciekawie, jutro jeszcze sprawdzę.

Zapomniałem jeszcze dodać, że dostęp musi być dla mnie i mojego wspólnika - coś takiego nie wszyscy oferują w okolicach do 50pln za rachunek. Deutche Bank ma na pewno, Alior i Milenium mają ale zdzierają za terminale do kart kodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen Bank
Potwierdzam. Mam tam konta (pryw+dz.gosp.) od początku istnienia banku, czyli od ok. 8 lat ...

Rewelka.

Aha: w banku przez 8 lat byłem jeden raz ... token, służący szyfrowaniu operacji, spadł z wysoka dosyć :oops: i elektronika odmówiła posłuszeństwa :cry: musiałem udać się po nowy.

Roczne koszty bankowe całkowite: 30 zł (opłata za token właśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczne koszty bankowe całkowite: 30 zł (opłata za token właśnie).

 

nie wiem czemu z Ciebie zdarli 30 zł, skoro dla konta prywatnego token jest za darmo i można go używać zarówno dla konta prywatnego jak i służbowego

nie wiem jak sprawa wygląda jeśli w działalności jest 2 wspólników-musisz dopytać najlepiej na infolini

ja jedyną opłatę jaką posiadam na koncie to roczna opłata za linie debetową (czasami się przydaje jak kasy brak)

wcześniej było 5 zł miesięcznie za prowadzenie konta prywatnego ale parę miesięcy temu znieśli tą opłate

także w tej chwili praktycznie i teoretycznie jest za zupełną darmoche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hogi, mBanku nie lubię mimo że mam u nich jakies konto. Mój wspólnik ma jakieś totalnie chore jazdy z nimi i własnie zmienia konto. O całej akcji z hipotecznymi nie wspominam bo ludzie chyba wiedzieli czym ryzykują.

 

Wybrałem VW bank bo faktycznie ich oferta wygląda bardzo fajnie - jedyna opłata to token za 36pln i opłata za wydanie karty. Poza tym cały regulamin i tabela oplat na 3 stronach (alior miał 14 stron) i wszytsko byłoby pięknie gdyby nie zakładanie rachunku. Dziś po 2 tygodniach powiedzieliśmy im ze wspólnikiem fakju i założyliśmy gdzie indziej.

 

Krótka historia naszej niedoszłej współpracy z VW. Złożyłem e-wniosek w czwartek 2 tygodnie temu i od razu zadzwoniłem na infolinię co dalej - zadzwoni konsultant potwierdzić dane i potem kurier przyjedzie (nie pytałem po co). W poniedziałek :idea: wkurzony brakiem odzewu zadzwoniłem dowiedzieć się co jest grane - konsultant dzwonił w piątek o 11:35, pan nie odebrał. Pytanie czemu nie dzwonił jeszcze raz zostało bez odpowiedzi - tylko że jeszcze zadzwoni. Zadzwonił we wtorek wieczorem i po potwierdzeniu wszstkich danych oznajmił, że kurier przyjedzie w ciągu 10 dni :shock: i że przyjedzie podpisać papiery do każdego z nas na nasze adresy zameldowania (obaj mieszkamy gdzie indziej ale meldunek jeszcze u rodziców) - mimo że siedzimy przecież w biurze :!: - no ale takie mają procedury a kurier In-Post zadzwoni wcześńiej i się umówi. Zadzwonił następnego dnia ale ojciec mojego kumpla, że kurier z banku czeka :shock:

W rozmowie kurier powiedział, że miał blisko to podjechał, że na okęcie nie pojedzie bo nie jeździ samochodem :shock: ale odda na centralę to kto inny przyjedzie. Przyjechał wczoraj jakiś jełop z "paczkom z folsfagien bank" :lol: zostawił i idzie - pytam czy nie ma czegoś odebrać albo czy nie ma czegos też dla mnie (bo to było do kumpla) - nie - nic nie ma i nic nie ma do zabrania. Otwieramy foliową kopertę - PUSTA :shock: superprofeska

Dziś zadzwoniliśmy co dalej - nie wiedzą - trzeba czekac na kuriera - może jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej to na ewno na początku przyszłego. Tragedia - zrezygnowaliśmy ze współpracy i nikomu tego volksszajsu nie polecę.

 

Na drugim miejscu na liście reaserczu był Citi - zadzwoniliśmy - 2 godziny później doradcza przyjechał do mnie do domu (bo akurat sobie choruję) i podpisaliśmy komplet papierów - jutro rano dostanę numer konta.

Czyli że jednak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank

 

podstawowe firmowe jest darmowe. darmowe przelewy do ZUS i US, inne przelewy 1 zł.

 

Ja tak mam i nie narzekam.

 

Dla mnie ważne jest też to, że robiłem przelew w USD do USA i to grubszą kwotę, a zapłaciłem za niego prowizję o równowartości jednego drinka. Pamiętam czasy korzystania z Pekao, gdy jakikolwiek przelew zagraniczny oznaczał gigantyczne koszty 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen Bank - jestem tam od 7 lat, na niewygórowane potrzeby bardzo OK. rzeczywiście jedyne koszty to 36 zł raz na kilka lat. Przy okazji wymiany tokena zawsze awantura, wczoraj miałem drugą i byłem gotów dać komuś w ryj na miejscu

Polbank - byłem z konieczności i porażka - bankowość internetowa ograniczona do Windows i jednego :!: komputera, na którym instaluje się certyfikat. Formalnie dalej tam bankuję, 2 podejścia do zamknięcia r-ków nieudane - nigdy nie ma właściwej osoby, bo ciągle na spotkaniach. I tak sie telepię z saldem 2,76 zł na 5 rachunkach. :shock:

mBank - to podstępne bydlaki :twisted: . Początkowo (prawie) wszystko za darmo, potem zaczyna się jazda z prowizjami, opłatami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz mamy konto - w środę wieczorem babeczka z CITI wpadła do mnie do domu bom chorzał, wczoraj dosłaliśmy brakujący wypis z KRS (bo zaświadczenie o nadaniu numeru nie wystarczyło), wczoraj o 21ej jeszcze do nas dzwoniła, że mamy za długa nazwę i jej sie w formularzu nie mieści w systemie i cos kombinują i dzis rano juz mamy konto :cool:

Można wreszcie wystawić zaległą fakturke i brac sie na poważnie za szukanie antyka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...