Skocz do zawartości

Lusterko wsteczne, ściemniające się samoczynnie...


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w najbliższym czasie odebrać Legacy 2.0. Jak się zdążyłem dowiedzieć, nie posiada ono lusterka automatycznie ściemniającego się... Po poszukiwaniach w Internecie znalazłem takie urządzenie (montowane w Outback'ach w USA) o numerze: H5010LS003.

 

Teraz moje pytanie - czy można taką część ściągnąć przez SIP? Jeśli tak, to w jakiej cenie? A jeśli kupię we własnym zakresie - czy ASO mi ją zamontuje?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem z takim lustrerkiem, bo zawsze mi się wydawało, że to w praktyce nie jest skuteczne (nie wiem czemu, ale raz na dobę wolę sobie ręcznie kliknąć i zaciemnić niż z napięciem obserwować kiedy zrobi to samo...).

Ale z zamiłowania do gadżetów - jak będzie jakaś grupa inicjatywna importerów, to się dopiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Hmmm. Osobiście uważam tego typu gadgety za klasyczny przykład przewagi inżynierii nad zdrowym rozsądkiem. No ale ja jestem starej daty i traktuję uczestniczenie w ruchu ulicznym jako czynność aktywną. Samoczynnie uruchamiające się wycieraczki, ściemniające lusterka, samoblokujące drzwi, automatyczne odblokowywanie zamków gdy "poczują w pobliżu kartę chipową itp. "udogodnienia" są dla mnie w znacznej mierze elementami podwyższającymi cenę samochodu i zwiększającymi prawdopodobieństwo awarii.

Oczywiście zaprzeczeniem tej teorii jest cała hsitoria rozowju techniki, której głównym motorem jest właśnie lenistwo...

Tak więc powyższe wywody nie są, i nie mogą być traktowane jako "prawda absolutna", na którą naturalnie nie mam patentu :wink:

To tylko osobiste uwagi, odczucia.

Wracając do tematu.

Legcy US jest produkowane tamże, a nie - jak nasze - w Japonii.

Z tej też przyczyny mogą (ale nie muszą) wystąpić różnice w sposobie montowania oraz podłączeniu elektrycznym.

Ponieważ (naturalną koleją rzeczy) nie posiadamy ani takich samochodów, ani dokładnej specyfikacji technicznej obawiam się, że nie jestem w stanie bezpośrednio udzielić odpowiedzi. Może ktoś z Forumowiczów dokonywał takiej przeróbki ???

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Niestety nie. Schematy instalacji samochodów, które nie są oferowane na rynku europejskim po prostu nie są nam do niczego specjalnie potrzebne.

Ponadto, szczególnie w przypadku wersji japońskich, powstają drobne problemy związane z pisownią :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Lusterko kupilem w USA (w www.subaruparts.com o ile dobrze pamietam). Kosztowalo 130 USD + przesylka. Zalozyli mi je w znajomym serwisie w Tarnowie. Montaz jest prosty - stare sie zdejmuje i montuje nowe ;). Jedyna czynnoscia dodatkowa jest podpiecie zasilania.

 

Powiem od siebie, ze kompas zamontowany w lusterku czesto sie przydaje w nawigacji "na wyczucie" w nieznanym terenie, nie wspominajac o podniesieniu bezpieczenstwa i komfortu wynikajacego z funkcji samosciemniania.

 

I zgadzam sie z Dyrekcja w kwestii bajerow w stylu samootwierajacych sie dzrzwi, tempomatow z radarem i innych "elektronicznych nowinek". Ale w to lusterko warto "zainwestowac" te pare zlotych bo sie naprawde przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...