Skocz do zawartości

Czy mozna wylaczyc ASR i ESP?


gpopiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gpopiel, też nie jestem pewien, czy Twój rocznik miał kontrolę trakcji, wydaje mi się, że nie, szczególnie nie z silnikiem 2,5.

 

Zdaje się, ze dopiero w 2001 roku wraz z wprowadzeniem OBK H6 zostało też wprowadzone VDC i wiem, że w tej ewolucji się go nie dało wyłączyć (chyba tylko bezpiecznik wyjąć, ale to oznaczało również wyłączenie czegoś innego...)

 

Ale jest prosta metoda na sprawdzenie, szczególnie teraz jak zbliża się zima :) Wjeżdżasz na śnieg/lód i ze startu zatrzymanego dajesz gaz dno i obserwujesz liczniki. Jeśli zaświeci Ci się pomarańczowa kontrolka ze ślizgającym autkiem, to znaczy że masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem szczerze, że jestem zaskoczony :shock:

 

Spójrz do bezpieczników, może będzie jakiś od VDC (za zwyczaj w Subaru nie ma rozdzielenia na ESP i ASR.... ale szczerze mówiąc teraz nie jestem pewien, skoro Ty masz kontrolę trakcji ;) ). Jeśli jest tylko od tego to po problemie, gorzej jak będzie sprzężony z czymś innym. Gdzie są bezpieczniki wiesz? Jakby co to posiłkować się instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytałem hardcora czy ma VDC i powiedział że nie ma . Jemu nie zapala się nawet kontrolka . Ja mam automat i system mam sprawny , bo kilka razy zadziałał i to mnie wnerwiło trochę . Nie podobało mi się zadziałanie VDC , bo było to dość brutalne szarpnięcie i dość głośne . Nie wiem od kiedy montują ten system , ale oba auta o których piszę są z 2000 r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy tego roku jest tylko VDC miałem ten sam problem w zeszłym roku ale szanowne grono pomogło :grin: bezpiecznik trzeba wsadzić w wolne gniazdo które znajduje się w puszce pod maską, wystarczy 3-5A

popatrz tu http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=121641

Nie wiem czy miały te systemy . Ten hardcora nie ma , a mój ma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój legacy 2,5 AT GX wersja europejska '99

To wiele wyjaśnia , bo automaty miały VDC jako kontrolę trakcji i jeszcze kontrolkę VDC OFF jako kontrolkę odpięcia tylnego napędu i jednocześnie temperatury płynu chłodzącego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...