Skocz do zawartości

szyberdach w imprezie


gawron73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przed zakupem Subaru jeździłem peudotem 206cc i teraz troche brakuje „ wiatru we włosach „ , w związku z tym mam pytanie . Czy istniej możliwość montażu szyberdachu w imprezie sedanie 2.5 RS , może ktoś miał też taki pomysł . Może to i nie jest mądry pomysł ale na pewno ciekawy temat do rozważań . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje napewno, tylko jest ona niezbyt tania i montujac uzywane szyberdachy mozna sie liczyc z mozliwoscia przeciekania... I to dopiero jest temat do rozwazan. :cool:

 

 

Swojego czasu pytalem o taka opcje i zdecydowanie mi ja odradzano. Lepiej zamontowac maly rajdowy chwyt powietrza jak mial Mati czy Adamus w swoich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz naprawdę zainteresowany, to ja oddam Ci swój szyber za rozsądne pieniądze.

Z powodów ideologicznych :mrgreen: przywracam mojemu GTkowi fabryczny wygląd i likwiduję elektryczny szyber, wkładając pełny dach.

Ustrojstwo działa bez zarzutu, ale mnie wkurza, bo to nie oryginał.

Poza tym, przy montażu nie zwrócono uwagi na odpowiednie zabezpieczenie uszczelki i przez lata woda zrobiła swoje z blachą :evil: .

Dach tak, czy siak do wymiany, ale ostatecznie zrezygnowałem z ponownego montażu okna, mimo, że technicznie jest OK.

 

Jeśli cóś, to daj PW.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość firm montujących szyby samochodowe ma w ofercie szyberdachy do zamontowania w dachu. Nie jest ani specjalnie drogie ani skomplikowane, w przeciwieństwie do zmiany całego dachu w aucie na taki z wersji z szyberdachem. Te dodatkowe szyberdachy występuja jako otwierana mechanicznie, oraz jako elektryczne, ale te są droższe. Jak chcesz, mogę zapytać kumpla który pracuje w takiej firmie, ile taka przyjemność kosztuje, ale z tego co pamietam, przed laty w Niemczech kosztowały od chyba ze 150 Euro w górę...używanych nie polecam, bo rzeczywiście mogą przeciekać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokladany webasto ogolnie fajny bajer szklany przyciemniany, jak sie gasi auto ma funkcje domykania (uchylny i odsuwany) ma 2 male wady....jak auto stoi na deszczu to przecieka do srodka na uszczelce i zaczyna korodowac na okolo :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieka lub koroduje nie dlatego, że jest, tylko dlatego, że jest dziadosko zamontowany.

Mój nie przecieka, nawet w czasie ulewy, ale wokół uszczelki są bąble od korozji, bo baran to musiał montować a nie specjalista.

 

Jak z każdą naprawą i modyfikacją - aby nie narzekać, trzeba oddać auto w ręce fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój montował poprzedni właściciel w Belgii:

- przecieka

- spalił się silniczek

- dziura wycięta otwieraczem do konserw

- woda tam się zbiera i koroduje

- pęknięcia dachu od szybra do słupków

- wyfalowana powierzchnia dachu

- wycięte wzmocnienie

- dziura w podsufitce wydarta chyba pazurami, zamaskowana była jakąś gumą która odpadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój montował poprzedni właściciel w Belgii:

- przecieka

- spalił się silniczek

- dziura wycięta otwieraczem do konserw

- woda tam się zbiera i koroduje

- pęknięcia dachu od szybra do słupków

- wyfalowana powierzchnia dachu

- wycięte wzmocnienie

- dziura w podsufitce wydarta chyba pazurami, zamaskowana była jakąś gumą która odpadła

 

bajka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój montował poprzedni właściciel w Belgii:

- przecieka

- spalił się silniczek

- dziura wycięta otwieraczem do konserw

- woda tam się zbiera i koroduje

- pęknięcia dachu od szybra do słupków

- wyfalowana powierzchnia dachu

- wycięte wzmocnienie

- dziura w podsufitce wydarta chyba pazurami, zamaskowana była jakąś gumą która odpadła

Z tego, co słyszałem, w krajach Beneluksu była oferowana usługa montażu szyberdachu pod supermarketami- idziesz na zakupy, a jak wracasz- hurra, masz szyberdach :wink: No i potem takie problemy, jak ma Adaś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sprzęt, mimo powyższych wad, dopóki się nie zjebał to był fajny :mrgreen:

otwieranie, uchylanie, domykanie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki...

 

a teraz dostał puszkę silikonu miedzy uszczelkę a dach i drugą między uszczelkę a szybę i przynajmniej z parasolem nie muszę jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko się zbiorę do wymiany - a chciałbym jeszcze w listopadzie - to mój szyber będzie do wzięcia za pasztet. Działa, nie cieknie, nawet wygląda.

Ale parszywieje od niego blacha dachu i wycięte jest wzmocnienie, więc wywalam ten "bajer" i przywracam GTkowi oryginalny, fabryczny stan.

Pewnie był założony w Holandii pod marketem :mrgreen:

Czy ktoś może polecić porządny warsztat blacharski do tego typu operacji w WLKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z lakiernikiem ustalalem wyciagnie mi szybra wszystko zabezpieczy na okolo, wstawi porzadnie i dach malnie..... w sumie jakis plus bedzie ze mi brama spadla na dach :evil::evil:

 

Powinien smigac bez problemów, jest mega zwlaszcza na trasach w aucie w którym nie ma klimy, no i romantycznie gwiazdy w nocy mozna poogladać :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby coś mam dobre kpl poszycie dachu do GT sedana.... :lol:

 

Na mnie czeka kawiorowe, poszycie+poprzeczka+podsufitka za rozsądne pieniądze, ale jeśli Twoje jest również OK, bez żadnych dziur po antenach, itp. oraz w jedynym słusznym kolorze i w w/w komplecie, to poproszę o propozycję na PW. Od kolegi z forum wezmę prędzej niż od graciarza. Nawet jeśli trzeba po to podjechać kawałek. :smile: .

 

Brałem pod uwagę opcję usunięcia korozji wokół szybra i porządny montaż, ale blacharz który to widział stwierdził, że pod bąblami są już pewnie dziury :sad: . I dlatego idzie won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...