Skocz do zawartości

temperatura oleju w sti-czujnik przy filtrze


marcinwrxsti

Rekomendowane odpowiedzi

Przewertowałem forum i dowiedziałem się , że na czujnik temp. oleju jest specjalne miejsce. Ja mam go zainstalowanego za pomocą podkładki przy filtrze oleju. Po lekturze forum rozumiem, że jest to złe miejsce.

Czy mam to zmieniać? Jaka może być różnica we wskazaniach zegara - wyższa teperatura, czy niższa niż w rzeczywsitosci?

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem forum i dowiedziałem się , że na czujnik temp. oleju jest specjalne miejsce. Ja mam go zainstalowanego za pomocą podkładki przy filtrze oleju. Po lekturze forum rozumiem, że jest to złe miejsce.

Czy mam to zmieniać? Jaka może być różnica we wskazaniach zegara - wyższa teperatura, czy niższa niż w rzeczywsitosci?

Pozdrawiam :smile:

 

zamontuj w boku, teraz temp pokazywana jest nizsza niz w rzeczywistosci.

 

W bloku pod IC jest korek zadslepiajacy na imbus, w jego miejsce wkrecasz przejsciowke i do tego czujnik temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, najprościej zamontować go w korku spustowym w misce, i chyba najmniej tam przekłamuje rzeczywistą temperaturę oleju

 

Problem w tym, że przy każdej zmianie oleju tj. odkręcaniu korka czujnik się ukręca. Poza tym czujnik wkręcony w blok pokazuje według mnie bardziej realną temperaturę - olej na dnie miski według mnie ma niższą temperaturę, niż w bloku :roll:.

 

Nie to, że chcę tu polemizować z emotorsportem, bo on na pewno o subaru wie więcej ode mnie :twisted:, ale jednak mimo wszystko zamontowałbym w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem: NAJPROŚCIEJ, nie najlepiej.... :lol: chociaż lepiej niż pod filtrem oleju, jak dotąd... :smile: zgadzam się w pełni z Przemkiem, który wie tyle samo com ja lub więcej na temat Subaru, tylko udaje skromnego....że w bloku jest lepiej, tylko nie najprościej.... :smile:

 

[ Dodano: Sro Paź 07, 2009 5:44 pm ]

I chyba czas na pomuki dla komancza i Przemqa.... :grin: panie Marcinie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też w lewej głowicy:

 

Obrazek

 

Musisz podnieść auto, zdjąć osłonę i trochę się nagimnastykować z przedłużkami, ale da radę. Dobrze jest też zdjąc lewe koło.

 

AZTEC a za prawa autorskie do wykorzystywania mojego zdjęcia zapłacileś :?: :wink: :mrgreen: . A tak serio to to miejsce jest idealne i z punktu dokładności temp i łatwego monatażu :cool: . Zamontowanie czujnika w korku spustowym jest totalnym bezsensem, róznica wynosi ok 15st. , po za tym jest przy tym wiecej pracy i kłopotu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...