Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Gazik napisał(a):

To ja wolę na odwrót
 

Ja też, dziś zdążyłem skosić dosłownie chwilę przed deszczem :)

 

Powoli trzeba myśleć o jesiennym nawożeniu. Pytanie za sto punktów, kiedy? 

 

 

20240831_114045.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

Ja też, dziś zdążyłem skosić dosłownie chwilę przed deszczem :)

 

Powoli trzeba myśleć o jesiennym nawożeniu. Pytanie za sto punktów, kiedy? 

 

 

20240831_114045.jpg

 

Gratki, bo klimat zakątka i murawa przecudne ! Ja bym się wstrzymał chwilę z nawożeniem, niczego raczej nie brakuje trawnikowi. Mocno podlewasz czy wystarczy opadów ? U nas niestety patelnia i chlorofilu w trawie niewiele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RomRomm napisał(a):

 

Gratki, bo klimat zakątka i murawa przecudne ! Ja bym się wstrzymał chwilę z nawożeniem, niczego raczej nie brakuje trawnikowi. Mocno podlewasz czy wystarczy opadów ? U nas niestety patelnia i chlorofilu w trawie niewiele :lol:

Dzięki! Odkąd zmieniłem nawóz na Yara Mila jest dużo lepiej z kolorem. A leję sporo ze zbiornika na deszczówkę. Teraz jak było bez deszczu chyba ze 3 tygodnie musiałem się odrobinę ratować z kranu, bo było słabo i już żółto, ale chyba wywiercę jednak studnię w tym celu. 

 

Na pewno na jesieni pójdzie też dolomit, bo ziemia zakwaszona, tylko jeszcze nie wiem kiedy dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał(a):

Na pewno na jesieni pójdzie też dolomit, bo ziemia zakwaszona, tylko jeszcze nie wiem kiedy dokładnie. 

 

U nas studnia jest, 9 kręgów. Jednak gdyby wskoczyć, to by nogi połamał :facepalm:

Dopieszczasz swój ogród, znasz go lepiej niż my. Trafisz z porą, będą znaki :D

 

Edytowane przez RomRomm
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, dziś zdążyłem skosić dosłownie chwilę przed deszczem
 
Powoli trzeba myśleć o jesiennym nawożeniu. Pytanie za sto punktów, kiedy? 
 
 
20240831_114045.thumb.jpg.39a8fa5381c941ad2d979787b51dae72.jpg

Zazdroszczę, u nas sucho i deszczu nawet w prognozach nie widać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę dosadzić. Miałem kilka krzaków ale szlag je trafił a to najsmaczniejsze owoce działkowe. Mam kilka agrestów i porzeczek szczepionych na patykach ale dzieci najchętniej maliny obżerają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gazik napisał(a):

Też muszę dosadzić. Miałem kilka krzaków ale szlag je trafił a to najsmaczniejsze owoce działkowe. Mam kilka agrestów i porzeczek szczepionych na patykach ale dzieci najchętniej maliny obżerają
 

Ja mam dwie odmiany od brata z plantacji, obie mają ogromne owoce i są bardzo plenne, ale nie powiem Ci nazwy, wiem tylko że jedna z Anglii, druga z Włoch :) A młody codziennie się nimi objada :)

 

P. S. Wczoraj skosiłem, za kilka dni powalczymy trochę z chwastami, bo narosło badziewia. 

20240911_163144.jpg

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przy okazji dowiedział się nazwę odmiany będę wdzięczny . Wolę kupić coś sprawdzonego niż kupić i czekać czy coś z tego będzie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gazik napisał(a):

Jakbyś przy okazji dowiedział się nazwę odmiany będę wdzięczny . Wolę kupić coś sprawdzonego niż kupić i czekać czy coś z tego będzie emoji16.png.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spytam jutro brata jak się nazywają i czy da się je kupić w PL. Ta angielska odmiana rośnie jak szalona i ma bardzo dużo owocu, włoska dużo mniejsza i dużo późniejsza, ale bardzo słodka. Obie typowo deserowe z bardzo dużymi owocami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maliny dalej szaleją, szkoda że po weekendzie temperatura ma spaść w nocy do 3 stopni, bo nadal kwitną i owocują. No ale trudno, brat mi zrobił instruktaż jak je prowadzić na dwa zbiory, będzie trzeba czekać do lata :)

20240927_113823.thumb.jpg.fe156cc49e12828f3c2672ea77fbab1c.jpg

20240927_113836.thumb.jpg.e09978f117f40a7a029649674a960bb6.jpg

20240927_173959.thumb.jpg.5099bff137463f7e2afc7c7869827906.jpg

 

 

P. S. Co do wcześniejszego pytania o nawóz, zrobiłem test PH, było kwaśno i poszło już wapno nawozowe, a jutro koszenie i jesienne nawożenie. Jednak pójdzie Yara Mila Corn, ma obniżony azot, za to dużo fosforu i potasu, a do tego dawka żelaza na problemy z mchem i powinno być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.  A u malin cięcie bardzo ważne w terminie.  U mnie dominują duże drzewa. Za duże do ogrodu.  Lipa, tulipanowiec, ozdobna śliwa i jabłoń,  miłorząb i jodła kalifornijska. Plus 2 potężne bukszpan. Te ostatnie niestety ucierpiały od ćmy choć oprysków było 6 ! 

Edytowane przez stefanekmac
Literówki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...