Skocz do zawartości

Konsekwencje "podwójnego gazu"


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczymy co WiS odpisze... bo wlasnie o chodzi... co dalej

 

Uprasza się uprzejmie o cierpliwość... Bo muszę pogrzebać w kodeksach - a kodeksy są gdzieś w duuuużej kupie szpargałów... :-( zaś ja nie całkiem czasowy.

 

Może ktoś ma tę wiedzę, że tak powiem, bardziej na podorędziu...? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sluchajcie - jest taka sytuacja... Zabieraja wam prawo jazdy za cokolwiek... (np punkty)... Jezdzicie bez prawka... zatrzymuja was i co? ;-)

 

W zaleznosci za co zabiora prawko, jezeli za alkohol i jestes po wyroku sadowy, ,to sie nazywa, uchylanie przed wyrokiem sadowym i moga Cie zamknac, jezeli jest to przez punkty, to w najgorszym wypadku moga Ci auto sciagnac na parking, moga tez dac mandat w zaleznosci od upierdliwosci gliny.

Jezeli masz gadane, to nawet bez niczego Cie pusci.

Znajomy jechal bez prawka (ktorego nigdy nie mial) zatrzymal go patrol, powiedzial, ze jedzie do apteki po lekarstwa bo zona sie zle czuje, a jest w ciazy.......... itd. Dostal mandat 50 zł za przechodzenie na czerwonym swietle i nie mial wiecej wyciagnietych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jechal bez prawka (ktorego nigdy nie mial) zatrzymal go patrol, powiedzial, ze jedzie do apteki po lekarstwa bo zona sie zle czuje, a jest w ciazy.......... itd. Dostal mandat 50 zł za przechodzenie na czerwonym swietle i nie mial wiecej wyciagnietych konsekwencji.

 

widać zależy na kogo sie trafi :roll:

 

... jak mnie Mamusia nie wyda (ktora spotkalem dzisiaj w SIPie) to sie nie dowiecie, ze samochod juz stoi a jutro moze zarejestruje

 

OGS, to trzeba będzie jakieś forumowe chrzciny WRX-a zrobić na kiełbaskach czy coś :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saval, jakiego nalesnika.... nalesniki zjadam na sniadanie ;-) noramlnego montuje ... jedynie slusznego ... wysokiego ;-) tylko mam z dziwnego zrodla i jeszcze musze przymierzyc czy w ogole pasuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge dodac zalacznika...

 

wejdz tak: http://www.subaru.co.uk/IMGGB/WWW/Subar ... endocument

 

Zdjecie gdzie stoi kombi tylem, i sedan przodem...

 

Apropo... dzisiaj w urzedzie komunikacji wystawili mi potwierdzenie

na ktorym napisane bylo, ze samochod jest typu Kareta (Sedan)...

No prosze.... kupujesz Subaru i jestes krolem :D masz Karete! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, chyba masz racje...

 

Tutaj mam jeszcze takie zdjecie MY03: http://www.carsafe.com.au/images/blue-w ... d-dots.jpg

 

Tylko, ze te co teraz przyszly MY05 one jakies takie ciemne... obok stal forester na aluminiowych i to zupelnie inny kolor...

 

Ale co tam - ja i tak maluje na zloto :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawy konsekwencji "podwójnego gazu" ciąg dalszy:

 

Skuteczny sposób na pijanych kierowców

PAP, MD / 2005-04-16 01:32:00

"Dziennik Zachodni": Bardzo skuteczny cios w drogowych pijaków to art. 291 Kodeksu Postępowania Karnego, który pozwala na zabezpieczenie samochodu na poczet ewentualnej grzywny.

 

W woj. śląskim we wprowadzeniu tego przepisu w życie nie mają sobie równych policjanci z Siemianowic Śląskich. Do tej pory zabezpieczyli 35 samochodów o łącznej wartości ponad 350 tysięcy złotych!

 

- Nie mamy pobłażania dla drogowych piratów, którzy jeżdżą na podwójnym gazie, zapewnia sierżant sztabowy Władysław Luberda, z sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Policjanci dogadali się z tamtejszą prokuraturą rejonową, która w najbardziej poważnych przypadkach z udziałem pijanych kierowców zgadza się na takie zabezpieczenia.

 

- Od tej pory udało nam się zabezpieczyć w ten sposób 35 samochodów. Prokurator w zasadzie nie odrzuca naszych wniosków. Zawsze w takich sytuacjach kierowcy byli pijani, mieli w wydychanym powietrzu ponad 1,4 promila, powodowali wypadki i kolizje, a przy okazji wielu wcześniej odebrano uprawnienia do prowadzenia samochodów - wyjaśniają policjanci.

 

Na czym polega zabezpieczenie? - Zazwyczaj kierowcy mogą jeszcze dysponować samochodem, ale nie mogą go sprzedać do czasu zakończenia sprawy. A gdy w przyszłości sprawca nie będzie chciał zapłacić na przykład grzywny, co się zdarza, pojazd pójdzie pod młotek - dodaje Władysław Luberda.

 

Swoją drogą, zwróćcie uwagę na średnią wartość "zabezpieczonych" samochodów. Czyżby po pijaku jeździli w Polsce głównie biedacy...? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...