Skocz do zawartości

dymek spod maski


marcinwrxsti

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w planach jescze dwa wyjazdy w sierpniu ale nie wiem czy się uda. Dzisiaj zauważyłem, że w pewnych momentach ( nie zależnie od skali upalania) spod maski wydobywa się mały dymek :???: . Taki delikatny , że ledwo go widać.. Zaraz też zanika. Smierdzi jakimś takim czyms plastikowym. Zaglądałem i widze, że jest to gdzieś na lewo i w dół od intercoolera. Samochód jedzie normalnie. Olej jest. Jeszcze dokładnie nie oglądałem . W ponieziałek wymieniam pompę wspomagania więc z fachowcami z łódzkiego aso obejrzymy. Tyklo pewnie własnie wtedy dymiku nie będzie. Czy to mozliwe , że przy dolewce coś mi kapnęło i teraz dymi?Czy raczej to początek jakiegoś nieokreslonego końca.

Trochę to chaotyczne ale może Ktos ma jakis pomysł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ubytek płynu chłodniczego, bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym tegoż płynu, aż po nierówną pracę silnika na wolnych obrotach i dymienie na biało.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=126842

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... iew=newest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinwrxsti

Zanim zabierzesz się za poważne sprawdzanie, które powyżej słusznie koledzy sugerują, zerknij na gumę osłony wewnętrznego przegubu prawej (patrząc od strony kabiny) półosi.

U mnie ona pękła i podczas jazdy rzucało smarem na wydech. Jest to zapach nieco odmienny od palonego oleju - właśnie taki trochę plastikowy.

Choć w moim przypadku rzecz się działa w Forku, podejrzewam że w Imprezie podobny defekt też może mieć miejsce.

Sprawa o wiele prostsza od wycieku spod osłony zaworów lub głowicy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na razie i na telefon się okazało, że przecieka wężyk idący od pompy wspomagania, którą wymieniam. Przecieka na łączeniu gumy z jakimś metalem, czy plastikiem... kapiąc na dół, na jakąś częśc układu wydechwego. Stąd ten dym. Szef aso powiedział, że cały ten system wężyków będzie w czwartek i kosztuje około 1200 brutto. Podkreślił, że Robocizna też b. trudna Wszystko usłyszałem niczego nie widziałem :???: , zobaczę w piatek i wtedy napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...