Skocz do zawartości

Padła skrzynia w WRX


Fx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że nie odzyskam kasy.

Kupiłem taki samochód, a nie inny też wiedząc, że to będzie strata pieniędzy.

Taka prawda ale frajda opłacalna i tyle. Znajomy ma Evo i bym się nie zamienił, bo nie ten klimat - nie ma tego czegoś...

 

Następnie - chciałbym już tak zrobić samochód, że jak nim gdzieś dalej wyruszę (ostatnio mieliśmy pomysł pojechać do Pragi) to chciałbym też wrócić i nie koniecznie na lawecie, bo wtedy się okaże, że jednak wsadzenie STi wyszłoby taniej...

 

Na chwilę obecną nie zamierzam krzesać z niego więcej koni ale chcę mieć samochód, który będzie jeździć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fx, seryjna skrzynia WRX wytrzyma i 300 km jak będziesz ją normalnie użytkował. Wiadomo, że 2 bieg jest najbardziej narażony ( bo i na nim zazwyczaj się katuje furę); ja osobiście bym nie zmieniał ani tuningował skrzynię. Chybę, że masz za dużo czasu i pieniędzy (pamiętaj, że zazwyczaj myki typu coś z STi do WRX itd to wbrew pozorom nie plug&play i moim zdaniem tylko zwiększa się prawdopodobieństwo psucia) to se wkładaj z STI. Pamiętaj o półosiach i wymianie reszty gratów - przy okazji zmień zaciski i zawias. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Niektórzy odlatują dopiero przy mach 3 ;)

 

Bo dopiero wtedy zaczyna sie zabawa. :wink:

 

 

Fx, moim zdaniem chyba lepiej jest wymienic cala skrzynie zamiast naprawiac i dlubac w poprzedniej. Przerabialem obie te opcje u siebie i jak na razie bardziej jestem zadowolony z wymiany calosci skrzyni. Trzeba tylko troche przyfarcic z kupieniem nie zakatowanej skrzyni... Najlepiej umowic sie z kims ogarniajacym temat na rozebranie takiej skrzyni i wtedy podejmiesz decyzje, czy ja bierzesz czy nie. Opcja drozsza, ale wykluczajaca niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprowadzić z USA kompletny wkład z Type RA (cena około 1700-1800$- oczywiście nowy)-

 

Obrazek

 

RST-1140 Type RA Gear Set for 5MT '02-'07Ratios -- 3.083 / 2.062 / 1.545 / 1.151 / 0.825)

 

dolar leci i ma lecieć więc sie chyba skuszę , ale poczekam jak będzie po 2 zety :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fx, moim zdaniem chyba lepiej jest wymienic cala skrzynie zamiast naprawiac i dlubac w poprzedniej

 

Zależy od ceny i stanu skrzyni- zestaw, do którego podałem linka, ma jedną dużą zaletę- jest nowy :lol: . Poza tym bardzo go sobie cenią na różnych forach Subaru.

 

dolar leci i ma lecieć więc sie chyba skuszę , ale poczekam jak będzie po 2 zety :razz:

 

Już był, przegapiłeś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Type RA Sets include: main shaft & all forward gears, shaft lock nuts, front oil seal, 3rd/4th shift rail, 3rd/4th synchro hub, 4th synchro ring, 3.90 speedometer gear, and rear case gasket "

 

A gdzie reszta biegów ? Łożysk ?

Cena już rośnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriętujesz się czy są takie wkłady do rocznika '06?

 

Wkład ze zdjęcia pasuje do skrzyni 5MT (WRX 02-07) (PW)

 

Dzięki za info! :arrow: P.W.

Raga W twoim przypadku było o tyle łatwiej, że mogłeś do swojego dostać. Do mojego niestety nie było, a stać nie mógł w nieskończoność. Co za tym idzie? Remont! Też nie było jakoś koszmarnie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam., zależy jak użytkujesz samochód. Jeżeli jeździsz tylko po mieście, to myślę, że wystarczy 1,15. Można to inaczej rozwiązać, kup sobie na allegro takie coś o nazwie MBC. Jak pojedziesz np. na Ułęż, to możesz sobie podkręcić na 1,5 albo nawet 1,7 jak już ktoś wcześniej zasugerował. I nie trzeba jeździć do żadnego Krakowa. :smile:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

 

P.S. Raga dobrze gada. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...