Skocz do zawartości

Impreza GT MY98...czy to przegub?


Michał z Ursusa

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś paru dni zauważyłem że przy maksymalnym skręcie w lewo lub prawie maksymalnym coś puka przy lewym kole, takie delikatnie pukanie, czy to może być przegub czy coś innego??

 

Tak na marginesie w jakich cenach są przeguby do GT'ka?

Dzięki za pomoc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś paru dni zauważyłem że przy maksymalnym skręcie w lewo lub prawie maksymalnym coś puka przy lewym kole, takie delikatnie pukanie, czy to może być przegub czy coś innego??

To może być przegub.

Tak na marginesie w jakich cenach są przeguby do GT'ka?

Od około 200 pln w górę za sam przegub - podróbkę.

 

W ASO nie kupisz oddzielnie przegubu tylko całą półoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę kupował zamiennik to kupować jakiejś konkretnej firmy?? jak tak to jakiej??

 

Czy przeguby wymienia się parami że jak jeden już pada to dobrze zmienić i drugi??

 

Czy można zastosować jakieś mocniejsze przeguby np z STI?? jak tak to jaka to kasa mniej więcej??

 

Sama wymiana przegubu to drogo kosztuje? i ile trwa mniej więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę kupował zamiennik to kupować jakiejś konkretnej firmy?? jak tak to jakiej??

 

Np. Lobro (GKN)

 

Czy przeguby wymienia się parami że jak jeden już pada to dobrze zmienić i drugi??

 

Nie. (pamiętaj, że w aucie masz ich 8 )

 

Czy można zastosować jakieś mocniejsze przeguby np z STI??

 

ZTCW w STI są inne półośki. Chyba, że chodzi Ci o STI w nadwoziu GC.

 

Sama wymiana przegubu to drogo kosztuje? i ile trwa mniej więcej??

 

Jedno i drugie zależy od wymieniacza najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinieneś sprawdzić pozostałe gumy chroniące przeguby. Z czasem parcieją, bywa, że zostają uszkodzone mechnicznie, albo opaska nie wytrzyma i spadnie... Najlepiej kontrolować to przed i po zimie. Czasem zdążysz wymienić samą manszetę(są gotowe zestawy - guma, opaski i smar), zanim piach wymieszany ze smarem zmielą Ci cały mechanizm... Czasem, niestety, musisz kupić cały przegub :( tak jak w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wymienie ten przegub z lewej strony bo puka i poprosze żeby sprawdzili wszystkie i jak będzie potrzeba to też się zrobi.

Generalnie dopiero we czwartek lub piątek pojade na warsztat i chyba za dużo nie będę jeździł do tego czasu bo boje się że się rozleci kompletnie ten przegub.

Miałem z początku robić zmiane olejów silnik/skrzynia/dyfer do tego filtry i przewody zapłonowe a tu jeszcze ten przegub ehhh :sad: :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz zalerzy czy masz wersje z ABS czy bez..... i dalej (u mnie tak bylo) ja mam MY98/97 i mam ABS ale na piescie nie na przegóbie i wtedy kupujesz przegób do wersji bez ABS (polowe tanszy albo lepiej)

 

CO do produktów chyba ten co jest w orginale pochodzi (i wyglada zreszta tak samo) z firmy NKN. Jest to orginal japonski i cena .....uwaga uwaga w IC bersja bez 117zl a z pierscieniem ABS 320zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G17014 -112,26 zł tu masz model podasz im to i ci znajda

na 99% bedzie pasowal i olej co ci znawcu z IC mowia !!!

Jest to przegób NKN japoniec nie zaden badziew przerabialem juz 2 przegóby i kazdy inny rozpada sie po 3-4 miesiacach i sa tak zrobione ze pozal sie boze !! :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak niemialem ostatnio czasu tez dalem do warsztatu......efekt byl taki ze chlopaki nie zalorzyli zawleczki na półosi i sobie wypadla i zjechala koncówke ząbków.....siedzialem z pilniekiem potem i poprawialem, bo nie dalo sie zalorzyc przegubu!!!! :evil::evil:

 

Podjechalem i tak ich zjechalem ze az przykro w sumie moglem isc po bandzie i żadac nowej półosi...... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po wycieczce do Inter Carsu i wystaniu się w kolejce mam następujące newsy:

 

Pan poinformował że jest przegub za te 112zł ale poinformował także że to jest przegub zewnętrzny i że jest jeszcze wewnętrzny i powiedział że w Inter Cars nie występuje przegub wewnętrzny.

Ja zamówiłem dwa zewnętrzne ponieważ są tanie więc będzie na wszelki wypadek.

 

Moje pytanie polega na tym gdzie się da kupić i czy wogóle jest możliwe kupna wewnętrznego przegubu pan w IC powiedział że może być tak że wewnętrzny jest zintegrowany z pół ośką i trzeba będzie kupić całą pół oś to prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ze wewnetrzny ci szczeka ??? one sa niezniszczalne prawie no chyba ze smigales bez oslony????ps przy skrecie to głownie zewnetrzne albo dyfer :twisted::twisted:

 

A co do wewnetrznego ja go tez sciagalem i smarowalem jak robielem przegóby (na wszelki wypadek) i jest rozbieralny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...