Skocz do zawartości

poprzeczki dachowe do legaca ?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie oprócz serwisu :) kupić poprzeczki dachowe do legaca kombi 2004 ?

Jestem w kontakcie z THULE ale do kombi będą za kilka miesięcy, do sedana już mają.

 

Jest dokładnie jak mówisz. Thule za kilka miesięcy. Reszta nie ma. W serwisie kosztuje duuuuużo.

 

Ja nie mogłem czekać i kupiłem w serwisie. Jako pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że poprzeczki pasują świetnie i mają na bokach ładny napis "SUBARU". I tak jak kiedyś powiedział WJR są zrobione przez firmę Mont Blanc, ale ona sama o tym nie wie (albo udaje ;-)) i nie ma żadnych zamienników w wolnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, to są jakieś specjalne, ze srebra,tytanu,lekkich stopów kosmicznych czy coś w tym stylu? Zresztą nie dziwi nic, dziś zapłaciłem za obudowę filtra paliwa(taki kawałek plastiku do którego przykręca się filtr i na górze ma pompkę odpowietrzającą) do Forda Transita 750 zł :( ten plastik nie wygląda na jakieś technologie kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam specjalne. Za napis się płaci. Może zrobię teraz interes na wypożyczaniu. Kto chce? Oryginalne belki do legaca za powiedzmy 20 PLN za dobę ;-)

 

Ja niestety nie mogłem czekać, bo wtedy narty by mi koło nosa przeleciały. A parcie było duże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są sytuacje podbramkowe. A jakiej długości narty ewentualnie weszłyby Ci do bagażnika w Legasiu? W Mondeo wchodzą do 160cm, 150cm to się wozi płasko na podłodze, w Forysiu do bagażnika wchodzą mi tylko tzw Super Shorties -99cm albo dziecinne, inne to już ze złożonymi fotelami lub na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moj Mondek też więżniarka, po prostu takiej długości deski wchodzą do bagażnika, pytam z ciekawości jakie wchodzą do Legasia bo jakbym zakupił takiego to pewnie taniej mi wyjdzie krótsze deski nowe kupić niż poprzeczki,trumnę i dodatki hehe, a nowe deski kupić też przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moj Mondek też więżniarka, po prostu takiej długości deski wchodzą do bagażnika, pytam z ciekawości jakie wchodzą do Legasia bo jakbym zakupił takiego to pewnie taniej mi wyjdzie krótsze deski nowe kupić niż poprzeczki,trumnę i dodatki hehe, a nowe deski kupić też przyjemne

 

Ja mam narty 160 najdłuższe w rodzinie, więc raczej się nie zmieszczą. Zresztą nawet do głowy mi nie przyszło, żeby próbować...

 

Więźniarka jeżdżę hehehe :twisted: ładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 cm w Mondku wchodzą do bagaznika po skosie bez problemu i jescze można roletę zaciągnąć,150cm po skosie płasko na podłodze.W Legasiu bagażnik jest deko mniejszy ale też spory stąd pytanie, jak jadę na jeden dzień na narty to jest to dość wygodne rozwiązanie.

 

Do legaca wchodzi spoko 2 metrowy trup. I też roletę można zaciągnąc :mrgreen:

 

A serio to nie próbowałem. Mam zwykle dość majdanu, żeby jeszcze próbować narty wsadzać ;-) Natomiast chętnie dowiem się jak już odbierzesz swojego szuwara :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast chętnie dowiem się jak już odbierzesz swojego szuwara :-)

No i tu jest mały problem bo mi termin odbioru proponują na...uwaga uwaga...25.05 na szczęście tego roku, lekko mnie to załamało bo to ponad 2 miesiące, do interesu dopłacę najprawdopodobniej VAT minus 6 tys i minus gorsza amortyzacja-czyli w plecy jakieś 13-14 tys licząc na utrzymanie się dobrego kursu euro z czym mogą być problemy. Lekko mnie to załamało i myślę o innym rozwiązaniu bo ten Legaś na teraz to tak mi wyszedł przypadkiem,w planie był na jesień, a teraz to mam okazję tylko zamienić Mondeo na coś innego(za dopłatą of course).Jutro muszę popracować nad tym koncepcyjnie, więc jeśli na koniec maja to poczatkowo powoże w nim tylko narty wodne(nie wiem w jakich się to kupuje rozmiarach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tyle się omarudziłem w serwisie, że aż chyba przestali mnie słuchać i obcenili poprzeczki ale raczej i tak nie kupię. Nowa cena miała być pod koniec tygodnia i oto jest 1090 pln brutto. Biorąc pod uwagę, że w niemczech kosztują 199 E, to nie jest źle bo koszty transportu, zresztą niemcy lojalnie nie chcą wysyłać do Polski, bo mówią, że są związani z umową. Jeżeli do połowy maja wypusci thule to kupię u nich, jeżeli nie to cóż 4 paczki w plecy i trza się przeprosić z serwisem, który nie jest taki zły ale o tym w innym poście.

P.S. Może kiedyś doczekamy osbługi w serwisie takiej jak w toyocie, to zależy od nas użytkowaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...