Skocz do zawartości

Wymiana plynow w MY05 STI..POMOCY!! ;)


nobby

Rekomendowane odpowiedzi

Motul, trzeba przyznac, ma straszliwa cene..35 pandow za litr :shock:

ale castrol juz jest w normalnej cenie i tego wlasnie zaleje....No chyba ze zaraz ktos napisze,nie nie,ten tez nie,heheh :mrgreen: :wink:

 

Castrol SAF-XJ 75w-140 fully synthetic final drive lubricant

http://www.opieoils.co.uk/p-736-castrol ... icant.aspx

 

Teraz tylko pytanko..ile wchodzi mi do mojej skrzyni z DCCD??4 litry starcza??

Dziekuwy i pozdro dla wszystkich :idea:

 

Ps.Carfit..dodalem ci punkta,heh :wink: thx.

 

o ile dobrze pamiętam to do skrzyni i dyfra weszło w WRX'e 5 litrów ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o ile dobrze pamiętam to do skrzyni i dyfra weszło w WRX'e 5 litrów ale mogę się mylić.

Dzieki,tylko WRX nie ma DCCD a ja nie mam zerowego pojecia czy, a jesli tak, to jak odbija sie to na pojemnosci wlewanego oleju :idea:

 

Ps.czy ja dobrze czytam?? system hamulcowy pochlania tylko 0,5 litra plynu hamulcowego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to do skrzyni i dyfra weszło w WRX'e 5 litrów ale mogę się mylić.

Dzieki,tylko WRX nie ma DCCD a ja nie mam zerowego pojecia czy, a jesli tak, to jak odbija sie to na pojemnosci wlewanego oleju :idea:

 

Ps.czy ja dobrze czytam?? system hamulcowy pochlania tylko 0,5 litra plynu hamulcowego :roll:

 

tak ale warto miec 1L plynu(przeplukac uklad podczas wymiany)

 

5L oleju starczy w sumie do skrzyni i dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale warto miec 1L plynu(przeplukac uklad podczas wymiany)

5L oleju starczy w sumie do skrzyni i dyfra.

Tak,dokladnie, kupie, a w sumie to juz zamowilem 1,0l plynu a co do oleju to wpadlem na "genialny pomysl" :wink: Zaleje skrzynie i jesli zostanie mi litr,a powinien,zaleje tez dyfer :cool:

Dzieks,pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale warto miec 1L plynu(przeplukac uklad podczas wymiany)

5L oleju starczy w sumie do skrzyni i dyfra.

Tak,dokladnie, kupie, a w sumie to juz zamowilem 1,0l plynu a co do oleju to wpadlem na "genialny pomysl" :wink: Zaleje skrzynie i jesli zostanie mi litr,a powinien,zaleje tez dyfer :cool:

Dzieks,pozdro!

 

jaki masz przebieg ? według spec olej w dyferencjale powinien być wymieniany co 60k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślimasz DCCD to lej GEAR COMPETITION 75W140 do skrzyni, do dyfra albo GEAR 300 75W90 a jak upalasz ten sam co do skrzyni, nie wlewaj 90 PA :idea:

bo?

 

p.s. jak mowisz "A", to wypada powiedziec i "B" (i ew. "C" :razz: )

 

bo :

 

A. nie ma zbyt dobrych wlasciwosci anykorozyjnych

B. mocno sie pieni

 

PA90 jest dobry do szper plytkowych, ale niezbyt mocno obciazonych, choc pol Nki w PL leje go do np Lancera (tylny dyfer)

 

do plytkowych szper i upalania najlepiej nadaje sie 75w140 (...)

komancz, gdyby wszyscy na Forum podawaliby (najlepiej od razu :mrgreen: ) takie wyczerpujace odpowiedzi, zycie byloby prostsze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich...zalalem dzis do skrzyni ten olej :arrow: Castrol SAF-XJ 75w140 i skrzynia jako tako chodzi jakby lepiej,lagodniej ale niestety synchronizatory bardziej daja znac o sobie....trezba bedzie znowu olej kupic i jeszcze raz wymienic..niestety :sad:

Jesli synchronizatory na tym oleju bardziej skrzecza to czym teraz zalac??dzieki za info :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...zalalem dzis do skrzyni ten olej :arrow: Castrol SAF-XJ 75w140 i skrzynia jako tako chodzi jakby lepiej,lagodniej ale niestety synchronizatory bardziej daja znac o sobie....trezba bedzie znowu olej kupic i jeszcze raz wymienic..niestety :sad:

Jesli synchronizatory na tym oleju bardziej skrzecza to czym teraz zalac??dzieki za info :idea:

 

a po co nalales ten olej? Jak juz bardzo chcesz Castrola, a widze ze mieszkasz w UK to nalej Castrola Syntrax, Angole bardzo go chwala w 6mt. W PL niedostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak jakos wyszlo..carfit ma STI z 2006 i jakos takos go najbardziej posluchalem...moze u niego dobrze biega na takim ale u mnie jednak nie..tzn skrzynia fajnie ale synchronizatory.....

W ogole to od razu mialem lac Motula ale wspominano powyzej ze Motul Gear 300 do skrzyni z DCCD sie nie nadaje...zreszta niewazne....

 

Patrze teraz na te oleje i zastanawiam sie od 30min czy zamowic

:arrow: polsyntetyka - Castrol Syntrax 75w 90

czy

:arrow: syntetyka motul Gear 300 75w90

Synchro skrzecza mi tylko przy 4 i 6 i nie wiem teraz ktory bylby bardziej pomocny aby je uciszyc :roll: , a 3 raz nie mam zamiaru juz oleju kupowac :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co nalales ten olej?

 

Jacek bo ten olej jest bardzo dobry :idea: i nadaje sie do tych skrzyń. Podejrzewam jedno bo mielismy podobny podobny przypadek tylko z Motulem. Stary olej (minerany) był długo nie zmieniany , nalał dobrego oleju , i wypłukało szlam pomiedzy synchr. a kołami i bardziej jest wyczuwalne zgrzytanie. Niestety tak czasami jest , jak jest zaniedbana wymiana oleju w skrzyni, mało tego, nalanie teraz nawet tego samego oleju co miałeś nie pomoże , bedzie zgrzytało, zwyczajnie Jego skrzynia jest w nienajlepszej kondycji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co nalales ten olej?

Podejrzewam jedno bo mielismy podobny podobny przypadek tylko z Motulem. Stary olej (minerany) był długo nie zmieniany ,

No wlasnie ze raczej nie...rok temu, a prawie juz poltora temu(dokladniej 11000tkm) wlany zostal Miller ale nie znam pelnej specyfikacji...

Podpowiedzi mialem aby zmienic bo na wysokich obrotach czasami 4 zaskrzeczy a 6 zawsze jesli b szybko zmieniam..jesli wolniej to sie czesto obejdzie bez...nie jest zle..tzn teraz jest gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co nalales ten olej?

Podejrzewam jedno bo mielismy podobny podobny przypadek tylko z Motulem. Stary olej (minerany) był długo nie zmieniany ,

No wlasnie ze raczej nie...rok temu, a prawie juz poltora temu(dokladniej 11000tkm) wlany zostal Miller ale nie znam pelnej specyfikacji...

Podpowiedzi mialem aby zmienic bo na wysokich obrotach czasami 4 zaskrzeczy a 6 zawsze jesli b szybko zmieniam..jesli wolniej to sie czesto obejdzie bez...nie jest zle..tzn teraz jest gorzej...

 

To potwierdza że z Twoją skrzynią nie jest dobrze, :roll: i zapewniam Cie że nie jest wina oleju, na tym oleju mozesz to bardziej czuć :idea: . Możesz sobie trocin do oleju dosypać :mrgreen: :wink: bedzie ciszej i lepiej , ale czy naprawde o to chodzi ? predzej czy później i tak skrzynia powie pa pa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza że z Twoją skrzynią nie jest dobrze, :roll: i zapewniam Cie że nie jest wina oleju, na tym oleju mozesz to bardziej czuć :idea: . Możesz sobie trocin do oleju dosypać :mrgreen: :wink: bedzie ciszej i lepiej , ale czy naprawde o to chodzi ? predzej czy później i tak skrzynia powie pa pa :cry:

Oj sam nie wiem...rok temu Olly Clark przed zakupem sam jechal tym autem i stwierdzil ze nie ma sie zbytnio czym przejmowac...jego slowa...sprobowac zmienic olej,ale wtedy nie pytalem na jaki...

Tydzien temu bylem znowu u RCM i ich mechanik jezdzil autkiem i stwierdzil ze takze nie ma sie czym przejmowac..chyab debila ze mnie nie robili??!!

Ppodpowiedzial mi abym sprobowal Syntrax'a..jednak ja juz w domu mialem SAF XJ wiec co mailem zrobic..

Chyba zaryzykuje jesli jest w ogole co i zaleje sobie tego Syntraxa lub Motula..jesli bedzie zle to trza bedzie skrzynie rozbierac i tyle na ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleje sobie tego Syntraxa lub Motula.

 

zalej dla Twego świetego spokoju , ale ja jestem prawie na 100% przekonany że to prawie nic nie da :roll:

Jeśli bedzie chwilowo dobrze, a zasugerowałeś sie moją opinią, zwrócę Ci za ten olej :idea: serio :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah..spox,nie,dzieki :wink: bez jaj,trzeba byc dziadem ale honorowym,hehe :mrgreen: :wink: ..a jak bedzie zle to mi napisz na pw ile zrobienie takiej skrzyni akurat u Ciebie...synchro 4 i 6..spasiba

Ps..oczywiscie cena po odciagnieciu za olej,hahah :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah..spox,nie,dzieki :wink: bez jaj,trzeba byc dziadem ale honorowym,hehe :mrgreen: :wink: ..a jak bedzie zle to mi napisz na pw ile zrobienie takiej skrzyni akurat u Ciebie...synchro 4 i 6..spasiba

Ps..oczywiscie cena po odciagnieciu za olej,hahah :mrgreen: :wink:

 

Nobby , powiem tak :roll: nie mi polemizować z Olly Clarkiem :idea: bo znam go osobiście , byłem u niego w firmie i jest dla mnie wielkim autorytetem i jesteśmy w stałym kontakcie :roll: . Natomiast z mojego skromnego podwórka moge Ci powiedziec ze ten olej oraz Motul 75W140 wlewamy wielu upalaczom, i nic sie nie dzieje :idea: . Ja tez sam sobie tego nie wymyśliłem, i polegam na innych bardziej doświadczonych zespołach rajdowych i wiem że ten olej jest z powodzeniem używany a profesjonalmym sporcie, sam kiedyś opisywałem swoje problemy z DCCD , że po pół godzinie upalania samochód robi sie mega podsterowny, mechanik z zespołu SPRT , doradził mi zmień olej na 75W140 , i sam byłem w szoku ale pomogło :idea: . Kiedyś mieliśmy problem z pewnym autem z DCCD , na dodatek S.E. , zmieniliśmy olej na Motul 75W140 i 5 bieg zaczął zgrzytac jak szybko wrzucałes, przed wymianą tego nie bylo, zmieniliśmy z powrotem na Shell Gear Oil SL 80W90 i żadnej poprawy, potem klient okazał sie na tyle uczciwy i powiedział mi że nie zmieniał nigdy oleju, a przebieg miał ok . 80 tys. , jedynym wytłumaczeniem jest to że skrzynia jest w kiepskiej kondycji i jak miala stary mineralny olej to jeszcze jakoś pracowała, jak sie zmieniło na dobry olej, wypłukał syf i słychać synchronizatory , takie moje zdanie :cool:

 

P.S. edit :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit ...mi tym bardziej ani polemizowac z Toba ani z Ollym ani z nikim innym kto ma pojecie :idea:

Milo ze ich znasz,mi polecil ich Kuba.Ollego widzialem raz w zyciu na oczy ale pare mail'i napisalem, -pewnie mnie za nie nie lubi :mrgreen: ,ale coz,tez jest dla mnie "jakims tam" autorytetem wiec jak mam problem to pytam..nie zastrzeli mnie przeciez za to :wink:

Napsialem poprostu jak bylo. Jechal,wyrazil swoja opienie slowami a'la..nie ma sie czym przejmowac,mozna sprobowac wymienic olej i tyle. A twoja "wersja" z zalaniem lepszym olejem brzmi niestety calkiem logicznie.Tylko logika mi moze podpowiadac poniewaz z doswiadczenia nie moge napisac ani slowa...

Wiesz,sam nie wiem...wydac na syntraxa moge te 45 funa,ale jesli mialoby na 100% nie pomoc to wole dolozyc do naprawy :cool:

Nic,napisalem swoim lamanym angielskim do Olly'ego i zobaczy sie co odpisze bo jesli mialbym dawac w UK komus grzebac to tylko im,nie przekreslajac jednoczesnie innych firm.

Dzieki za dokladne przeanalizowanie sytuacji...

 

Ps..i tak mam nadzieje ze sie mylisz :mrgreen: :cool:

 

Ahhaa...co jest jednak najlepsze..najdziwniejsze...4ka skrzeczala mi czasami przy szybkiej zmianie z 3 na 4 i tylko na najwyzszych obrotach..wczoraj podczas prob ani razu :idea: dziwnym trafem zaczela jednak skrzeczecz na nizszych obrotach..nie wiem jak mozna to zjawisko wytlumaczyc :roll:

 

EDIT...

 

EUREKA :razz:

Skrzynia biega lepiej niz po pierwszej zmianie a czy jest lepiej niz przed pierwsza??Tego jeszcze nie wiem ale dzis wieczorem wybiore sie na dluzszy test nr 2...

Normalnie mam prze banana :razz:

No i nauczylem sie czegos nowego,tym razem o olejach do skrzyn z niemalym przebiegiem... :arrow: SYNTRAX jest git :mrgreen: :wink:

 

Ps. carfit a jednak olej pomogl w co sam za bardzo do konca nie wierzylem. Mialem jednak nadzieje po tym jak ktos zdziwil sie bardzo gdy uslyszal co wlalem, a pozniej jeszcze Olly napisal mi abym jednak uzyl Syntraxa...

4 nie zgrzytnela mi ani razu...madrzejszy bede jednak wieczorem jak dobrze rozgrzeje sztuke i przepytam ja odpowiednio...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nauczylem sie czegos nowego,tym razem o olejach do skrzyn z niemalym przebiegiem... SYNTRAX jest git

 

znaczy, jaki masz przebieg?

Sie ma kogii...

Niemaly :mrgreen: :wink:

Teraz jakies 69500 mil wiec malusi nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

mi wlasnie wskoczylo 60k, wiec profilaktycznie wymienilem... nic sie nie dzialo, olej bardzo czysty, na magnetycznym korku zadnego zelastwa nie stwierdzono... oby tak dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się głowiłem co i ile nalać i w końcu dałem spokój. A Panowie w ASO wlali Mobila do skrzyni - 75W90 bodajże a do dyfra mineralny Mobil HD 85W90 czy cuś :mrgreen: Tyle, że u mnie nie ma DCCD.

 

Na Twoje życzenie ? ASO chyba jest zobowiązane do wlewania oleju Subaru. aki przynajmniej wlewali w moim WRX 2.0... specjanie pytałem jaki olej idzie do skrzyni a jaki do dyfra i powiedzieli " olej Subaru "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje życzenie ? ASO chyba jest zobowiązane do wlewania oleju Subaru. aki przynajmniej wlewali w moim WRX 2.0... specjanie pytałem jaki olej idzie do skrzyni a jaki do dyfra i powiedzieli " olej Subaru "

 

Nie na moje życzenie. Do silnika wlali Motula bo takiego przywiozłem, ale do skrzyni i dyfra spytałem się na miejscu co leją i to mi powiedział pracownik. Mówił, że zawsze tego używają, a ja nie miałem już czasu przekładać wizyt, kupować co innego i kombinować także stanęło na Mobilu, tym bardziej że autko spokojnie jeżdżone. Na Boga chyba aż taka padaka to nie jest :mrgreen: A pod tym enigmatycznym hasłem "olej Subaru" kryje się pewnie Castrol, Shell albo właśnie Mobil :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...