Skocz do zawartości

Chyba już koniec sprzęgła - jakie koszty?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Moje sprzęgło już umiera (85kkm). Przy mocnym przyspieszaniu są uślizgi. Czy ktoś wie na jakie koszty w aso powinienem się nastawić? Przy okazji chciałbym rozwiązać raz na zawsze problem betonowego sprzęgła. Pozostać przy OEM czy lepiej kupić coś firmowego? Widziałem w necie zestawy z tarczą dociskiem i łożyskiem. Czy faktycznie powinienem to wszystko wymienić? No i mam nadzieję, że sprzęgło zacznie działać jak normalne sprzęgło bo na dzień dzisiejszy opór jest porównywalny do pedału hamulca.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

forumowa wyszukiwarka to jakaś parodia. Przecież to nie działa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam je kilkakrotnie przypaliłem. Wsteczny + góra + śnieg = przypalone sprzęgło. Jakoś średnio sobie daje radę na wstecznym w trudnych warunkach.

 

Co jest odpowiedzialne, że sprzegło jest tak betonowe? koszt kompletu w aso nie jest wysoki ale nie chce znowu betonu w samochodzie. Jak porównywałem ze sprzęgłami Kolegów se spotu to u mnie jest KATASTROFA! nikt nie miał takiego betonu, u innych chodziło miękko i płynnie. Dlatego akurat w tym przypadku zgodził bym się założyc nie OEM tylko coś firmowego aby mieć spokój.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w ASO umówiona, koszt za całość to ponak 2k pln. Mam nadzieję, że zacznie działać lekko i przyjemne. A ten osławiony element zostanie posmarowany jakimś trwałym mazidłem żeby po roku czasu nie wrócił beton pod lewą nogę.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...