Skocz do zawartości

BREMBO - upgrade przednich hamulców w foresterze MY09


Peter90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłam na stronie BREMBO w katalogu HP brake upgrades / Cars - Gran Turismo Line /Search Brake Systems Catalogue

informację na temat zestawu przednich hamulców (tarcze, zaciski) do forestera MY 09 :

tarcze nawiercane : http://www.brembo.com/CatalogoHPGT/Deta ... idLingua=1

tarcze nacinane http://www.brembo.com/CatalogoHPGT/Deta ... idLingua=1

 

Czy da się to zamontować? Czy taki upgrade ma szanse polepszyć hamowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie bo prawdopodobnie masz 17" i nie wejdą zaciski (bez dystansów). Poza tym jak nie zrobisz tyłu to sypnie się balans. Tył nie jest bolton. Trzeba wywalić osłonę tarczy, założyć adapter i wspawać o mnejszej śrenicy beben aby był ręczny. Wiem bo sam kupiłem brembo z sti i wkońcu nie będę tego zakładać. poczytaj post obok o o hamucach w starszych forkach, wkleiłem inzynieryjne wyliczenia co i jak hamuje.

 

co gorsza 4 tłoczkowe subaru hmuje gorzej niż 2 tłoczowy oem. być może od legacy gt by całość przypasowała ale nie ma między nim oem dużej różnicy hamowania.

 

aby zrobić to porządnie to nie obejdze się bez 18" plus profesjonalnej przeróbki tyłu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co gorsza 4 tłoczkowe subaru hmuje gorzej niż 2 tłoczowy oem. być może od legacy gt by całość przypasowała ale nie ma między nim oem dużej różnicy hamowania.

 

ja myślę, że jednak 4tłoczkowe mają pewną przewagę nad oemowymi - lepiej reagują przy intensywnej pracy hamulcem. Jak mi powiedzieli w ASO - jeśli zdarza ci się, że w trakcie jazdy po naciśnięciu hamulca czujesz, że masz tam mydło, to 4tłoczkowe powinny pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co gorsza 4 tłoczkowe subaru hmuje gorzej niż 2 tłoczowy oem.

 

To jest bardzo ciekawa teoria. Teoria dlatego, iż praktyka nie potwierdza. Miałem i 2 potowe i 4 potowe. Porównanie nie ma, na korzyść 4 tłoczkowego Subaru.

 

aby zrobić to porządnie to nie obejdze się bez 18

I to również ciekawie napisane/powiedziane. Rozumiem, że ani AP Racing ani K-Sport (pod 17') nie łapią się w kategorii "porządnie".

 

LOL.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Cały wątek jest do bani :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączone obliczenia wykazuja inaczej, uzasadnienie wydaje się logiczne - wynik: 4 potowe są słabsze. Pytanie było o brembo a te nie wchodza na seryjne 17". Wiem bo mam ale z my06. ponieważ nowy forek ma większy balon wg mne mżna spokojnie wciskać 18" Oczywiście, że można założć coś innego niż brembo.

 

poza tym prawie zawsze jest to kwestia budżetu jaki się ma.

 

pozdrawiam

p.s.

 

czy te 4 potowe wchodzą na zwykła felgę 17J7 ?

 

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 7:45 pm ]

Poza tym jak nie zrobisz tyłu to sypnie się balans.

 

Tak to prawda , ale tyko jak odłączysz ABS :cool:

 

tak czy inaczej stresujący jest dla mnie włączający się abs podczas hamownaia na średnim zakręcie. Ja planuję kupić inne fele 17j7 z oem et ale mieszczeace brembo.

wg wyliczeń balans jest ok

 

czy masz na tyle założone dystanse? czy odpuściłeś temat :twisted:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o brembo a te nie wchodza na seryjne 17". Wiem bo mam ale z my06.

 

Przecież zuzia90 nie pyta o Bembo STI, które Ty masz i które nie wchodzą bez dystansów na OEM felgi (MY'06-08), tylko o inny zestaw Brembo.

Ten inny zestaw Brembo wchodzi na OEM felgi (MY'06-08) bez dystansów, tylko ma tę "wadę", że kosztuje ok. 10.000 PLN.

(taniej jeszcze nie znalazłem, ew. prv. poproszę :wink: )

Wracając jeszcze do Brembo STI : Forek MY'09 ma inne felgi niż poprzednie modele, więc może wejdą :?: To jeszcze chyba nie zostało sprawdzone empirycznie i ogłoszone na forum :?:

:neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...