Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STI 06'


pokyfudywise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio coraz bardziej rozważam zakup Imprezy, zakochałem się w jej linii parę lat temu, niestety nie miałem z nią zbyt wiele do czynienia, dlatego mam parę pytań do kogoś kto na tym się orientuję ;)

W grę wchodzi praktycznie tylko model WRX STI w trzeciej wersji karoserii GD, czyli przedostatni. Czy w tej subarce trzeba dużo grzebać, przy normalnej jeździe? Jak prezentuję się spalanie? (doczytałem się na tej )stronie , że subaru w trasie potrafi palić 20l, czyli przy zbiorniku 65l mógłbym przejechać około 325km?! dla mnie to lekki szok, bo już nad morze nie mogę pojechać...) Jak jest z ceną za ile mogę kupić to auto, żeby nie przepłacić za nie?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokyfudywise:

 

Zależy, co rozumiesz przez "grzebanie". Generalnie: nie trzeba, ale można i to bardzo :twisted:. Choć, jak ma się pecha / jeździ się nieumiejętnie (sprzęgło, skrzynia, uszczelki, hamulce), to czasem też trzeba :twisted:.

 

Zbiornik ma 60 litrów i w mieście nawet bariera 300 km jest - przynajmniej dla mnie - nieosiągalna. Ale w trasie, przy spokojnej jeździe, da się i 360 i więcej kilometrów wykręcić.

 

Cena - to rzecz bardzo względna. Generalnie tańsze są wozy z US, droższe z Polski. Rzadko który to seria, a więc ceny mogą się bardzo różnić. Mój na przykład według aktualnej wyceny rzeczoznawcy (po wsadzeniu Teina) jest ubezpieczeniowo wart 125 000 PLN, ale jak się uprzesz, to kupisz i za 90 000 PLN i mniej (amerykaniec, po stłuczce, zrobiony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo źle, że us spec

 

Nie jest to ani dobrze, ani źle. Wozy z US są po prostu tańsze i tyle. Różnice są w modelu '06 kosmetyczne: felgi z innym logo, licznik w milach i żeby skorzystać z radia, trzeba wywalić firmowe i podmienić (jak jest w egzemplarzu z ogłoszenia).

 

F-2x-R-1x

 

A co to? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest dla mnie idealne, nic dodać nic ująć auto

 

Jeśli idealne to brać. :mrgreen: Mało jest idealnych Sti.

 

oczywiście szukam auta, bez jakichkolwiek stłuczek/zadrapań itd. w ogóle to jest niedopuszczalne

 

Myślę, że nie znajdziesz takiego auta. Każdy będzie miał jakieś zadrapanie. Przy 3-4 letnim samochodzie nie da się tego uniknąć.

 

Sam nie mam Sti więc nie będę się mądrzył. Na pewno Przemeq, jak i inni użytkownicy lepiej Ci doradzą. Zresztą nawet ostatnio był podobny wątek, także poszukaj też na Forum.

 

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie z Subaru ale na pewno radziłbym Ci sprawdzenie samochodu w serwisie + zobaczenie go z osobą, która sama ma Sti i coś o tych samochodach wie. Szczególnie to drugie (ale pierwsze też!) bardzo dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy macie do tego auta, ale z zewnątrz jest idealne, jak dla mnie, o stanie technicznym nic nie wiem.

 

Czyli idealne nie jest. :razz:

 

Napiszę inaczej - ja do tego auta nic nie mam. Ale nie powiedziałbym o aucie, że jest idealne nie widząc go osobiście i nie badając w serwisie. Zresztą definicja słowa "idealny" jest niestety dość szeroka. Na Allegro jest pełno idealnych samochodów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie się słówek ;]

 

:cool: :mrgreen:

 

Nie czepiam się. :wink: Może jestem trochę czuły na nadużywanie określeń typu: super, idealny, igła itp. Szczególnie do samochodu widzianego tylko w Internecie.

 

Jakkolwiek, meritum mojej rady pozostaje takie samo. Poczytaj Forum, wybierz sobie samochód lub samochody które Ci się najbardziej podobają z opisu. Pogadaj z właścicielem i umów się na serwis.

 

Zawsze możesz też zapytać na Forum o konkretną aukcję, co już jak widzę zrobiłeś. :wink:

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokyfudywise, ja ci dam tylko jedna rade jesli jestes zainteresowany tym za 69K do ogledzin wez sobie kogos kto ogrnia temat subaru i bedzie w stanie uchronic cie od wpakowania sie w mine.

Rada dwa to wpisz sobie na allegro STi i zobaczysz jaka ci wyjdzie srednia cena za taki rodznik ( przy zalozeniu ze ze wszystkich to moze ze dwa sa godne uwagi ) - mnie wychodzi ze to ok.85K wiedz wez dobrze pod rozwage ze nikt zazwyczaj upominkow za 20 K nie robi a zwlaszcza komisy i handlarze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo...?

 

Harvester, to ze odpalasz na pych, dolewasz 2 litry oleju na starcie i wchodzisz do auta przez tylna szybe, to nie znzczy ze wszystkie auta zza oceanu tak maja :shock:

 

:razz: :mrgreen:

 

a serio, to wszystko zalezy od definicji "idealne". Dla osoby wymagajacej jest sporo przy US-spec do zrobienia. Ale to zalezy od definicji slowa "wymagajacej" i tak mozna w kolko.

 

Podoba Ci sie autko, umow sie za ogledziny (najlepiej z osoba ktora wie o co chodzi, co bylo tu juz polecane) i jazde probna. Jezeli wszystko Tobie pasuje - bierz. Bo to musi wlasnie TOBIE pasowac, a nie reszcie szanownych forumowiczow. Wirtualne wrozenie z forumowych fusow na odleglosc ma sredni sens. Chociaz popisac sobie mozemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokyfudywise, z własnego doświaczenia wiem, że jeżeli chcesz 'idealne' STi to USy sobie odpuść od razu :roll:

 

Po co opowiadasz bzdury!

Podam 1 przykład - auto Jabara. A takich przykładów jest o wiele więcej.

Powiem więcej; znam wiele Sti EU , które obchodziłbym szerokim łukiem, rozważając zakup takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester napisał/a:

pokyfudywise, z własnego doświaczenia wiem, że jeżeli chcesz 'idealne' STi to USy sobie odpuść od razu :roll:

 

bzdury opowiadasz i tyle... :roll:

 

potwierdzam. długo broniłem się przed US'em. miałem kilka EU i szczerze mówiąc... nie widzę różnicy (w przypadku STi, oczywiście).

 

pzdr,

 

pawkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...