Skocz do zawartości

Wymiana BOWa, a gwarancja w WRX


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak sie ma sprawa wymiany BOWa, ktory w serii w WRX jest bardzo kulturalny i cichy, a chcialbym zakosztowac kilku dzwiekow zwiazynych z upuszczaniem cisnienia...

 

Jak ma sie taka wymiana do gwarancji - czy wykonujac ja serwisie SIP uzgadniajac przy tym jakiego BOWa chce zalozyc - gwarancja bedzie zachowana?

 

Pozdr, Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.subaru.pl/subaru_sklep.html

:arrow: dzial: akcesoria dodatkowe

 

tam masz BOVa, wiec za takiego to raczej gwarancji nie odbieraja :wink:

 

Ktos umie literalnie okreslic jego odglos? :lol:

Ewentualnie posiada plik z zapisem audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zalozysz BOV, to najpierw wyjmij z blotnika tlumik dolotu i zobacz czy taki efekt akustyczny bedzie Ci odpowiadal, Jak bedzie za cicho to mozesz zamienic filtr na sportowa wkladke (lepiej gabka niz olejowa).

To wiaderko po lewej na zdjeciu to wlasnie ten tlumik, po prawej jest kolanko, ktorym mozna go zastapic jesli chcesz aby powietrzea nadal bylo zasysane z zewnatrz auta (w przeciwnym wypadku bedzie zasysane z blotnika).

http://www.streetneeds.com/uploads/cars/PICT0457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zalozysz BOV, to najpierw wyjmij z blotnika tlumik dolotu i zobacz czy taki efekt akustyczny bedzie Ci odpowiadal, Jak bedzie za cicho to mozesz zamienic filtr na sportowa wkladke (lepiej gabka niz olejowa).

To wiaderko po lewej na zdjeciu to wlasnie ten tlumik, po prawej jest kolanko, ktorym mozna go zastapic jesli chcesz aby powietrzea nadal bylo zasysane z zewnatrz auta (w przeciwnym wypadku bedzie zasysane z blotnika).

http://www.streetneeds.com/uploads/cars/PICT0457.jpg

 

Czy obie te czynnosci nie spowoduja jedynie glosniejsze zasysanie powietrza (swist)? Natomiast odglosu upusczania bez bowa nie bedzie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zalozysz BOV, to najpierw wyjmij z blotnika tlumik dolotu i zobacz czy taki efekt akustyczny bedzie Ci odpowiadal, Jak bedzie za cicho to mozesz zamienic filtr na sportowa wkladke (lepiej gabka niz olejowa).

To wiaderko po lewej na zdjeciu to wlasnie ten tlumik, po prawej jest kolanko, ktorym mozna go zastapic jesli chcesz aby powietrzea nadal bylo zasysane z zewnatrz auta (w przeciwnym wypadku bedzie zasysane z blotnika).

http://www.streetneeds.com/uploads/cars/PICT0457.jpg

 

Czy obie te czynnosci nie spowoduja jedynie glosniejsze zasysanie powietrza (swist)? Natomiast odglosu upusczania bez bowa nie bedzie... :/

Seryjny zawor wpuszcza powietrze za filtr, jak wyjmiesz ten tlumik to bedzie go slychac na zewnatrz. Napewno nie tak glosno jak BOV ale bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.subaru.pl/subaru_sklep.html

:arrow: dzial: akcesoria dodatkowe

 

tam masz BOVa, wiec za takiego to raczej gwarancji nie odbieraja :wink:

 

Czy w tym sklepie jest to jako "zawor spustowy"?

 

W tym sklepie jest to jako "zawór upustowy" ;)

 

BTW w moim mieście jeździ jeden WRX który robi takie ćwiiiir, ale też nie do końca - może bardziej ćfiuuuuu - jak na mój gust lepiej to brzmi od PSSSSS :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW w moim mieście jeździ jeden WRX który robi takie ćwiiiir, ale też nie do końca - może bardziej ćfiuuuuu - jak na mój gust lepiej to brzmi od PSSSSS :D;)

 

A nie wiesz co on tam ma takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW w moim mieście jeździ jeden WRX który robi takie ćwiiiir, ale też nie do końca - może bardziej ćfiuuuuu - jak na mój gust lepiej to brzmi od PSSSSS :D;)

 

A nie wiesz co on tam ma takiego?

 

Hm, no niestety nie znam go i nie wiem, ale postaram się dowiedzieć bo jeden ze znajomych bardzo możliwe, że ma z nim kontakt. Jeśli czegoś się dowiem to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no niestety nie znam go i nie wiem, ale postaram się dowiedzieć bo jeden ze znajomych bardzo możliwe, że ma z nim kontakt. Jeśli czegoś się dowiem to dam znać ;)

 

OK - dzieki - czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może HKS SQ :twisted:

Właśnie takowego testuje :)

 

Oooo nie MarcinieJ, miałem być jedyny :!:

No ale co dwa czajniki to nie jeden. :D

 

Gratuluje wyboru i jadąc na działkę zajadę do Ciebie i zrobimy jakieś pokazowe wygwizdy :D

 

Seryjny zawor wpuszcza powietrze za filtr, jak wyjmiesz ten tlumik to bedzie go slychac na zewnatrz. Napewno nie tak glosno jak BOV ale bedzie.

Dokładnie tak będzie, ja miałem wyjęty ten "tłumik" i założony stożek i odpuszczanie - upustowy było duuużo bardziej słychać niż w serii.

Niemniej jednak nie tak jak porządny zewnętrzny upustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nam trafi jakaś seryjna Impreza to kierowce mogę traumatyczne przeżycia, zwiazane z wygwizdaniem spotkać :D

 

Oooo to bardzo fajna opinia. Nie będzie trzeciego...uffffffffffffffff :D

Mi, na początku kazali jeździć aby nie gwizdało, ale się przyzwyczaili i już mogę :D

Teraz na kaczkę że sprzedaję to jakieś gorzkie żale były :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że przywyknie 8)

 

Teraz juz nie muszę trąbić, wystarczy że nogę z gazu zdejmę :twisted:

 

Znajomego kiedys pytalem czy takie modyfikacje nie sa za glosne... On odpowiedzial, ze jezeli ludzie na przystanku cofaja sie mniej niz o jeden metr - to nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...