Skocz do zawartości

Opony letnie 225/55R17 - forester MY09


Peter90

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się o radę odnośnie wyboru opon letnich 225/55R17 do forestera MY09 .

Według AutoŚwiat 4x4 były testowane oraz oceniane następujące opony (prezentowana kolejność od najwyżej ocenianych) :

1 ) Goodyear Eagle F1 GS -D3 - polecane

2 ) Uniroyal rallye 4x4 street - polecane

3 ) Pirelli Scorpion STR - polecane

4 ) Fulda Carat Exelero

5 ) General tire Grabber UHP

6 ) Bridgestone Dueler H/P Sport

7 ) Yokohama Advan S.T.

8 ) Maxis Marauder MA0S1

 

Wstępnie rozważam Goodyear Eagle F1 GS -D3 225/55 R17 101W XL , ale na jakimś forum wyczytałam że są produkowane w Chinach , więc mam obawy o jakość. Ponadto też rozważam

Bridgestone Potenza RE050A 225/55R17 101Y XL

Bridgestone Turanza ER 300 225/55R17 99 W 0

 

Czy ktoś miał już jakieś doświadczenie z wytypowanymi przeze mnie typami opon ?

Wszystkie opinie i rady mile widziane !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgow nie polecam !!! ;P

 

których ?

 

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 10:21 am ]

Bridgestone Potenza RE050A 225/55R17 101Y XL

Bridgestone Turanza ER 300 225/55R17 99 W 0

 

obydwie te opony sa bardzo dobre :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzia90 jeśli Forek będzie jeździł głównie po asfalcie to raczej Bridgestone, które rozważasz. Sporo osób, które zjeżdżają z asfaltu zaproponuje prawdopodobnie Uniroyal rallye 4x4 street i może Continental ContiPremiumContact 2

 

PS: ja bym się na 100% nie sugerował testami niemieckich gazet bo tam czołowe miejsca zwykle okupują marki niemieckie albo z niemieckim pakietem większościowym. Co nie zmienia faktu że często są to rzeczywiście dobre marki. Do testów podchodź elastycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że Goodyear Eagle F1 GS -D3 mają bardzo charaketystyczny profil, co mi się podoba. Um mnie głównie to jazda po mieście + czasami trasy ( 80 %) oraz wypady do lasu, gdzie są drogi szutrowe/ czasami piaszczyste ( 20 %) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzia90, GY F1 ładne to fakt, dobrze się prezentują na jeszcze ładniejszych felgach. Dobre na drogi proste jak stół zwłaszcza w deszczu, w zakrętach gorzej w koleinach walka na drodze a jeszcze gorzej przy gwałtownym hamowaniu. Osobiście nie polecam.

O ile dobrze pamiętam,to nawet w tym samym rozmiarze je miałem. :?: albo 235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tematem,

tu jest kalkulator zamienników opon:

http://www.wulkanizacja.krakow.pl/content/view/69/28/

 

Wielkość opon

Całkowita średnica koła ma bardzo duży i łatwy do przewidzenia wpływ na nieomal każdy aspekt osiągów auta - przyspieszenie, trzymanie w zakręcie, hamowanie.

 

W mim przypadku fabryczna opona 215 55/17 szer. felgi7”

Zamiennik 225 50/17 przy feldze 7,5”

 

1.Większy rozmiar 225 dla poprawienia przyczepności w szczególności w ostrym zakręcie .

2. Wartość 55 – czyli 55% wartości 225 daje błąd 1,6% /przekłamanie101,6 km/h/

3. Wartość 50 – czyli 50% wartości 225 daje błąd -5,8% /przekłamanie 94,2 km/h/,

ale opona jest bardziej stabilna w ostrym zakręcie, mniej podatna na ugięcia boczne, lepsze przyspieszenia , pogorszenie komfortu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten kalulator ma wizualizację

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

Co do oponek to niezły kanał jest z bridgestone re050a 225 50 r17. Poprostu nie ma i trzeba czekać aż fabryka łaskawie wyprodukuje. Nawet terminu nie potrafią dokładnie okreslić. Ciekawe czy tak żadko są produkowane, czy tak szybko zchodzą z półki,

 

dodatkowo, nie wiem jak inni ale tylko w dokumentacji bridgstone znalazłem że ich 225 50 r17 jest stworzono do felg o szerokości 7" a podobno inni oczekują 7,5" lub 8 "

 

http://www.bridgestone.eu/English/Globa ... tabook.pdf

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...